Jump to content
  • 0

Przekierowanie na starą domenę


yacorro

Question

Witam, 

 

Mam problem z przeniesieniem sklepu na serwer produkcyjny.

Generalnie sklep ma być dostępny w subdomenie prestashop.mojadomena.pl. Subdomenę utworzyłem i wskazałem na katalog /prestashop.

Pliki przegrałem do tego katalogu. Zrobiłem export/import bazy danych.

W tabeli PS_SHOP_URL domain i domain_ssl ustawiona na prestashop.mojadomena.pl a physical_url na /. W PS_CONFIGURATION w tabelach PS_SHOP_DOMAIN i PS_SHOP_DOMAIN_SSL też ustawione na prestashop.mojadomena.pl.

 

Do BO wchodzę bez problemu prestashop.mojadomena.pl/admin44

A front przekierowuje mnie na stary adres gdzie tworzyłem:/

 

Dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam serdeczmoe, podepnę się pod ten temat ponieważ nie mogę znaleźć rozwiazania. Mianowicie zmieniłam cms na prestashop 1.5 niestety inaczej się generują linki podstron dlatego jestem zmuszona przekierować stare podstrony na nowe utworzone przez prestashop.  np. mojadomena.pl/podstrona-c-41.html  na  mojadomena.pl/podstrona-40. Strona powstała na innym serwerze po ukończeniu prac została wgrana na serwer docelowy + na domene docelową. Plik .htaccess został przegrany takaże. W PA włyączyłam i włączyłam przyjazne adresy aby plik się wygenerował od nowa. Problem tkwi w tym, że jezeli dodam w tym pliku jakiekolwiek przekierowanie (czy to www bez www i przekierowania na inna domenę) nic nie działa......Pomocy

Link to comment
Share on other sites

  • 0

witam

 

nie zabradzo zrozumiałem w czym jest problem.

strona początkowo była na domenie i innym serwerze mojadomena1.com

nastepnie przeniesiono stronę na inny serwer inną domenę tj. mojadomena2.com

 

teraz, aby przekierować stronę na nowy adres tj. z mojadomena1.com -> mojadomena2.com

trzeba utworzyć plik .htaccess na starym serwerze, tj. mojadomena1.com

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak ale jeżeli powiedzmy miałam domena1.com na innym sererze i przeniosłam stronę na inny serwer pod inna domenę..b starą domenę zlikwidowałam bo była tylk na potrzeby budwy strony... Na nawej domenie miałam innego cms więc podstrony generowały się inaczej.. więc teraz w sumie nie wiem co robić? Czy w pliku starej strony na innym serwerze  dodać przekierowania (domena już nie działa) czy jest inne wyjście?

 

Zależy mi na przekierowaniu starych linków (podstron) na nowe..

np. miałam mojadomena.com.pl/podstrona-c-1  i chciałbym przekierować na nową podstrone mojadomena.com.pl/podstrona-1

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

czyli stara domena1.com ma wskazywać na nową domenę domena2.com.

na co wskazuje stara domena? jeżeli na nic, to takie przekierowanie w .htaccess nie będzie działać (no bo skąd przeglądarka ma wiedzieć gdzie ma przekierować skoro domena nie wskazuje na nic?)

 

od tego trzeba wyjść, bo jak narazie panuje tu nieco mały bałagan ;)

to co bym zrobił ja to starą domenę bym podpiął pod jakiś folder na nowym serwerze, w tym nowym folderze uworzył kompletnie niezależny plik .htaccess z przekierowaniami.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie, nie... inna domena i inny serwer był tylko chwilkowy dla potrzeb tworzenia sklepu.. tego pod uwagę nie biorę..

 

Miałam sklep na osccommere i zamieniłam na prestashop.. Oscommerce stał już kilka lat i jest dość wysko w googlach (podstony tego sklepu sa wysoko w googlach) Po zmianie oprogramowania na prestashop stare linki podstron (adresy podstron) - kierują na nie działającą stronę ponieważ prestashop generuje inne linki (adresy podstron).. Moje pytanie dotyczny tego jak przekierować stare linki (adresy podstron) na nowe adresy podstron wygenerowane przez prestashop. Próbowałam w pliku .htaccess w prestashop ale niestety nie działa

 

Czyli miałam na osccommerce:

www.mojsklep.pl/mojebuty-c-32.html

 

Adres tej podstrony na oprogramowaniu prestashop

www.mojsklep.pl/mojebuty-40

Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

już wszystko jasne :)

 

na samej górze pliku .htaccess dodaj coś takiego:

 

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteRule ^mojebuty-c-32.html$ http://adres-do-sklepu/mojebuty-40 [L,R=301]
RewriteRule ^mojebuty-c-34.html$ http://adres-do-sklepu/mojebuty-41 [L,R=301]
RewriteRule ^mojebuty-c-35.html$ http://adres-do-sklepu/mojebuty-42 [L,R=301]
</IfModule>

dodajesz tyle RewriteRule ile chcesz

Link to comment
Share on other sites

  • 0

właśnie tutaj tkwi problem ponieważ mam dwa pliki w katalgu głównym .htaccess oraz w theme plik .htaccess w tym drugim pliki jest tylko:

</IfModule>

<FilesMatch "\.tpl$">
Deny from all
</FilesMatch>
 
W pierwszym pliku (katalog główny strony):
# ~~start~~ Do not remove this comment, Prestashop will keep automatically the code outside this comment when .htaccess will be generated again
# .htaccess automaticaly generated by PrestaShop e-commerce open-source solution
 
<IfModule mod_rewrite.c> itd
 
Dodając ten kod przed start -  Do not remove this comment, - niestety nie działa.. starę linki prowadzą dalej do 404? Jakiś pomysł co robię źle ?
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cały kod::

 

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteRule ^starapodstrona.html$ http://mojastrona.pl/starapodstrona-30 [L,R=301]
</IfModule>
 
# ~~start~~ Do not remove this comment, Prestashop will keep automatically the code outside this comment when .htaccess will be generated again
# .htaccess automaticaly generated by PrestaShop e-commerce open-source solution
 
 
Edited by imogen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam a gdzie robić zmiany w konfigu dla sklepu w wersji 1,7? Zmieniłem w bazie danych ale nie wiem gdzie jeszcze dokonać zmian. chcę dokonać takich zmian:

sklep.madleen.pl zmienić na madlen.pl

zmianę katalogu ogarnę to nie stanowi problemu problem jest ze zmianą jeszcze gdzieś bo mnie odsyła do starej domeny jak wpisuję madleen.pl to i tak wyświetla się sklep.madleen.pl

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...