Jump to content
  • 0

Edycja pól w rejestracji


PrestaShark

Question

Witajcie,

Walczę z polami rejestracji

 

Czy ręczne usunięcie pól typu REGON, Strona WWW, Podstawowa działalność, oraz NIP w "Twój adres" z pliku autenthication.tpl coś popsuje?

 

Czy coś trzeba jeszcze zmieniać. Jakieś pliki js. albo smarty?

Poza tym po co w ramce "Twój adres" jest pole NIP? ;/ ?

 

PS. 1.5.4.1

 

Dzięki za info!

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Co chciałbym osiągnąć:

 

Pole NIP jest bardzo ważne. Coś na zasadzie podaj NIP jeśli chcesz otrzymać FV.

Sklep ma dopuszczać zamówienia detaliczne (bez FV) jak i hurtowe.

 

Jeśli wyłączę B2B to pole NIP w karcie klienta będzie puste... A NIP (ten z adresu jeśli go ustawię) pojawi się tylko w zamówieniu.

 

Nie są mi potrzebne pola takie jak Strona WWW i Podstawowa działalność a nawet REGON

Pole NIP z adresu wyrzuciłem zgodnie ze wskazówką Lokalizacja -> Kraje -> Polska ->Format adresu

Edited by kisweb (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

To kolejny problem z polskim tłumaczeniem, by poprawnie obsługiwać NIP zainstaluj po prostu moduł "Europejski VAT".

 

Po pierwsze - to pole jest rzeczywistym odpowiednikiem pola NIP (bo w PL wersji DNI zostało przetłumaczone na NIP co jest błędne)

Po drugie - pole pojawi się tylko wtedy gdy klient wypełni pole firma.

Po trzecie - jeśli korzystałbyś z zewnętrznych integracji to właśnie to pole jest brane jako to z NIP.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam wszystkich

A ja mam trochę inne pytanie 

Czy da się tak zrobić aby mogli się rejestrować tylko użytkownicy prowadzący działalność - Obowiązkowe wypełnienie pola NIP i Regon 

i  wtedy ceny ukazywały się tylko zarejestrowanym użytkownikom 

 

Jeżeli tak to jak tego dokonać ? 

 

 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To kolejny problem z polskim tłumaczeniem, by poprawnie obsługiwać NIP zainstaluj po prostu moduł "Europejski VAT".

 

Po pierwsze - to pole jest rzeczywistym odpowiednikiem pola NIP (bo w PL wersji DNI zostało przetłumaczone na NIP co jest błędne)

Po drugie - pole pojawi się tylko wtedy gdy klient wypełni pole firma.

Po trzecie - jeśli korzystałbyś z zewnętrznych integracji to właśnie to pole jest brane jako to z NIP.

 

Niestety, ale moduł "Europejski numer VAT" powoduje pewne problemy przy sprzedaży zagranicznej. Dla polskiej strefy jest ok - moduł EU VAT przypisany do kraju Polska - daje on możliwość zakupu na osobę fizyczną, jak i na podmiot gospodarczy. Pola firma,nip są nieobowiązkowe, a każdy z tych klientów widzi ceny brutto. Ale wystarczy, że klient wybierze adres dostawy zagraniczny i wypełni pole Firma - i tu jest zonk - pojawiają się w koszyku ceny netto i całe zamówienie w takich cenach zostanie złożone. Robią tak klienci, którzy wypełniają pole Firma dowolnymi znakami, bo nie wiedzą co tam wpisać (np kropki, spacje) i ceny się "psują" - przestawiają z brutto na netto. Nie da się ustawić cen brutto dla wszystkich stref (więcej, niż jednego kraju) z modułem EU VAT.

 

Drugi problem jest taki, że bez modułu EU VAT klient jest zmuszony do obowiązkowego wypełniania pól Firma i NIP, jeżeli chcemy umożliwić zamówienia z fakturą VAT.

 

Częściowym rozwiązaniem jest wyrzucenie z Wysyłka->Kraje-Jakiś_Kraj_Zagraniczny pól "company" i "vat_number", aby klient nie mógł ich wypełnić, a tym samym nie podstawią mu się ceny netto. Nie jest to jednak poprawne, gdyż klient mimo wszystko powinien mieć te pola dostępne jako nieobowiązkowe - np chce wysyłkę do pracy, czyli do firmy. Czy macie lepsze rozwiązanie, aby pogodzić wyświetlanie cen brutto dla wysyłki krajowej i zagranicznej?

Edited by aro (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szukając rozwiązania dla siebie zrobiłem coś takiego:

Nip wyłączony backoffisie.

Pole vat_number przetłumaczyłem jako NIP, w pliku /tools/vatManagement,js uzupełniłem kod by dodawał odpowiednie klasy "required" do vat_number jeśli klient wypełni pole z nazwą firmy. W pliku AddressController.php do metody processSubmitAddress() dodałem kod sprawdzający i wymuszający na kliencie podanie NIP-u jak podał nazwę firmy:

 

if (Tools::getValue('company') !='')
            if (!Tools::getValue('vat_number'))
                $this->errors[] = Tools::displayError('NIP jest wymagany!');

 

Teraz klient podając adres może podać nazwę firmy i będzie musiał podać NIP lub nie podaje nazwy firmy i nie musi podawać nr NIP. Pole NIP jest ukryte do momentu wprowadzenia nazwy firmy.

 

Powodzenia ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mógłbyś opisać dokładnie (krok po kroku) jak wprowadzić w życie to co napisałeś w poście? Niestety dopiero zaczynam grzebać w prestashop i niestety nie "ogarniam" jeszcze zbyt dobrze co, gdzie i jak  :(

 

Natknąłem się na ten sam problem z nipem i nie potrafię tego przeskoczyć.

 

Z góry dziękuję.

 

Szukając rozwiązania dla siebie zrobiłem coś takiego:

Nip wyłączony backoffisie.

Pole vat_number przetłumaczyłem jako NIP, w pliku /tools/vatManagement,js uzupełniłem kod by dodawał odpowiednie klasy "required" do vat_number jeśli klient wypełni pole z nazwą firmy. W pliku AddressController.php do metody processSubmitAddress() dodałem kod sprawdzający i wymuszający na kliencie podanie NIP-u jak podał nazwę firmy:

 

if (Tools::getValue('company') !='')
            if (!Tools::getValue('vat_number'))
                $this->errors[] = Tools::displayError('NIP jest wymagany!');

 

Teraz klient podając adres może podać nazwę firmy i będzie musiał podać NIP lub nie podaje nazwy firmy i nie musi podawać nr NIP. Pole NIP jest ukryte do momentu wprowadzenia nazwy firmy.

 

Powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

potrzebuję zmodyfikować arkusz rejestracji klienta, tak żeby zawierał tylko pola: imię i nazwisko, adres email i koniecznie numer telefonu komórkowego.

 

Jeśli wybiorę w preferencjach typ "tylko tworzenie konta" mimo, że dodaję pole z numerem telefonu komórkowego, nie potrafię ustawić by było ono wymagane, a przede wszystkim nigdzie nie zapisuje się wprowadzony numer telefonu.

 

Jeśli wybiorę w preferencjach typ "tworzenia kona i adresu" mimo, że usuwam lub markuję zbędne pola, podczas zapisywania wyskakują mi błędy brakujących danych.

 

Presta 1.6.1.1 Modyfikuję pliki authentication.tpl i identity.tpl

 

Baaaaaaaaaaaaaardzo proszę o pomoc.

Edited by tomski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

WItam. Presta 1.4.4.1
Pod czas rejestracji sa 2 bloki adresowe do wypelnienie przez klienta, 1 to Adres do wysylki, drugi to Adres do Faktury. W tym pierwszym wszystkie pola sa wymagane , w drugim zadne. Problem polega na tym ze nie zaleznie od tego czy sa wprowadzane dany do faktur pod czas rejestracji czy nie po zakonczeniu zawsze u klienta zjawia sie na stronir moje adresy dwa adresy, jeden ten co byl wymagany, a drugi zawsze zawiera tylko adres e-mail i kraj nic wiecej.

Probowalem zrobic tak zeby te pola tez byli wymagane pod czas rejestracji, sa , ale po wprowadzeniu wszystkich danych i dokonaniu rejestracji nadal jest tylko 1 adres do wysylki i ten drugi pusty skladajacyj sie z e-maila i kraju.

Czy ktos wie jak to poprawic?

Dziekuje

Edited by r4di04ctiv3 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam, też mam problem z edycją pól. Na chwilę wyłączyłem pole "Address2" w Lokalizacja->Kraje i faktycznie skasował się z listy przy rejestracji dla klienta. Ale jednak chcę go uruchomić ponownie i niestety już się nie da...:/

Dopisałem go do "format adresu" czyli mam:

firstname lastname
company
vat_number
address1
address2
postcode city
Country:name
phone
phone_mobile

A mimo to nie widać go przy rejestracji.

 

Co zrobić żeby go przywrócić?

Presta 1.6.1.4

 

Zrzut ekranu 2018-08-02 o 10.11.59.png

Zrzut ekranu 2018-08-02 o 12.30.47.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...