Jump to content
  • 0

PRZENIESIENIE SLEPU NA INNY HOSTING & UPGRADE BAZY DO 1.5


vendan

Question

Witam. Odrazu do rzeczy : muszę przenieść sklep (1.4.4.1) na inny serwer ale przy okazji zrobic upgrade do wersji 1.5. z tym że tylko baza musi się zaktualizować a sklep 1.5 to ma być czysta instalacja (później dokupione będą skórki i ew. moduły). Zrobiłem kopię tego 1.4, przerzuciłem na inn hosting i wszystko działa ok. Zainstalowałem moduł one click upgrade i zupgradował do 1.5. W ten sosób uzyskałem bazę danych w wersji 1.5. Ok. Zainstalowałem sklep 1.5.4, skasowałem załżona przez niego bazę (tzn. wyczyściłem ją bo po bezpośrednim imporcie uzyskanej wcześniej bazy wyskakiwały błędy), zaimportowałem bazę, przeszło ok, wchodzę na ten nowy sklep i tu komunikat - ' Link to database cannot be established: SQLSTATE[28000] [1045] Access denied for user 'foset_tp'@'localhost' (using password: TAK)' <- zmieniłem w seo już domenę sklepu na właściwą, katalog sklepu ale to tak jakby baza pamięta poprzednie ustawienia (z poprzedniego sklepu z którego kopia pochodzi). Użytkownik bazy jest już nowy,więc nie wiem skąd on pamięta te foset_tp. Pozatym po wejściu na domenę nowego sklepu automatycznie przekierowuje mnie na ten stary adres a tamten sklep nie działa bo już skasowałem tamtego usera bay danych i baze zresztą też.. no i wywala ten powyższy błąd... Musi być gdzieś w bazie zapisane ale szukałem i nie znalazłem gdzie. Proszę o pomoc.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

51 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

to że się nie możesz zalogować jako admin to nie wpisałeś coockie key w pliku settings który masz w katalogu CONFIG.

skopiuj do tej nowej instalacji do tego pliku ten dziwny ciąg znaków i wtedy wszystkie konta będą chodziły. Inaczej czeka Ciebie i klientów odzyskiwanie hasła.

 

Zmiana była serwera czy też domeny ??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hmm, dzięki za odpowiedź. Okazuje się że w zakładce seo wskoczył spowrotem stary adres. Ale po zmianie teraz mi wyskakuje '

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request

' bosko. Co do klientów i logowania itd to nie ma strachu ponieważ to kopia sklepu testowa, finalna będzie stawiana jak się już naumiem :) co może być przyczyną tego błedu ? dodam że wszystkow BO teraz generuje ten błąd...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jak masz internal server error, włącz proszę:

 
 
otwórz plik: config/defines.inc.php
 
zmień linię:
define('_PS_MODE_DEV_', false);
 
aby wyglądała tak:
define('_PS_MODE_DEV_', true);
 
 
wtedy będizemy wiedzieć co dokładnie nie działa i gdzie sie wysypuje
 
 
Ale po zmianie teraz mi wyskakuje '

 

co dokładnie wpisałeś w ustawienia domeny, domeny ssl i pola base URI w zakładce preferneces > seo & urls ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 Link to database cannot be established: SQLSTATE[28000] [1045] Access denied for user 'foset_tp'@'localhost' (using password: TAK)' <- zmieniłem w seo już domenę sklepu na właściwą, katalog sklepu ale to tak jakby baza pamięta poprzednie ustawienia (z poprzedniego sklepu z którego kopia pochodzi). Użytkownik bazy jest już nowy,więc nie wiem skąd on pamięta te foset_tp. Pozatym po wejściu na domenę nowego sklepu automatycznie przekierowuje mnie na ten stary adres a tamten sklep nie działa bo już skasowałem tamtego usera bay danych i baze zresztą też.. no i wywala ten powyższy błąd... Musi być gdzieś w bazie zapisane ale szukałem i nie znalazłem gdzie. Proszę o pomoc.

pozdrawiam

To, że użytkownik jest inny nie ma nic wspólnego z zawartością bazy - pozostaje ta sama zawartość - użytkowników może być wielu.

Według mnie niepotrzebnie dokładasz sobie roboty ;) Zamiast instalować świeży sklep i kasować z niego bazę, a później importować nową - od razu przy instalacji nowego sklepu podaj mu tę bazę. Efekt uzyskasz ten sam, a po drodze jest mniejsza możliwość wystąpienia problemów, o których mówisz i nie będziesz musiał grzebać w plikach konfiguracyjnych bo dane podasz przy instalacji.. :)  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć i dziękuję za odpowiedzi. Troche byłem nieobecny ale już biorę się za sprawdzanie waszych sugestii. Dam znać co wyszło :)) Co do tego że nadkłądam sobie roboty to niestety fakt. Jeśli pomysł Pmastera zda egzamin to spale się ze wstydu :) Ale właśnie - ja myślałem że przy instalacji sklepu trzeba mu wskazać jakaś bazę w której on sam stworzy własne pola. Sklep zrozumie że dostał już działającą i wypełnioną bazę ??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

1 - jeśli masz kopię bazy z 1.5.4.1 i instalujesz sklep 1.5.4.1 to powinno być ok.

2 - jeśli baza jest z 1.4 a instalujesz sklep 1.5 to będą problemy

 

Piszesz, że masz kopię bazy z 1.5 więc w przypadku problemów po zainstalowaniu sklepu 1.5 nie kasuj bazy tylko wykasuj jej zawartość i zaimportuj tę kopię, którą posiadasz - wtedy wszystko powinno być ok. Ta zaimportowana baza może mieć inny prefiks tabeli niż domyślny (ps_), wtedy musisz zmienić tę wartość w pliku: Config>settings.inc  :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam. Dzięki za odpowiedzi, wszystko poszło ok. Z moim łopatologicznym podejściem po drodze pokonałem mase problemów i chętnie się podzielę swoimi doświadczeniami, może się komuś przydadzą. ALE jedna ostatnia sprawa. W jaki sposob zrobić kopie sklepu, ale tylko elementy powiazane z produktami, a wiec same produkty, kategorie, opisy, zdjęcia, producenci itp. ? (zrobię kopię całego sklepu to strace ustawienia szabloni, modułów itd, a jest idealnie tertaz) Mam czas do jutra rana więc mam nadzieję że to jest w miarę łatwe :o O co chodzi - ta nowa skórka kupiona do 1.5 po instalcji nie wyglądała tak jak powinna. (nie piszę co i czemu) więc skorzystałem z dostepnego 'quick start' dodanego do skórki. Była tam instalka presty 1.5.3.1 z nałożoną odrazu tą skórką i właściwymi modułami we właściwych miejscach. Jest idealnie, lecz teraz muszę wgrać produkty/opisy, KLIENTÓW, itp z tego sklepu 1.4 o ktorym pisałem wcześniej (po konwersji bazy do 1.5). Więc reasumując - jak wykonać selektywną kopię bazy danych ?? sklepyu do wglądu pierwotny 1.4 www.twojapasmanteria.pl , docelowy 1.5 http://foset.pl/leo_citymart/index.php

Edited by vendan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

POMOCY! Witam wszystkich. Udało się prawie wszystko ale po próbie wejścia na jakikolwiek produkt dostaje:

[PrestaShopDatabaseException]

Table 'foset_tp2013.ps_layered_indexable_attribute_lang_value' doesn't exist
 

			SELECT DISTINCT la.`id_attribute`, la.`url_name` as `attribute`			FROM `ps_attribute` a			LEFT JOIN `ps_product_attribute_combination` pac				ON (a.`id_attribute` = pac.`id_attribute`)			LEFT JOIN `ps_product_attribute` pa				ON (pac.`id_product_attribute` = pa.`id_product_attribute`)			 INNER JOIN ps_product_attribute_shop product_attribute_shop		ON (product_attribute_shop.id_product_attribute = pa.id_product_attribute AND product_attribute_shop.id_shop = 1)			LEFT JOIN `ps_layered_indexable_attribute_lang_value` la				ON (la.`id_attribute` = a.`id_attribute` AND la.`id_lang` = 6)			WHERE la.`url_name` IS NOT NULL AND la.`url_name` != ''			AND pa.`id_product` = 502

co to może być ?? sprawdziłem - w bazie sklepu faktycznie nie ma takiej tablicy ale mam też kopię bazy odrazu po upgradie do 1.5.6 i tam też tej tablicy nie ma !!! co to za tablica, skąd ja wziąć ?????? Już kończyłem pracę nad sklepem i takie coś.. POMOCY !!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Też o tym myślałem, (mam kupiony theme LEO CITY, bardzo ładny de facto) i w tym temacie nie było wykorzystanego tego modułu, ale razem z nim się zainstalował (na zapas chyba). I wziałem go odrazu po Twojej sugestii odinstalowałem. I DZIAŁA. JAK RĘKĄ ODJĄŁ!!!!!!!!!! Dziękuję :))))) odinstalowałem

Blok nakładania filtrów nawigacyjnych

  • Developed by :
  • PrestaShop
  • Version :
  • 1.8.9

(z tym tematem kupa problemów, najpierw się nie puszczał w ogóle bo się okazało ż po jego instalacji brakuje jednego pliku tego tematu, co przejawiało się tylko białą stroną. Teraz to.). No ale jest ładny jak mi powiedziała sponsorka ;) Więc muszę go przekopać do końca. Dzięku raz jeszcze, pewnie będę coś jeszcze pisał o tym.

(Teraz widze że developed by prestashop, no ale po instalacji sklepu go nie było. Hmm.)

Edited by vendan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzień dobry. Powiedzice mi proszę gdzie są zapisywane punkty programu lojalnościowego bo po imporcie bazy okazało się że akurat tego nie ma żaden klient.... I jeszce jedna rzecz która może być powiązana z powyższą. Wchodzę w panel administratora / klienci. Pokazuje się tabelka z 20 klintami narazie  i jest ok. u góry pisze ze to strona 1/28 więc przechodzę na następną stronę a tu echo. Nagle jest 0 klientów w bazie nie ma stron. Wracam spowrotem na poprzednia strone i to samo ... 0 klientów, 0 stron .... aaaaaa ZERO

Edited by vendan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za szybką sugestię, już to sprawdzam. Mam jescze pytanie odnośnie tych klientów - jaki plik jest odpowiedzialny za wyświetlanie listy klientów w adminie ? AdminCustomers czy coś ? i gdzie on dokładnie ma być jest (jeśli to ten) bo przeszukanie katalogów lokalnych dało mi kilka wyników.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no pytasz który plik jest odpowiedzialny za wyświetlanie się listy klientów, to odpowiadam ;)

tam masz definicję obiektu

$this->fields_list = array(
			'id_customer' => array(
				'title' => $this->l('ID'),
				'align' => 'center',
				'width' => 20
			),
			'id_gender' => array(
				'title' => $this->l('Title'),
				'width' => 70,
				'align' => 'center',
				'icon' => $genders_icon,
				'orderby' => false,
				'type' => 'select',
				'list' => $genders,
				'filter_key' => 'a!id_gender',
			),
			'lastname' => array(
				'title' => $this->l('Last name'),
				'width' => 'auto'
			),
			'firstname' => array(
				'title' => $this->l('First Name'),
				'width' => 'auto'
			),
			'email' => array(
				'title' => $this->l('Email address'),
				'width' => 140,
			),
			'age' => array(
				'title' => $this->l('Age'),
				'width' => 20,
				'search' => false,
				'align' => 'center'
			),
			'active' => array(
				'title' => $this->l('Enabled'),
				'width' => 70,
				'align' => 'center',
				'active' => 'status',
				'type' => 'bool',
				'orderby' => false,
				'filter_key' => 'a!active',
			),
			'newsletter' => array(
				'title' => $this->l('News.'),
				'width' => 70,
				'align' => 'center',
				'type' => 'bool',
				'callback' => 'printNewsIcon',
				'orderby' => false
			),
			'optin' => array(
				'title' => $this->l('Opt.'),
				'width' => 70,
				'align' => 'center',
				'type' => 'bool',
				'callback' => 'printOptinIcon',
				'orderby' => false
			),
			'date_add' => array(
				'title' => $this->l('Registration'),
				'width' => 150,
				'type' => 'date',
				'align' => 'right'
			),
			'connect' => array(
				'title' => $this->l('Last visit'),
				'width' => 100,
				'type' => 'datetime',
				'search' => false,
				'havingFilter' => true
			)
		);

to jest dokłądnie to co widzisz, tylko w międzyczasie jest przerabiane przez skrypty i pokazywane jako tabela klientów ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ok dziękuję za pokazanie o co biega. To dopiero takie interpretowalne układy które z tym modelem ;) dają efekt końcowy. Ale nie o tym. Doszło do takiej sytuacji gdzie mam problem z menu Klienci w BO - nie pokazują się wszyscy (ok 1300 klientów). 1 strona widoczna po najechaniu na menu klienci jest ok. Ale przy próbie przejścia na 2 czy którąkolwiek stronę wszystko znika - z

Strona 1 / 28   | Wyświetl / 1356 wynik(i

po kliknięciu na strzałkę pokazuj się pusta strona bez klientów z

  Strona 2 / 1 | Wyświetl / 0 wynik(i

sklep który robiłem ma swoją bazę danych, i NIE DZIAŁA mi ta funkcja. Dopiero klawisz [WYCZYŚĆ] przywraca (tylko) tę 1 stronę z klientami.

NATOMIAST

w zainstalowanej na tym samy serwerze drugim sklepie z tym samym themes i osobną bazą danych z wgraną identyczną kopią danych WSZYSTKO DZIAŁA.

 

napisze dla porządku że ten mój sklep który nie dział to wersja 1.5.6.0 a ten co działa 1.5.3.1. Może to być przyczyną ?? Pomysły mnie już opuszczają. Rzućcie proszę jakieś pomysły .....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie nic nie pokazuje, a raportowanie błędów było cały czas włączone. Ale użyłem mocy ;)i sam to naprawiłem. Otóż okazało się że winny był brak (były puste) wartości pola Nazwa w menu Klienci/Tytuły osobowe

 

tytuly_osobowe_blad.jpg

 

po uzupełnieniu Pana i 2 Pań wszystko zaczęło działać prawidłowo.

Edited by vendan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

vendan - napisz proszę jak z eksportem/importem danych - czy robileś to na tabelach w bazie(jakich) , czy jakos eksport/import z zaplecza ( cos mi nie idzie..). Jestem na etapie: przy pomocy 1clickupgrade przeszedlem do 1.56 tez z 1.4.4.1(o dziwo jakos nawet chodzi ale chce na swiezej wszystko), postawilem kolejna swieza preste 1.56. Teraz nie wiem co i jak poprzerzucac by mieć klientow, zamowienia itd

 

Jednak 1clickupgrade to wciaż przynajmniej w moim przypadku porażka - polowa produktów bez nazwy, kategorii - eeeh....

Edited by lukp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czesc. A więc tak po kolei to wyglądało w moim przypadku (mogą być pewne niedomówienia, ale to pytaj):

 

1. W starym sklepie wszedłem w opcje kopii zapasowych i wykonałem jedną. Powstały plik (baza danych) zapisałem sobie na dysku.

2. Zrobiłem to także z poziomu phpMyadmin (zalogowałem się do bazy i eksport, bez zmiany jakichkolwiek opcji)

3. Zainstalowałem w tym starym sklepie moduł 'v1.2.2-1-Click Upgrade - AutoUpgrade.zip'.

4. Ok, załączyłem ten moduł (żeby zadziałał musi być spełnione kilka warunków które są jako check lista sprwdzane, m.in. to że sklep musi być wyłączony - przerwa techniczna czy maitentace :))) czy jakos tak ehh.) Jak wszystko świeci na zielono to możemy wybrać wersje do której chcemy upgrade. Moduł mi sugerował major version 1.4.5 bodajże, co było dla mnie bez użyteczne wieć wszedłem w 'More opptions (expert mode)' i tam wybrałem sobie 1.5.6.0.

5. Kliknałem uograde shop i zaczęło mielić. ale przemieliło tylko kawałek i napisało coś w stylu że nie może dalej upgradować bo nowa wersja jest niska, czy nie jest najwyższa, coś w tym stylu. Zrobiło rollback i byłem w punkcie wyjścia. (JAK W TYM MOMENCIE ZAPYTA CZY WGRAĆ KOPIE czy coś WYBIERAMY TAK. bo inaczej zostaniemy z białym ekranem i koniec. :( No to wgraliśmy kopie i raz jeszcze uwuchamiamy moduł - tym razem wybieramy 1.5.6.0 z kanału bodajże alpha. Tym razem aktualizacja się udaje.

6. To wszystko robiłem tylko po to żeby uzyskać bazę sklepu w wersji 1.5. No i mam :)

7. Skopiowałem CAŁY stary sklep z serwera ftp. (total commander tu odpada, FileZilla dała rade)

8. W phpMyAdmin założylem nową bazę pod sklep 1.5 który będę instalował. Zostawiłem ją pustą.

9. teraz proces instalacji nowego sklepu - gdzie tam chcesz i potrzebujesz. Przy instalacji podałem dane zalożonej przed chwilą bazy i parę minut później wszystko zostało ukończone.

10. Stworzyłem sobie kopię tej przerobionej bazy (tak jak w pkt. 1 lub 2) i miałem bazę sklepu kompatybilną z prestą 1.5.6.0

11. Teraz znowu phpMyAdmin  i wykasowałem wszystkie tabele jakie sklep wgrał do tej bazy podczas instalacji. Jak już była pusta to wgrałem do niej kopię bazy zapisaną w pkt. 10.

12. Teraz przegrałem na serwer do katalogu sklepu katalog img z kopii starego sklepu - i produkty zyskały zdjęcia :)

13. Ale nie tak prędko. Trzeba pamiętać że dane do logowania do nowego sklepu (po tej całej zamianie bazy) są takie jak były do starego. Ale żby działały to trezba podmienić _COOKIE_KEY_ w pliku /config/settings.inc.php na ten ze starego sklepu. (to jest klucz kodujący hasła i bez tego nowy sklep nie będzie umiał zdeszyfrować tych starych haseł z bazy)

14.  Teraz chyba już mogłem wejść w admina nowego sklepu. Tam udałem się odrazu do menu PREFERENCJE/SEO i URL

ustawiłem wartości Domena sklepu, Domena ssl (mimo że nie używam) i url bazowy (jak sklep w głównym katalogu to /).

Wygenerowałem plik robots.txt.

15. Wygenerować też musiałem na nowo wszystkie miniaturki zdjęć. (bez tego mamy tylko ???? wszędzie :)

16. I chyba tyle. reszte możesz poustawić, popytać w trakcie roboty.

17. Najlepiej pomyśleć 'znim'. I robić kopie wszystkiego. Ja sam mam chyba z 10 kopii bazy danych w różnym stadium. PRESTASHOP to cache madafaker. Z mojego doświadczenia wiem, że większość niemożliwych problemów powstała z powodu włączonego cahe.

18. Sklep który robiłem używał wbudowanego modułu programu lojalnościowego. Ale klienci po wgraniu kopii bazy nie mieli swoich punktów. Pomogło ręczne dokopiowanie tych tabel (bodajże ps_loyalty - było w tym topicu, sam się o to pytałem :)  Potem siadał koszyk - po włączeniu tego modułu lojalnościowego błąd z brakiem tabeli przy próbie 'insert' ehh. Najprostsze rozwiązanie wg mnie - wziałem i stworzyłem brakującą tabele w bazie, dałem jej takie ustawienia jak podobne o prefiksie id i z tej nazwy i co ? i działa :D

19. Błędy Technical error w białej ramce. Blady strach. ALE Zmieniłem koszyk na 5 kroków i jak rtęką odjął - przy wyborze przeożnika bląd już nie wyskakiwał. Technical error przy próbie rejestracji nowego użytkownika - podmieniłem plik /authentication.tpl na jakiś inny który znalazłem na dysku i po problemie (nie wiem czmu tak się dzieje ale się dzieje :)  Aha. Jak tu piosałem wyżej : jak mi zniknęli klienci (1100 chłopa ;) z menu Klienci remedium okazało się dodanie Pan i Pani w menu klienci. To akurat opisane nieco wyżej więc można zajrzeć w razie potrzeby.

20.

dużo piwa, mało snu. 3 dni i sklep z 1200 produktami  1300 klientami (o matko teraz to dopiero ogarniam) działa cały i nawet program lojalnościowy jest w 100% działający. Już dziś pierwsze 5 zamówień zrealizowali :)

Co mi nie działa ? moduł przelewy24 z PS 1.4 i maile . Do klienta dochodzą o zamówieniu itd itp i wogóle. A do administratora NIC. glucha cisza. ani o zamówieniu, ani o zniżającym się stanie produktu. To musze jeszcze robić.

Aha. Zainstalowałem moduł modrefchange.zip znaleziony na tym forum, żeby zmianiał identyfikatory literowe zamówień na normalne numery. I działa w PS 1.5,6,0. Tyle.

 

pozdrawiam, jak coś to pytaj.

Ja zaraz będe pisał posty o pomoc w mooch sprawach :>>

AHA 2. DEV mode musisz mieć włączony na czas instalacji - jak ? też opisane na tym forum. O dziwo, apropo sprawy z TECHICAL ERROR'ami - po wyłaczeniu dev mode errory tęz zniknęly !

 

\

Edited by vendan (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, kolejny mam nadzieje że ostatni problem związany ze zmianą sklepu. Otóż szukałem i sprawdzałem chyba każdą znalezioną wersję modułu mailalerts i maile o zamówieniu nie dochodzą do administratora na podany mail ( domena twojapasmanteria.pl, email na który ma to dochodzić [email protected]). Druga sprawa - komentarze do zamówienia. Jak dodaje komentarz, niby się zapisuje, tylko gdzie ? w 1.4 był widoczny pod zamówieniem a tutaj nie ma go wcale. Myślę że to też może mieć jakiś wspólny mianownik z tym nie wysyłaniem maili. Klient po rejestracji otrzymuje wszystko w porządku, potwierdzenie zamówienia, statusy. Dochodzą także wiadomości wysłane z formularza kontaktowego. Any pomysły ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam taką sytuację - przerzucam 1.4.4.1 do 1.5.6.0 (1clickupgrade) przechodzi bez większych zastrzezen, dziala. Zmieniam szablon - dziala ok, moge wybierac jezyki, ustawiam przyjazne adresy w seo dodaje mi /pl ( ok -  tak mam w produkcyjnej wersji  ) bez tego mam bez /pl. 

Teraz tak: kopiuję tłumaczenie pl z default do tego nowego szablonu daje ok i mam bialy ekran - cofam w przegladarce daje jeszcze raz kopiuj tlumaczenie, przechodzi pisze ze jest ok. I tu się fajne kończy - wchodzę na stronę nie ma adresów do produktów mam np normalnie: localhost/pl/katalog/nazwaproduktu.html to po kopii jezyka mam localhost/pl/katalog/-.html i oczywiscie nie widzi nic(

"Niestety podany przez ciebie adres strony nie jest dostępny")

.

Zmieniam jezyk na stronie na angielski i nagle widzi produkty...:) O co chodzi?? Problem z szablonem, presta??

Link to comment
Share on other sites

  • 0

przy włączonej opcji raportowania błędów - zaraz po upgradzie do 1.5.6.0 wpisując adres strony mam:

 

[PrestaShopDatabaseException]

Unknown column 'll.link' in 'field list'
 

SELECT l.id_linksmenutop, l.new_window, ll.link, ll.label				FROM ps_linksmenutop l				LEFT JOIN ps_linksmenutop_lang ll ON (l.id_linksmenutop = ll.id_linksmenutop AND ll.id_lang = 6 AND ll.id_shop=1)				WHERE 1  AND l.id_linksmenutop = "6"				AND l.id_shop IN (0, 1)
at line 613 in file classes/db/Db.php
607. 			WebserviceRequest::getInstance()->setError(500, '[SQL Error] '.$this->getMsgError().'. From '.(isset($dbg[3]['class']) ? $dbg[3]['class'] : '').'->'.$dbg[3]['function'].'() Query was : '.$sql, 97);608. 		}609. 		else if (_PS_DEBUG_SQL_ && $errno && !defined('PS_INSTALLATION_IN_PROGRESS'))610. 		{611. 			if ($sql)612. 				throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError().'<br /><br /><pre>'.$sql.'</pre>');613. 			throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError());614. 		}615. 	}616. 617. 	/**

 

Przy próbuie skopiowania języka pl z default do mojej templatki otrzymuję:

 

Warning: PDO::query(): MySQL server has gone away in C:\WebServ\httpd\classes\db\DbPDO.php on line 91

Warning: PDO::query(): Error reading result set's header in C:\WebServ\httpd\classes\db\DbPDO.php on line 91

[PrestaShopDatabaseException]

MySQL server has gone away
 

		SELECT *		FROM `ps_quick_access` qa		LEFT JOIN `ps_quick_access_lang` qal ON (qa.`id_quick_access` = qal.`id_quick_access` AND qal.`id_lang` = 6)		ORDER BY `name` ASC
at line 613 in file classes/db/Db.php
607. 			WebserviceRequest::getInstance()->setError(500, '[SQL Error] '.$this->getMsgError().'. From '.(isset($dbg[3]['class']) ? $dbg[3]['class'] : '').'->'.$dbg[3]['function'].'() Query was : '.$sql, 97);608. 		}609. 		else if (_PS_DEBUG_SQL_ && $errno && !defined('PS_INSTALLATION_IN_PROGRESS'))610. 		{611. 			if ($sql)612. 				throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError().'<br /><br /><pre>'.$sql.'</pre>');613. 			throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError());614. 		}615. 	}616. 617. 	/**

Testowałem kopiowanie również na inne szablony - efekt ten sam.

 

Co tu z tym można podziałac?dzieki..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To jest chyba głębszy problem Presty 1.5.6 - miałem go w kilku sklepach na trzech różnych hostingach i w każdym to samo.

Nie miało znaczenia czy sklep był aktualizowany czy stawiany na nowo. Problemu nie dało się rozwiązać - te które się dało cofnąłem do 1.5.5, a gdy instaluję nowy to zawsze 1.5.5 (w nim mail działa) - gdy problem zniknie to do 1.5.6 tylko 1-kroczek :D  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Moze ktos mi pomoze w mojej sprawie. Mianowicie zaktualizowalem preste z wersji 1.5.3.1 do 1.5.6.0. Wszystko zakonczylo sie success ale niestety nie do konca. Teraz moge sie zalogowac do panelu ale niestety zadne strony sie nie wyswietlaja. Mam blad 404

This page is not available

Zadna podstrona ani sklep nie dziala. Robilem juz friendly name i wszystkie juz chyba rzeczu z poradnikow ale nic nie pomaga.

Spedzilem dwa dni na przywracaniu bazy i instalacji sklepu na nowo oraz 1-click upgrade ale za kazdym razem to samo. Niby wszystko jest ok ale sklep nie dziala. Htaccess tez kasowalem i generowalem na nowo , nic nie pomaga,

Za wszelki info z gory dziekuje.

P.s wkurzylem sie i przenioslem wszystkie pliki wraz z baza danych na drugi server i jest tak samo.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Moze ktos mi pomoze w mojej sprawie. Mianowicie zaktualizowalem preste z wersji 1.5.3.1 do 1.5.6.0. Wszystko zakonczylo sie success ale niestety nie do konca. Teraz moge sie zalogowac do panelu ale niestety zadne strony sie nie wyswietlaja. Mam blad 404

This page is not available

Zadna podstrona ani sklep nie dziala. Robilem juz friendly name i wszystkie juz chyba rzeczu z poradnikow ale nic nie pomaga.

Spedzilem dwa dni na przywracaniu bazy i instalacji sklepu na nowo oraz 1-click upgrade ale za kazdym razem to samo. Niby wszystko jest ok ale sklep nie dziala. Htaccess tez kasowalem i generowalem na nowo , nic nie pomaga,

Za wszelki info z gory dziekuje.

P.s wkurzylem sie i przenioslem wszystkie pliki wraz z baza danych na drugi server i jest tak samo.

 

próbowałeś wygenerować od nowa plik .htaccess?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak generowalem i nic to nie dalo. Wiesz, teraz mysle ze tto moze jakis problem z baza? Zrobilem tak:

1. Zrobilem kopie wszystkich plikow ze starego servera za pomoca winscp.

2. Zrobile dunp bazy danych poprzez phpmyadmin.

3. Przekopiowalem wszystkie pliki na nowy server.

4. Importowalem stara baze do nowego servera mysql poprzez phpmyadmin

5. Zalogowalem sie do CP i zrobilem 1-click upgrade.

6, Zakonczylo sie popwodzeniem.

7. Wygenerowalem nowy htaccess, wylaczylem i wlaczylem friendly name .

8. Zmienilem wpisy dla nowej domeny.

Nic mi sie nie otwiera. Caly czas ten sam blad

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zdjecia to kwestia wygenerowania miniator na nowo.

A co sie dzieje jak kliknies na jakikolwiek link? popatrz na adrey gdzie klikniecia daje - u mnie tez byl problem z pl i bez pl. I po probie skopiowania tlumaczen z jednego szablonu do drugiego - wywala mi strone( musze wrzucac baze na nowo z przed proby kopiowania)

poczysc cache przegladarki..

Edited by lukp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A w kwestii nie docierających maili do admina po złożeniu zamówienie - u mnie poszło ok  robiąc:

 

http://www.prestashop.com/forums/topic/280410-prestashop-156-problem-mail-alerts/

 

kopia Mail.php do classes

 

Wrzuciłem nowy modul mailalerts.zip (jest w tym watku)

 

I chyba najwazniejsze -zaktualizowalem raz jeszcze jezyk: Ręczne importowanie pakietu językowego w tłumaczeniach.

 

Nie wiem co podzialalo - ale wydaj mi sie, że właśnie ta aktualizacja jezyka..

 

PS. po wrzuceniu nowych maili - znow przestała działać funkcji powiadomień admina po złożeniu zamówienia.

Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem moduł : powiadomienia e-mail i bangla.

Edited by lukp (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć. Mój problem z nie dochodzącymi mailami do admina związany był z brakiem tłumaczenia pl w mailalerts. Jak dodałem polskie maile, to zaczęło wszystko śmigać :) (czasem przy problemach doszukuje się nie wiadomo czego a nie pomyślę o najprostszych rozwiązaniach :))

Link to comment
Share on other sites

  • 0

TAK zgadzam się z tym doszukiwaniem i kombinacjami - często problem jest banalny. Właśnie tak samo miałem z brakiem wyświetlania się dostawców - znów kilka godz walki z tym a okazało się, że nie dodałem odpowiednio w adminie dla quest..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tak generowalem i nic to nie dalo. Wiesz, teraz mysle ze tto moze jakis problem z baza? Zrobilem tak:

1. Zrobilem kopie wszystkich plikow ze starego servera za pomoca winscp.

2. Zrobile dunp bazy danych poprzez phpmyadmin.

3. Przekopiowalem wszystkie pliki na nowy server.

4. Importowalem stara baze do nowego servera mysql poprzez phpmyadmin

5. Zalogowalem sie do CP i zrobilem 1-click upgrade.

6, Zakonczylo sie popwodzeniem.

7. Wygenerowalem nowy htaccess, wylaczylem i wlaczylem friendly name .

8. Zmienilem wpisy dla nowej domeny.

Nic mi sie nie otwiera. Caly czas ten sam blad

 

Witam,

Informacja dla Wszystkich uzytkownikow. Problem rozwiazalem sam poniewaz takiego przypadku zadne forum nie opisywalo.

Pomimo generowania pliku htaccess oraz ustawien adresu domeny i base w Cpanel, w bazie danych w ps_configuration w tabeli domain wszystko ladnie sie zapisywalo natomiast w tabeli ps_base gdzie powinno byc wedlug mojej lokalizacji umiejscowjona strona czyli ( / ) zapisalo sie jako pt. Oto i cala filozofia. Wynika z tego zeby lepiej wpisywac te dane bezposrednio w bazie danych a nizeli w Cpanelu w zakladce seol&urls.

Pozdrawiam

Edited by mackey22 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja mam trochę inny problem, po przeniesieniu mojego sklepu na inny hosting mam problem z wyświetlaniem się produktów w kategoriach. tzn. raz produkty są i wszystko działa poprawnie, a raz jak kliknę w daną kategorię to produktów w kategorii nie widać. Początkowo myslałem, że to problem taki jak byl w prestashop 1.4.4.1 z blocklayered więc go u siebie wyłaczyłem ale nie pomogło. Jak właczyłem wyświetlanie błedów to mam coś takiego: Jestem początkujący i nie wiem jak się za to zabrać.Pomóżcie.

 

[PrestaShopDatabaseException]

Got error 28 from storage engine
 

SELECT p.*, product_shop.*, stock.out_of_stock, IFNULL(stock.quantity, 0) as quantity, MAX(product_attribute_shop.id_product_attribute) id_product_attribute, product_attribute_shop.minimal_quantity AS product_attribute_minimal_quantity, pl.`description`, pl.`description_short`, pl.`available_now`,					pl.`available_later`, pl.`link_rewrite`, pl.`meta_description`, pl.`meta_keywords`, pl.`meta_title`, pl.`name`, MAX(image_shop.`id_image`) id_image,					il.`legend`, m.`name` AS manufacturer_name, cl.`name` AS category_default,					DATEDIFF(product_shop.`date_add`, DATE_SUB(NOW(),					INTERVAL 0						DAY)) > 0 AS new, product_shop.price AS orderprice				FROM `ps_category_product` cp				LEFT JOIN `ps_product` p					ON p.`id_product` = cp.`id_product`				 INNER JOIN ps_product_shop product_shop		ON (product_shop.id_product = p.id_product AND product_shop.id_shop = 1)				LEFT JOIN `ps_product_attribute` pa				ON (p.`id_product` = pa.`id_product`)				 LEFT JOIN ps_product_attribute_shop product_attribute_shop		ON (product_attribute_shop.id_product_attribute = pa.id_product_attribute AND product_attribute_shop.id_shop = 1 AND product_attribute_shop.`default_on` = 1)				 LEFT 			JOIN ps_stock_available stock			ON (stock.id_product = p.id_product AND stock.id_product_attribute = IFNULL(`product_attribute_shop`.id_product_attribute, 0) AND stock.id_shop = 1  )				LEFT JOIN `ps_category_lang` cl					ON (product_shop.`id_category_default` = cl.`id_category`					AND cl.`id_lang` = 1 AND cl.id_shop = 1 )				LEFT JOIN `ps_product_lang` pl					ON (p.`id_product` = pl.`id_product`					AND pl.`id_lang` = 1 AND pl.id_shop = 1 )				LEFT JOIN `ps_image` i					ON (i.`id_product` = p.`id_product`) LEFT JOIN ps_image_shop image_shop		ON (image_shop.id_image = i.id_image AND image_shop.id_shop = 1 AND image_shop.cover=1)				LEFT JOIN `ps_image_lang` il					ON (image_shop.`id_image` = il.`id_image`					AND il.`id_lang` = 1)				LEFT JOIN `ps_manufacturer` m					ON m.`id_manufacturer` = p.`id_manufacturer`				WHERE product_shop.`id_shop` = 1					AND cp.`id_category` = 6 AND product_shop.`active` = 1 AND product_shop.`visibility` IN ("both", "catalog") GROUP BY product_shop.id_product ORDER BY cp.`position` asc			LIMIT 0,10
at line 613 in file classes/db/Db.php
607. 			WebserviceRequest::getInstance()->setError(500, '[SQL Error] '.$this->getMsgError().'. From '.(isset($dbg[3]['class']) ? $dbg[3]['class'] : '').'->'.$dbg[3]['function'].'() Query was : '.$sql, 97);608. 		}609. 		else if (_PS_DEBUG_SQL_ && $errno && !defined('PS_INSTALLATION_IN_PROGRESS'))610. 		{611. 			if ($sql)612. 				throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError().'<br /><br /><pre>'.$sql.'</pre>');613. 			throw new PrestaShopDatabaseException($this->getMsgError());614. 		}615. 	}616. 617. 	/**
Link to comment
Share on other sites

  • 0

ten błąd to sprawka hostingu.

 

 

The error come when MySQL doesn't have any free hard disk space to write to. Check your /tmp directory, that's where I had run into problems. I had forgot to make my backup script delete older backups and it kept writing backups until the disk was full.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...