Jump to content
Sign in to follow this  
rcking

Upgrade 1.1 na 1.2

Recommended Posts

Tak jsem to tady pročítal ale moc moudrý z toho nejsem. Takže - existuje někdo komu se podařilo z 1.1 přejít na 1.2.x (aktuálně tuším 1.2.2)? Stávající verzi mám jakžtakž vyladěnou ale schází mi možnost dát zákazníky do skupin kvůli VO takže si pohrávám s myšlenkou upgrade i když se mi do toho fakt nechce, povedlo se to někomu? Čtu problémy s nějakým krokem 3 (nevím ale u jakého updateru) atd.

No doporučuju pokud ti vše funguje to zatím neuspěchávat a vyčkat na verzi .3 protože těch nedostatků i ve verzi .2, které se mohou projevit je pořád hodně. Ale pokud to chceš prubnout udělej si určitě zálohu dat i db!!!

Update: dle bugtrackeru je údajně problém s updatem odstraněn v SVN verzi instalátoru předpokládám že ve verzi 1.2.3 už to bude fungovat tak jak má

Hlásím úspěšně dodělán update z verze 1.1.0.5 na 1.2.2.0 - po cca 5 dnech usilovné práce ;)
Zrovna dodělám update a oni mi vydají novou verzi :D
Každopádně u mne byl update opravdu náročný kvůli spoustě modulů, gafiky a doplňků, které jsem do shopu přidal -
Zatím jsem narazil na jedinou chybku a to špatné filtrování v adminu, kdy když najedu do podkategorie a dám filtrovat sestupně/vzestupně od nejnověji přidaného, tak místo toho, aby se zobrazily jen produkty v dané kategorii, zobrazí se vyfiltrované úplně všechny - tohle by nejspíš vyřešilo jen znovuvytvoření všech kategorií, ale možná to je opravdu chyba - musím ještě prolézt bugtracker - a další verze to vyřeší...

JAK NA INSTAL?

Základem je zálohovat vše, tedy celé FTP a DB...

V mém případě jsem pak porovnal pomocí Total Commanderu verzi 1.1.0.5 a mou verzi na FTP a soubory co zbyly jsem porovnal ručně s 1.2.2.0 - prostě si vytvoříte tyto dvě složky s oběmi instalacemi a dáte v Total Commanderovi ALT + F7 -> Advanced -> Find Duplicated Files a zaškrtnete všechna 3 políčka... vyjede seznam stejných souborů, vyjeďte si ten seznam do okna a prostě je všechny smažte...

Pomocí porovnání jsem tak zjistil, kde jsem dělal změny a tyto změny u souborů ve verzi 1.2.2.0 provedl též a pozměněné a nové soubory (hlavně u modulů) naházel do složky, kterou jsem si pojmenoval jako "Rozdílovka" ;)

Do rozdílovky jsem také nakopíroval všechny soubory z češtiny od Cvrkone na verzi 1.2x

V DB nic měnit nemusíte

Na FTP nyní vymažete vše a nahrajete všechny soubory z instalace verze 1.2.2.0

Nyní nahrajete na FTP soubory z "rozdílovky" a přepíšete ty co bude potřeba... Já tedy kopíroval soubory z těchto složek (tuším, že z ostatních nebude též nikdo nic kopírovat)
admin\
classes\
config\
img\
js\
mails\
modules\
themes\
tools\
translations\

Nekopírujte .htaccess a sitemap - ty se vygenerují později...

Nyní spustíte instalaci a dokončíte ji - mě hlásila 6 SQL chyb, všechny ale kvůli češtině, tedy při vytváření tabulek, které jsem tad yale již měl...

Nyní jsem do db inportoval SQL soubor s češtinou od Cvrkone a to přes INSERT, tedy aby nahradila stávající...

Přejměnujete admin složku, smažete install a e-shop běží :)

Zdá se to komplikované, ale dá se to i při mém množství pluginů ;)

PROBLÉMY NA KTERÉ JSEM NARAZIL a JEJICH ŘEŠENÍ:

Čeština není dokonalá, ale postupně ji snad vylepšíme k dokonalosti - v jiných tématech k ní napíši nějaké vylepšení...

Modul cashondeliverywithfee mi krutě blbnul - musel jsem odstranit a předělat všechny dopravce jinak - nakonec jsem při tom použil nový modul cashonpickup, který ovšem nainstalovat také není žádná sranda :)

Pokud vám v adminu v sekci Modules Presta hlásí, že některé moduly nejsou dobře nainstalovány a tudíž ani nejsou v vidět v seznamu, řešení je jednoduché - na FTP vlezte do příslušných složek s moduly a editujte jejich php soubory např. v programu Notepd++ tak, že jen změníte kódování přes funkci "Convert to UTF-8 without BOM", uložíte a moduly se budou chovat normálně ;)

Pokud se vám v Katalogu občas rozhodí tabulky s výpisem produktů pod sebou, respektive, že jakoby drobet přečuhují, nezoufejte, jedná se o oficiální bug a měla by ho řešit verze 1.2.3.0

V Dopravcích v Země mi to Slovenskou Republiku přejmenovalo bůh ví proč na Mauricius :D - Stačí přejmenovat zpět

Vygenerujte si v sekci Nástroje nový .htaccess soubor - prepisování češtiny do friendly URL se již vygeneruje s ním...

Nezapomeňte, že vyhledávání je nyní komplet indexované, takže v Nastavení, v Hledání, nezapomeňte rebuildovat nejlépe všechny indexy - Při mém množství cca 500 položek to byl okamžik...

Osobně jsem musel regenerovat všechny obrázky, občas se nezobrazovaly a hlavně plugin ImageZoom nyní nefungoval - prostá regenerace pomohla na výbornou ;) - Ale u mě, při 500 položkách a tedy nějakých 2000 obrázcích to celkem trvalo :)

Zrušil jsem modul autosearch - nová verze Presty již umí Ajaxové vyhledávání z bloku, takže tento modul není potřeba a stejně mi po upgradu vyhledával podivně ;)

Nezapomenout znovu nastavit a potvrdit v Nastavení v PDF kódování na cp1250 a font arialmt a pak upravit jeden souborek, jinak se vám nemusí PDF faktury korektně zobrazovat... Popíši to detailněji v tématech s češtinou...

TinyMCE editor se mi v nové verzi zobrazuje anglicky, idkyž čeština by tam měla být - asi si s ním ještě pohraju... Co mě ovšem zarazilo bylo, že v CMS článcích se mi najednou zobrazovali okraje tabulek, idkyž byly nastavené jak barvou, tak tloušťkou tak, že by nemělo být nic vidět... Vyřešil jsem to tak, že jsem musel v CSS přiřadit atributy "zneviditelnění" i pro tagy TD, nejen pro TABLE, jako sem to měl dříve...

Pokud máte nějaký problém se vzhledem, aktivujte si v nastavení kompatibilitu s tématy z verze 1.1.. Já si raději upravil své téma na verzi 1.2

EDIT: Nalezena další chybka po převodu - pokud aktivuji, aby se u výrobků zobrazovalo i zboží z příbuzných kategorií, zobrazuje se toto zboží pouze u výrobků, které jsem doplnil až po upgradu, stávajícím nikoli - zatím jsem to neřešil, protože tohle nepoužívám a místo toho používám modul cyrelatedproducts, který zobrazuje příbuzné produkty podle zadaných tagů...

verze 1.2.4 : sledujte bugtracker, bohužel opět několik potvrzených/vyřešených nepříjemných chybek a opravy pouze v svn takže do 14 dní nový update :P