Jump to content
  • 0

Dodaj do koszyka - nie przenosi do order.php


luclucluc1

Question

Witam,

 

Otóż mam pewien problem. Prowadzę sklep na silniku presta. Przyciks DODAJ DO KOSZYKA nie przenosi mnie do zamówienia, a tylko i wyłącznie przerzuca produkt do koszyka. Moim zdaniem jest to niezbyt dobre rozwiązanie. Troszkę grzebałem i troszkę kombinowałem w themes i moje templatce w produkt.tpl ale nic mi nie pomogło.

 

presta 1.4.8.2

 

Postawiłem następny sklep na tej samej wersji i tam od początku ta opcja działa i po kliknięciu DODAJ DO KOSZYKA od razu przenosi mnie do realizacji zamówienia.

 

Ten pierwszy sklep nie ja postawiłem i prawdopodobnie gość, który to robił wykasował to....

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Na jakimś forum znalazłem takie coś i zastanawiam się czy warto to spróbować w ogóle : )

 

 

W pliku product.tlp można w okolicach linii 149 (blok <!-- left infos -->) po

 

Kod: [Zaznacz]

<p class="buttons_bottom_block"><a href="javascript:{ldelim}{rdelim}" class="button">{l s='More details'}</a></p>

 

wstawić:

 

 

Kod: [Zaznacz]

<p class="buttons_bottom_block" id="add_to_cart"><input type="submit" class="exclusive" value="Dodaj do koszyka" name="Submit"></p>

 

tylko, że drugi button (oryginalny) nie dość, iż dodaje do koszyka ale również przenosi do niego klienta.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a czy w 1.4.8 jest opcja w adminie jak ma ise zachować sklep po kliknięciu dodaj do koszyka ?

W nowszej wersji masz:

 

Preferencje -> Produkty

Przekierowanie po dodaniu produktu do koszyka

poprzednia strona

podsumowanie koszyka

 

Trzeba dodać, że ta opcja dział dla nie-AJAXowej wersji koszyka. Stąd zapewne u luclucluc1 nie działa.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok ok... Działa. Faktycznie teraz przekierowuje od razu do koszyka po kliknięciu w niego z tym, że u mnie wygląda w ten sposób, że przy opcji AJAX koszyk się rozwijał i wyłaniały się dodatkowe kumunikaty jak realizuj zamówienie. Teraz niestety koszyk się nie rozwija :) rozumiem, że coś za coś.

 

Mam inny pomysł. Zrobię tak, że włączę opcję AJAX przy czym dodam kolejny guzik z opcją przejdź do koszyka. Może to rozwiąże moje zaniepokojenia z tym, że nie wiem czy mi się uda dodać ten kolejny guzik :) ma ktoś jakieś pomysły jak to zrobić łatwo i przyjemnie?? :)

 

Ja spróbuję tak: dodam kolejny guzik w templatce mojej w product.tpl kolejno będę musiał mu dać jakiś wygląd w global i może się uda :)

 

Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe rady to mile widziane ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zawsze można sprawdzić co się dzieje w konsoli, czy wywala jakieś błędy, jak koszyk się nie pokazuje, to znaczy, że jakieś skrypty js wysypują cały jquery.

 

w tym przypadku włącz konsolę ctrl+shift+J w chrome i sprawdź co się dzieję, jak będzie "czerwono" możesz skopiować treść

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...