Jump to content
  • 0

Przyspieszenie otwierania sklepu


wojtekk86

Question

Witam

 

Mam pytanie odnosnie przyspieszenia otwierania mojego sklepu po czesci zoptymalizowalem serwer wlaczylem takze mamcahe. Skorzystalem z narzedzia googla PageSpeed Insights i nie za bardzo wiem w paru komentarzach co mam zrobic:

 

1. Remove render-blocking JavaScript:

2. Optimize CSS Delivery

3. Your page has 10 blocking script resources and 16 blocking CSS resources. This causes a delay in rendering your page.

 

Na chwile obecna sklep otwiera sie w czasie ponizej 8 sekund natoamist proboje zbic ten czas do 5. Za wszystkie wskazowki i pomoc. Z gory wszystkim dziekuje.

Edited by wojtekk86 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Po wyczyszczenie Cache strona otwiera się w czasie ok 7s. Jeżeli chodzi o "Server response time" to pojawia się również ten komunikat o redukcji. Zoptymalizowałem jeszcze poszczególne pliki grafiki żeby odciążyć strone ale nie zmieniolo to za bardzo stanu faktycznego.

Edited by wojtekk86 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

 

Mam pytanie odnosnie przyspieszenia otwierania mojego sklepu po czesci zoptymalizowalem serwer wlaczylem takze mamcahe. Skorzystalem z narzedzia googla PageSpeed Insights i nie za bardzo wiem w paru komentarzach co mam zrobic:

 

1. Remove render-blocking JavaScript:

2. Optimize CSS Delivery

3. Your page has 10 blocking script resources and 16 blocking CSS resources. This causes a delay in rendering your page.

 

Na chwile obecna sklep otwiera sie w czasie ponizej 8 sekund natoamist proboje zbic ten czas do 5. Za wszystkie wskazowki i pomoc. Z gory wszystkim dziekuje.

Włącz "Funkcjonalności CCC" w Zaawansowane>Wydajność - najlepiej wszystkie, optymalizację apache też i zrób test w Narzędziach Googla. Blokujących Java i css plików powinno ci zostać 3 max 4 zamiast 26.Te funkcje, poza pamięcią podręczną najbardziej zoptymalizują Ci sklep.

O "Memcached" było wcześniej na tym forum - niekoniecznie przyśpieszy sklep - były też wypowiedzi, że zwalnia ;) http://www.prestashop.com/forums/topic/244049-optymalizacja-ccc-oraz-memcache/

Osobiście nie używam i dobrze mi z tym. :)

Edited by PMaster (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...