Jump to content
  • 0

Powiadomienia e-mail nie działa


lukata

Question

Po złożeniu zamówienia przez klienta powiadamianie e-mail nie działa.

Pozmieniałem wszystkie ustawienia na różne sposoby, mam zainstalowany moduł powiadamianie e-mail, ustawiałem również w zakładce administracja/e-mail serwery smtp mojej skrzynki pocztowej, niestety nic nie działa. Wysyłanie maila testowego również nie działa i w zasadzie nie mam już pomysłu na rozwiązanie problemu.

 

Proszę o pomoc wtajemniczonych

 

Z góry dzieki

Link to comment
Share on other sites

41 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

inne emaile dochodzą?

jaka wersja prestashop?

 

próbuję na różne sposoby, różne maile również ten z gmaila i nic nikomu nie dochodzi, ani mnie, ani klientom, ani mail testowy

wybieram opcję funkcję PHP jak również zaawansowane SMTP, i mam powoli doła bo nic nie działa

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć

Przeprowadź może jeszcze jeden test, potrzebne będzie konto na Gmailu.

Wejdź w Parametry zaawansowane - > E-mail zaznacz Użyj SMTP. Tylko dla zaawansowanych i ustaw:

Serwer SMTP: smtp.gmail.com

Użytkownik SMTP: [email protected]

Hasło SMTP: ****************

Szyfrowanie: TLS

Port: 465

 

Teraz zapisz i wyślij e-mail testowy.

 

jak ustawiam opcję SMTP przez gmail to wyskakuje mi taki komunikat na czerwono

9193886235_9622ce63ae_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jak ustawiam opcję SMTP przez gmail to wyskakuje mi taki komunikat na czerwono

9193886235_9622ce63ae_o.jpg

 

Hmmm testuje na 1.5.4.1 taki błąd wyskakuje mi tylko gdy podane są błędne dane logowania (co zresztą oznacza nawiązanie połączenia do serwera SMTP). Zauważyłem też, że po każdej zmianie w ustawieniach SMTP trzeba podać na nowo hasło. Jeżeli jesteś pewien, że hasło podałeś prawidłowe to niestety nie mam więcej pomysłów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hmmm testuje na 1.5.4.1 taki błąd wyskakuje mi tylko gdy podane są błędne dane logowania (co zresztą oznacza nawiązanie połączenia do serwera SMTP). Zauważyłem też, że po każdej zmianie w ustawieniach SMTP trzeba podać na nowo hasło. Jeżeli jesteś pewien, że hasło podałeś prawidłowe to niestety nie mam więcej pomysłów.

 

no, z hasłem to jestem pewien, próbuję ten adres e-mail dzisiaj dziesiątki razy

 

Dobrzy ludzie, czekam na jakieś propozycje z Waszej strony

Link to comment
Share on other sites

  • 0

gdzie masz hosting? Może masz jakieś ograniczenia nałożone ? typu brak funkcji mail (wówczas standardowa metoda nie zadziała) albo blokadę połączeń dla smtp ?

 

hosting mam na amerykańskim byethost, muszę tam posprawdzać czy mam jakieś ograniczenia

Link to comment
Share on other sites

  • 0

zrób plik mail.php i do niego wrzuć taki kod:

 

 


<?php

 $to = "[email protected]";

 $headers = "From: $email_from \r\n";

 $headers .= "Reply-To: $visitor_email \r\n";

 mail($to,$email_subject,$email_body,$headers);

?>

 

w miejsce [email protected] wpisz swój mail.

 

Potem wrzuć go do katalogu głównego, i przez przeglądarkę odpal : http://twoja domena.pl/mail.php

 

Jak przyjdzie mail na Twoją skrzynkę to serwer działa przynajmniej w stopniu podstawowym.

I wtedy napisz na forum czy dostałeś mail na skrzynkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jeżeli to jest darmowy hosting to zapewne takie ograniczenia są nałożone (z tego co widzę, jest to darmowy hosting)

 

tak, jest to darmowy hosting, otrzymałem info od nich że bronią się przed spamem i sa jakieś ograniczenia jednka nic więcej się nie dowiedziałem

 

więc nie ma możliwości z tym nic zrobić?

jest coś takiego jak PHPmailer ale nie wiem jeszcze jak to działa

Edited by lukata (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

zrób plik mail.php i do niego wrzuć taki kod:

 

 


<?php

 $to = "[email protected]";

 $headers = "From: $email_from \r\n";

 $headers .= "Reply-To: $visitor_email \r\n";

 mail($to,$email_subject,$email_body,$headers);

?>

 

w miejsce [email protected] wpisz swój mail.

 

Potem wrzuć go do katalogu głównego, i przez przeglądarkę odpal : http://twoja domena.pl/mail.php

 

Jak przyjdzie mail na Twoją skrzynkę to serwer działa przynajmniej w stopniu podstawowym.

I wtedy napisz na forum czy dostałeś mail na skrzynkę.

 

zrobiłem wg instrukcji

nic nie przyszło :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jeżeli to jest darmowy hosting to zapewne takie ograniczenia są nałożone (z tego co widzę, jest to darmowy hosting)

 

mam info od provider'a

cytuję

 

Mail is enabled on your free account.

 

Mail sent can take upto 60 minutes to leave our systems, due to aggressive spam filtering of outgoing email required on free hosting due to spammer abuse.

 

If mail is not then received (after 70 minutes) , it will be remote spam filters that are dropping the mails, or our internal spam filters.

 

We provide the free mail service on the free accounts, on a `best effort` / `as is` basis, and can not guarantee mail delivery.

 

We do also allow the use of sockets, which means you could use a remote SMTP server for mail sending, however we do not provide support on how to do this (google is your friend) .

 

If you require a reliable email service, we would sincerely recommend upgrading your free account to premium where the spam filtering process of outward bound email is not in place.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To raczej takie oczekiwanie odpada bo klient złoży zamówienie i czeka na maila. Jak nie dostanie to albo pójdzie gdzie indziej, albo złoży jeszcze raz.

 

A maile mają podobną budowę i wychodzą jeden po drugim przy zamówieniu to coś czuję ze do spamu polecą.

 

Nie wspominając jak masz ustawione powiadamianie o kupieniu przedmiotu który się kończy. Klient kupi z 10 takich i wszystkie do spamu lecą.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

to z tego co napisali wynika, że maile mogą wyjść z 60 minutowym opóźnieniem, jak nie wyjdą oznacza za zostały zaklasyfikowane jako "SPAM"

 

Masz jakiś pomysł na moją dolegliwość?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jestem więcej niż przekonany, że jako iż jest to darmowy host - mają blokady na połączenie z zewnętrznym SMTP,

maile wysyłane metodą mail() lecą do spamu. Niestety, za wiele nie poradzę, problem jest stricte powiązany z ustawieniami hostingu - a w tym przypadku nic nie można zrobić.

 

Dobry shared hosting to absolutne minimum do rozpoczęcia przygody z e-commerce.

Darmowe dobre nie są, uwierz mi ;)

 

wiem, że może to zabrzmieć nieco brutalnie, nie odbierz tego źle, ale darmowe hostingi są dobre na prowadzenie strony o kotach ;) do sklepu internetowego się kompletnie nie sprawdzają

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jestem więcej niż przekonany, że jako iż jest to darmowy host - mają blokady na połączenie z zewnętrznym SMTP,

maile wysyłane metodą mail() lecą do spamu. Niestety, za wiele nie poradzę, problem jest stricte powiązany z ustawieniami hostingu - a w tym przypadku nic nie można zrobić.

 

Dobry shared hosting to absolutne minimum do rozpoczęcia przygody z e-commerce.

Darmowe dobre nie są, uwierz mi ;)

 

wiem, że może to zabrzmieć nieco brutalnie, nie odbierz tego źle, ale darmowe hostingi są dobre na prowadzenie strony o kotach ;) do sklepu internetowego się kompletnie nie sprawdzają

 

jak nie znajdę rozwiązania, będę musiał zrobić upgrade swojego konta hostingowego, ale dzięki

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Być może ktoś inny zna jakieś rozwiązanie tego problemu, wydaje mi się jednak, że rozwiązania nie ma gdyż problem tkwi w ograniczeniach jakie nakłada na Twoje konto operator hostingu. Bez ingerencji w ustawienia niestety nie można nic zrobić w tym przypadku.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Być może ktoś inny zna jakieś rozwiązanie tego problemu, wydaje mi się jednak, że rozwiązania nie ma gdyż problem tkwi w ograniczeniach jakie nakłada na Twoje konto operator hostingu. Bez ingerencji w ustawienia niestety nie można nic zrobić w tym przypadku.

 

zrobiłem upgrade konta hostingowego, zobaczymy co dalej. Dam znać ew. czy to coś dało

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Być może ktoś inny zna jakieś rozwiązanie tego problemu, wydaje mi się jednak, że rozwiązania nie ma gdyż problem tkwi w ograniczeniach jakie nakłada na Twoje konto operator hostingu. Bez ingerencji w ustawienia niestety nie można nic zrobić w tym przypadku.

 

miałeś rację, zrobiłem upgrade na konto płatne i wszystko działa.

Mam jedno pytanie jeszcze. gdzie ustawia się adres z którego wiadomość została wysłana ponieważ ciągle wysyła mi z jednego adresu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

jak ustawiam opcję SMTP przez gmail to wyskakuje mi taki komunikat na czerwono

9193886235_9622ce63ae_o.jpg

Mam ten sam problem nie działa meail testowy, nie przychodzą żadne powoadomienia. Próbowałem maila firmowego, na tlenie i gmail nic nie działa ani wersja php ani smtp, nie mam już pomysłu co robić ????

Link to comment
Share on other sites

  • 0

no to mamy problem ;) bo w tej wersji wszystko powinno działać ok, zarówno dla telnu, jak i dla innych (z wyjątkiem gmail który aktualnie przechodzi drobne problemy)

 

jaki hosting? masz pewność, że usługodawca udostepnia funkcje pozwalające na łączenie się z zewnętrznymi smtp ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam

chcę się dołączyc do tematu gdyż tez mam problem z powiadomieniami klientów. Po dokonaniu zakupów klient otrzymuje co kilka minut powiadomienie o zaakceptowanej płatności i danych konta. Jeden email trafia z 30 razy do klienta. Jak to naprawić?

Dodatkowo po opłaceniu zamówienia przez dotpay otrzymuję taki tekst:

 

Warning: Missing argument 1 for Dotpay::hookPaymentReturn(), called in /home/mig/public_html/modules/dotpay/confirmation.php on line 9 and defined in /home/mig/public_html/modules/dotpay/dotpay.php on line 95

home.gif > Potwierdzenie zamówienia

Potwierdzenie zamówienia

Notice: Undefined index: HOOK_ORDER_CONFIRMATION in /home/mig/public_html/cache/smarty/compile/2f/d4/8d/2fd48d451d7dbbe556da59acc794373eb30fdf36.file.order-confirmation.tpl.php on line 55Notice: Trying to get property of non-object in /home/mig/public_html/cache/smarty/compile/2f/d4/8d/2fd48d451d7dbbe556da59acc794373eb30fdf36.file.order-confirmation.tpl.php on line 55

Your order has been processed You will be informed via e-mail about it end status

Notice: Undefined index: is_guest in /home/mig/public_html/cache/smarty/compile/2f/d4/8d/2fd48d451d7dbbe556da59acc794373eb30fdf36.file.order-confirmation.tpl.php on line 61Notice: Trying to get property of non-object in /home/mig/public_html/cache/smarty/compile/2f/d4/8d/2fd48d451d7dbbe556da59acc794373eb30fdf36.file.order-confirmation.tpl.php on line 61

 

Prestashop mam na silniku 1.5.4.1.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Houston mam problem

Po zakupie na sklepie przez klienta mail do mnie nie dochodzi, klient dostaje maila, ja nie. Przez okres jednego roku wszystko dochodziło, ale coś się posypało. Mam Presta 1.5.4.0 .

 

gdzie szukać rozwiązaniu problemu?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja także mam problem z powiadomieniami sprzedawcy ( klient dostaje powiadomienia ).

Skonfigurowałem mail na SMTP , wprowadziłem : 

 
Nazwa domeny mailowej: http://gmail.com
 
Serwer SMTP: gmail.com
 
Użytkownik SMTP: [email protected]
 
Hasło SMTP: xxxx
 
Szyfrowanie: TLS
 
Port: 465
 
i w teście wyskakuje mi błąd  :(  :
 
Błąd: proszę sprawdzić konfigurację 
 
 
 
Próbowałem zmieniać trochę ale nic nie daje rezultatu.
 
Czy ktoś sobie już z tym poradził ?
Edited by HYPO (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

mam ten sam problem , lecz mam serwer w home.pl 

wersja 1.6.1.2

wszystkie powyższe pomoce zawiodły 

wszystko dobrze działało aż od czasu przeniesienia strony na inny serwer, tym razem w home .. :(

jakieś sugestie to będę wdzięczny , (przesyłam scrin )

 

 

moze tu tkwi błąd, znalazłem w INFORMACJACH KONFIGURACYJNYCH  takie info:

Wykryto zmienione/brakujące pliki
Zaktualizowane pliki (1)
  • js/jquery/plugins/fancybox/jquery.fancybox.css

post-1246092-0-85408300-1463231922_thumb.png

Edited by inspir (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam. Ja mam skolei nastepujacy problem i szukalem i szukalem i nie moge go rozwiazac. Otoz. W mailu potwierdzajacym zamowienie do administratora przychodzi kompletny mail. Czyli dane.klenta...zamowione produkty ilosc cena itd. Natomiast w mailu do klienta przychodzi wszystko oprocz produktow ktore zamowil. W ich miescu znalezc mozna 

{products_list}  oraz {product_name}. Wersja prest 1,6,0,8. Moze bedziecie mogli jakos pomoc bo juz kompletnie nie wiem o co kaman

 

Dzieki

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...