Jump to content
  • 0

zapytanie o cenę


marcin_d

Question

Witam

Zostałem poproszony o zrobienie programu do "zapytań o cenę".

W późniejszym czasie się to rozbuduje więc wybrałem PrestaShop.

 

Proszę o pomóc gdyż sam nie mogę się z tym uporać -

Dodałem produkty i jestem w fazie testowania zamówień...

 

Jak zmienić formularz "dla gościa" aby nie było wymaganych tyle opcji.

Chciałbym pozostawić max: imię, nazwisko, mail oraz numer telefonu.

 

Można to zrobić w miarę bezbolesny sposób?

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam

Zostałem poproszony o zrobienie programu do "zapytań o cenę".

W późniejszym czasie się to rozbuduje więc wybrałem PrestaShop.

 

Proszę o pomóc gdyż sam nie mogę się z tym uporać -

Dodałem produkty i jestem w fazie testowania zamówień...

 

Jak zmienić formularz "dla gościa" aby nie było wymaganych tyle opcji.

Chciałbym pozostawić max: imię, nazwisko, mail oraz numer telefonu.

 

Można to zrobić w miarę bezbolesny sposób?

 

 

Pozdrawiam

 

idziesz do lokalizacja > kraje

klikasz na ikonę edycji przy kraju dla którego chcesz wyedytować formularz

 

następnie zmieniasz formatkę adresu usuwając zbędne pola

 

może się okazac, że konieczne będzie również wyedytowanie klasy Address (classes/Address.php)

 

dla niektórych cech z definicji obiektu musisz usunąć required => true

 

 

public static $definition = array(
 'table' => 'address',
 'primary' => 'id_address',
 'fields' => array(
  'id_customer' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
  'id_manufacturer' =>  array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
  'id_supplier' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
  'id_warehouse' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId', 'copy_post' => false),
  'id_country' =>   array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isUnsignedId', 'required' => true),
  'id_state' =>    array('type' => self::TYPE_INT, 'validate' => 'isNullOrUnsignedId'),
  'alias' =>	 array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName', 'required' => true, 'size' => 32),
  'company' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName', 'size' => 64),
  'lastname' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isName', 'required' => true, 'size' => 32),
  'firstname' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isName', 'required' => true, 'size' => 32),
  'vat_number' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isGenericName'),
  'address1' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isAddress', 'required' => true, 'size' => 128),
  'address2' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isAddress', 'size' => 128),
  'postcode' =>    array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPostCode', 'size' => 12),
  'city' =>	 array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isCityName', 'required' => true, 'size' => 64),
  'other' =>	 array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isMessage', 'size' => 300),
  'phone' =>	 array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPhoneNumber', 'size' => 32),
  'phone_mobile' =>   array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isPhoneNumber', 'size' => 32),
  'dni' =>	 array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isDniLite', 'size' => 16),
  'deleted' =>    array('type' => self::TYPE_BOOL, 'validate' => 'isBool', 'copy_post' => false),
  'date_add' =>    array('type' => self::TYPE_DATE, 'validate' => 'isDateFormat', 'copy_post' => false),
  'date_upd' =>    array('type' => self::TYPE_DATE, 'validate' => 'isDateFormat', 'copy_post' => false),
 ),
);

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję za szybką reakcję :)

Właśnie robię kopię zapasową więc jak tylko się skończy ten proces to będę działał.

 

W dalszej części jest wymaganie dotyczące sposobu dostawy oraz płatności ... (chciałbym te kroki wyłączyć całkiem) tu również muszę edytować pliki?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zdecydowanie tak, powiem więcej, w tym przypadku będzie niezbędna dość spora modyfikacja zarówno core presty (klasy php) jak i plików związanych z szablonem (.tpl), nie jest to wcale tak proste i oczywiste, na jakie może wyglądać ;)

niemniej jednak jest do zrobienia

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...