Jump to content

możliwości PrestaShop, modyfikowanie danych części strony


kriss145

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie do was.

Jest możliwość tworzenia innej wersji różnych częsci strony?

np. Rejestracja - jest możliwość aby się zarejestrować ale tylko jako normalny użytkownik.

 

Obecnie jest tak że trzeba wpisać email a potem dopiero nastepuje rejestracja. Tutaj chciałbym aby od razu się formularz pojawił a po drugie chciałbym aby zwykły user oraz firma rejestrowała się osobno (osobne pola, formularze) ?

 

Wersja 1.5.x pozwala na większe możliwości przerabiania rożnych już napisanych części,

tylko czy pozwala napisanie/przerabianie prawie całości sklepu jak np z przykładem powyżej?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

wszystko jest możliwe ale w tym przypadku niezbędna jest znajomość działania skryptu oraz biegłość w smarty / php

Nie jestem pewny czego dokładnie w tym momencie oczekujesz, jeżeli wskazówek:

 

- opcja b2b w ustawieniach (buisness2busness)

- authentication.tpl - możesz zmodyfikować ten plik szablonu zgodnie z własnymi oczekiwaniami

Link to comment
Share on other sites

Głównie zajmuję się front-endem ale znam nieźle język PHP.

Wdrażałem już 2 sklepy w PrestaShop wersji 1.5 ale przy większych modyfikacjach były problemy.

Dokumentacja 1.5 niestety nie jest dobra i nie ma tam opisanych wszystkich funkcji sklepu.

 

Niestety plik authentication.tpl nie pozwala na takie coś bo tak czy siak jest przekierowanie najpierw po wpisaniu adresu email. Poza tym jak pisałem chcę rozdzielić obie rejestracje np. checkbox i przełączanie między formularzem dla zwykłego usera albo usera który ma firmę i musi podać adres firmy, NIP (swoją drogą jest jakiś dobry sposób aby w Prestashop włączyć tylko NIP dla firmy?) bo to jest też minus Presty że jak się włączy NIP w kraju to wtedy przez to że jest jeden formularz to przy zwykłym userze i firmowym NIP jest wymagany a skoro prywatny użytkownik nie ma firmy to nie podaje NIPu a nie da się tak o tego wyłączyć.

 

Niestety nie wiem co to za opcja b2b, mozesz przybliżyć?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...