Jump to content
  • 0

Adres e-mail "wyświetlany w e-mailach wysyłanych do klientów"


keeper06

Question

Witam ponownie :)

 

mam taki problem - szukałem w googlach i na forach i nie znalazłem rozwiązania - mianowicie przy instalacji sklepu (na domene testową) podałem mail jakub@domenatestowanospam., który widniał w zakładce "preferencje->adresy sklepów" jako e-mail (zgodnie z tłuczaniem presty) "Wyświetlany w e-mailach wysyłanych do klientów" i rzeczywiście wyswietlał sie on w mailach do klientów jako powiedzmy adres zwrotny do odpowiedzi. Problem odkryłem juz na domenie docelowej gdy próbowałem zmienić ten adres na własciwy. Po zmianie maila na własciwy i zapisaniu zwraca mi poprzedni adres i niestety nie mogę go zmienić z poziomu panelu administratora. Znam tylko podstawy php więc prosze o pomoc - gdzie szukac przyczyny ?

 

wersja presty: 1.5.4.1

 

Będe bardzo wdzieczny za wszelką pomoc,

pozdrawiam

Keeper

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ok, sa dwa wpisy, [email protected] i [email protected] oba odnoszą sie do zmiennej PS_SHOP_EMAIL. [email protected] to to które chce zmienic na sklep'at'miastozwierzaka.pl ponieważ widnieje ono w panelu administratora, imie2 w ogóle nie wiem skąd się wzięło

 

wole sie upewnic bo baz mysql sie boje ...

 

najlepszym rozwiązaniem będzie:

1.usunąć ten wpis z niepotrzebnym mailem [email protected] - czy lepiej go zostawić żeby potem nie było problemu że mi jakiejś konfiguracji nie odczyta ?

2. zmienię maila imie1 na ten własciwy i powinno hulać ?

 

będzie spoko ? czy moze masz jakies lepsze rozwiązanie ?

Edited by keeper06 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

dzieki wielkie za pomoc, zmieniłem poprostu w bazie e-mail i wszystko działa. Ale i tak stała się bardzo dziwna rzecz, po zmianie tego e-maila nagle w sklepie wróciły mi wszystkie tłumaczenia, które zmieniałem w plikach pl.php. Miałem taką sieczkę, że dramat. Bladego pojęcia nie mam jak to sie mogło stać, przeciez nie ma nigdzie odwołania do kopii zapasowej tych plików. A i sam e-mail nie ma z tym nic wspólnego...

 

Tak czy siek wielkie dzięki za pomoc

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...