Jump to content
  • 0

Akceptuj regulamin


kmalcherczyk

Question

5jl.png

 

 

Chciałbym aby na mojej stronie dokładnie pod miejsce gdzie akceptuje się ochrone danych osobistych wyskoczył dodatkowy wpis [ ] Akceptuję Regulamin gdzię muszę to dopisać, w jakim pliku bo nie potrafię tego znaleźć...

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

LInk. outletowe.com

Link to comment
Share on other sites

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

cóż, możesz to zrobić ale to będzie obejście problemu ;) regulamin w efekcie nie będize zaakceptowany i konieczna będize jego ponowna akceptacja (już właściwa) w momencie składania zamówienia.

 

jest to moduł "ochrona danych osobowych" i możesz ten tekst zmodyfikować w konfiguracji modułu.

8qieKlc.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

> cóż, możesz to zrobić ale to będzie obejście problemu ;) regulamin

> w efekcie nie będize zaakceptowany i konieczna będize jego ponowna

> akceptacja (już właściwa) w momencie składania zamówienia.

> jest to moduł "ochrona danych osobowych" i możesz ten tekst

> zmodyfikować w konfiguracji modułu.
 

 

Mylisz się Vekia, tak nie można... akceptacja przetwarzania danych osobowych musi być osobno, akceptacja regulaminu osobno. To dwa różne ptaszki :)  do tego nie mogą być domyślnie zaznaczone. Zatem do regulaminu potrzebny jest osobny moduł dokładnie taki sam jak do akceptacji przetwarzania danych osobowych (wymagane zaznaczenie). W sumie to dziwne, że nic takiego nie ma, bo jak dają sobie radę sklepikarze z presty? :) Przecież przy rejestracji konta user musi zaakceptować regulamin.

 

Czy ma ktoś pomysł jak to sprawnie przeprowadzić? Czy można jakoś powielić "blok ochron danych osobowych" zmieniając tylko treść zgody?

Edited by props (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam kolego rejestrując się na stronie musisz zatwierdzić tylko regulamin danych osobowych to nie warez ze zatwierdzasz regulamin użytkowania po drugie masz coś takiego jak zakładka regulamin na każdej pożądnej stronie jest taka i tam dopiero pisze regulamin użytkowania strony i tak jak Vekia powiedział regulamin transakcyjny zatwierdza się dopiero po dodaniu produktu do koszyka i sfinalizowaniu zamówienia po co komu zatwierdzać regulamin strony czy zakupów jak ty tylko zakładasz konto i nic więcej nie możesz zrobić na takim koncie tylko uzupełnić swoje dane [dotyczy tylko sklepów internetowych ] inaczej jest w przypadku strony bez koszyka wtedy jest konieczność zatwierdzania regulaminu użytkownika konta i regulaminu [w przypadku pisania postów, dodawania linków itd] w sklepach tego niema wiec wszystko jest jak trzeba na miejscu. wiec nasuwa się pytanie co ty kombinujesz

Edited by jaxxxi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

wiec nasuwa się pytanie co ty kombinujesz

 

Nie ja, tylko ustawodawca. Pamiętaj, że prowadząc sklep podpadasz pod kilka ustaw, w tym UŚUDE. Regulamin kształtuje nie tylko obowiązki i prawa sprzedawcy (często wyolbrzymione, stąd potem ból przy spotkaniu z UOKIKiem), ale również prawa i obowiązki klienta. Pamiętaj,że zakładając konto klient nie musi nic kupować, ale konto ma. Może np. dodawać komentarze przy produktach. Nie akceptując regulaminu nie musi sie stosować do jego zapisów :)

 

To prawda, że przy zakupach klient musi zaakceptować regulamin, ale jest tak ponieważ często sklepy dopuszczają klientów niezarejestrowanych. Stąd potrzeba każdorazowej akceptacji. Gdyby był ptaszek przy rejestracji, a Ty dopuszczałbyś do zakupów tylko klientów zarejestrowanych to nie byłoby potrzeby każdorazowej akceptacji regulaminu przy każdych zakupach. 

 

Dlatego chcę to ustrojstwo ustawić przy zakładaniu kont, żeby potem klienci mieli spokój. 

I ja żebym też miał spokój, że każdy klient mając konto zaakceptował od razu regulamin :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nie rozumiem w którym momencie się myliłem. wszak zaznaczyłem, że konieczna jest akceptacja regulaminu

 

 

Ja też nie rozumiem skąd się wzięło u mnie to błędne przeświadczenie, przepraszam :)

 

Ja dobrze (mam nadzieję tym razem) rozumiem, żeby mieć dodatkowego ptaszka odnośnie regulaminu musze w module blockcustomerprivacy wprowadzić zmiany w plikach blockcustomerprivacy.php oraz blockcustomerprivacy.tpl

Sporo tego... nie wiem czy nie łatwiej zastosować się do mtody opisanej na:

http://prestadesign.pl/konfiguracja-f12/dodanie-checkboxa-z-akceptacja-regulaminu-przy-rejestracji-t4289.html

Link to comment
Share on other sites

  • 0

O! To ja to ja ! :D

 

Zrezygnowałem z tego, używam tylko blok ochrony danych osobowych i akceptacja regulaminu w dalszym kroku zamówienia. Po aktualizacji prestashop nie chciało mi działać logowanie, dopiero po usunięciu cache i cookie przeglądarki zaczęło działać... za każdym razem :D Ale możesz spróbować ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja "rozumie" :)  Pytałem właśnie dlaczego zrezygnowałeś z akceptacji regulaminu przy rejestracji. Tam powinny być obie zgody -  ochrona danych i akceptacja regulaminu.

 

 

 

Przy rejestracji mam tylko "BLok ochrony danych osobowych" a dopiero akceptacja jest przy składaniu zamówienia (w momencie wybrania przewoźnika)

 

 

Ne rozumie ;D?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...