Jump to content
  • 0

Koszyk i kupony rabatowe problem


mentalspot

Question

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Kurcze pomóżcie, bo naprawdę nie mogę znaleźć rozwiązania tego. Zauważyłem, że każdy kolejny kupon (dla wyświetlania tylko) przyjmuje wartość pierwszego. Kod wygląda tak :

 


{if sizeof($discounts)}
<tbody>
{foreach $discounts as $discount}
<tr class="cart_discount {if $discount@last}last_item{elseif $discount@first}first_item{else}item{/if}" id="cart_discount_{$discount.id_discount}">
<td class="cart_discount_name" colspan="3">{$discount.name}</td>
<td class="cart_discount_price"><span class="price-discount">
{if !$priceDisplay}{displayPrice price=$discount.value_real*-1}{else}{displayPrice price=$discount.value_tax_exc*-1}{/if}
</span></td>
<td class="cart_discount_delete">1</td>
<td class="cart_discount_price">
<span class="price-discount price">{if !$priceDisplay}{displayPrice price=$discount.value_real*-1}{else}{displayPrice price=$discount.value_tax_exc*-1}{/if}</span>
</td>
<td class="price_discount_del">
{if strlen($discount.code)}<a href="{if $opc}{$link->getPageLink('order-opc', true)}{else}{$link->getPageLink('order', true)}{/if}?deleteDiscount={$discount.id_discount}" class="price_discount_delete" title="{l s='Delete'}">{l s='Delete'}</a>{/if}
</td>
</tr>
{/foreach}
</tbody>
{/if}

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kody rabatowe nie są modułem, jest to funkcjonalność prestashop ktora zdefiniowana jest w klasach presty. Nie ma zatem możliwości odinstalowania / zainstalowania ich ponownie.

 

Problem zapewne jest niezwykle złożony stąd tak mały odzew w tym temacie, aczkolwiek mogę się mylić.

Dodatkowo, wygląda raczej na indywidualny problem bowiem w moim sklepie testowym wszystko działa jak trzeba, stąd też ciężko mówić co jest nie tak nie mając fizycznego dostępu do serwera.

 

Prestę w wersji 1.5.x masz od początku? czy jest to wersja aktualizowana?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tak ten sklep ma zainstalowaną wersję 1.5.2

na początku był na nią zainstalowany template kupiony w internecie i potem modyfikowane szablony, aczkolwiek od strony wyświetlania (szablonów) jest to identycznie jak w najnowszym wydaniu PS i wersji 1.5.2 oryginalnej

 

sklep nie był upgradowany

Edited by mentalspot (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

wersja 1.5.4

nie wiem czemu po instalacji mi nie zasysa styli itd na hostingu w home, ale mniejsza o to. Tutaj kupony rabatowe działają już poprawnie.

 

Czy jest jakaś możliwość by dowiedzieć się jakie zmiany w jakich plikach dla tych konkretnie rzeczy zostały poprawione pomiędzy tymi dwoma wydaniami ?

post-486798-0-76888000-1374664348_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeżeli ktoś używa starszej wersji PS niż 1.5.4 podaję rozwiązanie:

 

/classes/CartRule.php

linia 751

 

$cache_id = 'getContextualValue_'.(int)$this->id.'_'.(int)$use_tax.'_'.(int)$context->cart->id.'_'.(int)$filter;
foreach ($package_products as $product)
$cache_id .= '_'.(int)$product['id_product'].'_'.(int)$product['id_product_attribute'];

Edited by mentalspot (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mam jeszcze jeden problem z koszykiem i kuponami.

 

Jezeli dodam kupon Darmowa dostawa to

 

1. wyświetla mi cenę zamiast tytułu kuponu - da rade to zmienić na tekst lub jakoś wpisać, żeby wyświetlało tekst ?

2. nie znika mi napis do darmowej dostawy brakuje ci....

 

Macie jakies sugestie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Proszę o pomoc.
Mam Preste 1.3 i podobny problem. Punkty zamieniają się na kupon, wklejam kod w koszyku, przeładowanie i nic się nie dziej, nie odejmuje żadnej kwoty. Robię np. nowy kupon, nazywam, rabat, 5%, aktywny dla wszystkich itd., dodaje się, wklejam nadany kod i to samo. Szukałem ww. /classes/CartRule.php ale w 1.3 tego nie ma, jest tylko Cart. Wcześniej działało aż miło, zmieniłem hosting, zainstalowałem też SSL/a ale wyłączyłem obecnie w sklepie bo gryzie się z modułem płatniczym. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Edited by rubruka (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...