Jump to content
MammothtankPL

Sklep nie działa!

Recommended Posts

Mam taki problem dziś podczas uploadu zdjęcia do kategorii skrzaczył mi się komp. Po ponownym uruchomieniu. Kategoria zniknęła i sklep przestał działać. Presta zaktualizowana do wersji 1.5.5 co prawda w stopce panelu administracyjnego nadal pokazuje się wersja 1.5.4.1. Jak to naprawić

czyli nie masz dostępu do front office, ale do back office dostęp jest?

sądzę, że problem możesz rozwiązać w podobny sposób: http://www.prestashop.com/forums/topic/272202-pomocy-error-500

zanim cokolwiek zaczniesz, możęsz jeszcze włączyć raportowanie błedów?  http://www.prestashop.com/forums/topic/272660-500-error-b%C5%82%C4%99dy-bia%C5%82a-strona-instrukcja-dotycz%C4%85ca-trybu-debugowania/

• Like 1

raportowanie błędów muszę włączyć z poziomu serwera?

Tak dokładnie jest dostęp do back office a przy próbie uruchomienia sklepu pojawia się komunikat 500 error. Nie wiem czy dodatkowo nie nabroiłem usuwając te kategorię z poziomu back office

pojawiło się coś takiego

Fatal error: Out of memory (allocated 81788928) (tried to allocate 42 bytes) in /homepages/14/d455557619/htdocs/sklep/sklep/modules/blocktopmenu/blocktopmenu.php on line 627

proszę o pomoc

Edited by MammothtankPL (see edit history)

trzeba zalogować się na FTP (lub skorzystać z jakiegoś managera plików w panelu zarzązania hostingiem - o ile jest)

po zmianie tego parametru, zamiast strony internal server error 500 - zobaczysz dokładnie co i gdzie nie działa tak jak powinno

Fatal error: Out of memory (allocated 81788928) (tried to allocate 48 bytes) in /homepages/14/d455557619/htdocs/sklep/sklep/classes/ObjectModel.php on line 1525

Fatal error: Out of memory (allocated 81788928) (tried to allocate 42 bytes) in /homepages/14/d455557619/htdocs/sklep/sklep/modules/blocktopmenu/blocktopmenu.php on line 627

takie cusie mi się pojawiają

oznacza to tyle, że na serwerze brakuje ramu (42 bajty) i związane jest to z modułem blocktopmenu.

problemu jednak szukałbym nie w menu a w kategoriach. skoro kategoria zniknęła - tzn. że coś z nią jest nie tak. polecam link do posta który wkleiłem w odpowiedzi.

konieczne jest przeanalizowanie struktury tabeli z kategoriami, a zwłaszcza kategori - którą zniknęła

najlepiej będize jak po prostu pokażesz jak wygląda wpis w bazie kategorii która zniknęła :)

Jest dobrze udało się posługując poprzednim poradnikiem dojść do istoty problemu przez analogię. Dzięki za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam

czyli moje przypuszczenia okazały się faktem. Muszę przyznać, że nie jest to pierwszy raz kiedy wysypuje się cały sklep, przez drobny błąd tego typu (np. zawieszenie komputera, przerwa w dostępnie do internetu w trakcie prac w BO itp.)