Jump to content

Upgrade 1.1 na 1.2


rcking

Recommended Posts

Tak jsem to tady pročítal ale moc moudrý z toho nejsem. Takže - existuje někdo komu se podařilo z 1.1 přejít na 1.2.x (aktuálně tuším 1.2.2)? Stávající verzi mám jakžtakž vyladěnou ale schází mi možnost dát zákazníky do skupin kvůli VO takže si pohrávám s myšlenkou upgrade i když se mi do toho fakt nechce, povedlo se to někomu? Čtu problémy s nějakým krokem 3 (nevím ale u jakého updateru) atd.

Link to comment
Share on other sites

No doporučuju pokud ti vše funguje to zatím neuspěchávat a vyčkat na verzi .3 protože těch nedostatků i ve verzi .2, které se mohou projevit je pořád hodně. Ale pokud to chceš prubnout udělej si určitě zálohu dat i db!!!

Update: dle bugtrackeru je údajně problém s updatem odstraněn v SVN verzi instalátoru předpokládám že ve verzi 1.2.3 už to bude fungovat tak jak má

Link to comment
Share on other sites

Hlásím úspěšně dodělán update z verze 1.1.0.5 na 1.2.2.0 - po cca 5 dnech usilovné práce ;)
Zrovna dodělám update a oni mi vydají novou verzi :D
Každopádně u mne byl update opravdu náročný kvůli spoustě modulů, gafiky a doplňků, které jsem do shopu přidal -
Zatím jsem narazil na jedinou chybku a to špatné filtrování v adminu, kdy když najedu do podkategorie a dám filtrovat sestupně/vzestupně od nejnověji přidaného, tak místo toho, aby se zobrazily jen produkty v dané kategorii, zobrazí se vyfiltrované úplně všechny - tohle by nejspíš vyřešilo jen znovuvytvoření všech kategorií, ale možná to je opravdu chyba - musím ještě prolézt bugtracker - a další verze to vyřeší...

JAK NA INSTAL?

Základem je zálohovat vše, tedy celé FTP a DB...

V mém případě jsem pak porovnal pomocí Total Commanderu verzi 1.1.0.5 a mou verzi na FTP a soubory co zbyly jsem porovnal ručně s 1.2.2.0 - prostě si vytvoříte tyto dvě složky s oběmi instalacemi a dáte v Total Commanderovi ALT + F7 -> Advanced -> Find Duplicated Files a zaškrtnete všechna 3 políčka... vyjede seznam stejných souborů, vyjeďte si ten seznam do okna a prostě je všechny smažte...

Pomocí porovnání jsem tak zjistil, kde jsem dělal změny a tyto změny u souborů ve verzi 1.2.2.0 provedl též a pozměněné a nové soubory (hlavně u modulů) naházel do složky, kterou jsem si pojmenoval jako "Rozdílovka" ;)

Do rozdílovky jsem také nakopíroval všechny soubory z češtiny od Cvrkone na verzi 1.2x

V DB nic měnit nemusíte

Na FTP nyní vymažete vše a nahrajete všechny soubory z instalace verze 1.2.2.0

Nyní nahrajete na FTP soubory z "rozdílovky" a přepíšete ty co bude potřeba... Já tedy kopíroval soubory z těchto složek (tuším, že z ostatních nebude též nikdo nic kopírovat)
admin\
classes\
config\
img\
js\
mails\
modules\
themes\
tools\
translations\

Nekopírujte .htaccess a sitemap - ty se vygenerují později...

Nyní spustíte instalaci a dokončíte ji - mě hlásila 6 SQL chyb, všechny ale kvůli češtině, tedy při vytváření tabulek, které jsem tad yale již měl...

Nyní jsem do db inportoval SQL soubor s češtinou od Cvrkone a to přes INSERT, tedy aby nahradila stávající...

Přejměnujete admin složku, smažete install a e-shop běží :)

Zdá se to komplikované, ale dá se to i při mém množství pluginů ;)


PROBLÉMY NA KTERÉ JSEM NARAZIL a JEJICH ŘEŠENÍ:

Čeština není dokonalá, ale postupně ji snad vylepšíme k dokonalosti - v jiných tématech k ní napíši nějaké vylepšení...

Modul cashondeliverywithfee mi krutě blbnul - musel jsem odstranit a předělat všechny dopravce jinak - nakonec jsem při tom použil nový modul cashonpickup, který ovšem nainstalovat také není žádná sranda :)

Pokud vám v adminu v sekci Modules Presta hlásí, že některé moduly nejsou dobře nainstalovány a tudíž ani nejsou v vidět v seznamu, řešení je jednoduché - na FTP vlezte do příslušných složek s moduly a editujte jejich php soubory např. v programu Notepd++ tak, že jen změníte kódování přes funkci "Convert to UTF-8 without BOM", uložíte a moduly se budou chovat normálně ;)

Pokud se vám v Katalogu občas rozhodí tabulky s výpisem produktů pod sebou, respektive, že jakoby drobet přečuhují, nezoufejte, jedná se o oficiální bug a měla by ho řešit verze 1.2.3.0

V Dopravcích v Země mi to Slovenskou Republiku přejmenovalo bůh ví proč na Mauricius :D - Stačí přejmenovat zpět

Vygenerujte si v sekci Nástroje nový .htaccess soubor - prepisování češtiny do friendly URL se již vygeneruje s ním...

Nezapomeňte, že vyhledávání je nyní komplet indexované, takže v Nastavení, v Hledání, nezapomeňte rebuildovat nejlépe všechny indexy - Při mém množství cca 500 položek to byl okamžik...

Osobně jsem musel regenerovat všechny obrázky, občas se nezobrazovaly a hlavně plugin ImageZoom nyní nefungoval - prostá regenerace pomohla na výbornou ;) - Ale u mě, při 500 položkách a tedy nějakých 2000 obrázcích to celkem trvalo :)

Zrušil jsem modul autosearch - nová verze Presty již umí Ajaxové vyhledávání z bloku, takže tento modul není potřeba a stejně mi po upgradu vyhledával podivně ;)

Nezapomenout znovu nastavit a potvrdit v Nastavení v PDF kódování na cp1250 a font arialmt a pak upravit jeden souborek, jinak se vám nemusí PDF faktury korektně zobrazovat... Popíši to detailněji v tématech s češtinou...

TinyMCE editor se mi v nové verzi zobrazuje anglicky, idkyž čeština by tam měla být - asi si s ním ještě pohraju... Co mě ovšem zarazilo bylo, že v CMS článcích se mi najednou zobrazovali okraje tabulek, idkyž byly nastavené jak barvou, tak tloušťkou tak, že by nemělo být nic vidět... Vyřešil jsem to tak, že jsem musel v CSS přiřadit atributy "zneviditelnění" i pro tagy TD, nejen pro TABLE, jako sem to měl dříve...

Pokud máte nějaký problém se vzhledem, aktivujte si v nastavení kompatibilitu s tématy z verze 1.1.. Já si raději upravil své téma na verzi 1.2

EDIT: Nalezena další chybka po převodu - pokud aktivuji, aby se u výrobků zobrazovalo i zboží z příbuzných kategorií, zobrazuje se toto zboží pouze u výrobků, které jsem doplnil až po upgradu, stávajícím nikoli - zatím jsem to neřešil, protože tohle nepoužívám a místo toho používám modul cyrelatedproducts, který zobrazuje příbuzné produkty podle zadaných tagů...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...