Jump to content
  • 0

Problem z listą modułów


style'n'sporty

Question

Witam, po przeniesieniu sklepu na domenę docelową w az.pl nie mam możliwości rozwinięcia listy modułów i co za tym idzie jakichkolwiek zmian w ich konfiguracji. Podczas próby połączenia wyświetla się biała strona z komunikatem:

[PrestaShop] Fatal error in module slider:

syntax error, unexpected T_IF

Żeby było ciekawiej dotyczy to wyłącznie zakładki Modules/Modules, pozostałe czyli Modules&Themes Catalog, Positions, Payments działają.

 

Wgrywanie plików z dotychczasowej domeny nie pomaga, a na dotychczasowej wszystko działa poprawnie.

 

W logach błędów wygląda to tak:

[28-Jun-2013 00:53:30] PHP Parse error: syntax error, unexpected T_IF in /home/gk185986/public_html/.../modules/slider/slider.php on line 1

 

Czy ktoś miał podobny problem, albo mógłby mi poradzic jak to naprawić?

Edited by style'n'sporty (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

z przytoczonego przez CIebie kodu błędu wynika, że problem jest z modułem slider, nie wiem co to za moduł, wygląda na to, że jest to niestandardowe rozwiązanie.

 

jak usuniesz moduł z katalogu /modules/ powinno "ruszyć" o ile w innym miejscu nie będzie błędu.

 

daj więcej informacji o szablonie z któego korzystasz, dodatkowo coś więcej o tym module slidera.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

mam standardowy szablon default z PrestaShop 1.5.4.1, a slider który nie działa to jak rozumiem jeden z podstawowych elementów oryginalnego zaplecza sklepu odpowiedzialny za wyświetlanie listy modułów i panelu dodawania nowych modułów (Module: List of modules) bo ja go nie dodawałem.

 

boję się , że jak go wyrzucę to w ogóle zepsuję całe zaplecze. i nie bardzo rozumiem jak to jest, że na pierwotnej domenie działa a po przeniesieniu całości na nową nie działa tylko on i nawet zastępowanie wgrywanymi na nowo plikami nic nie daje. wygląda to tak jakby rozwalało go samo przenoszenie sklepu z domeny na domenę.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ale /modules/slider/slider.php nie jest standardowym modułem prestashop.

nie jest on odpowiedzialny za działanie zaplecza, jest to slider obrazów, nie wiem dokładnie jaki bo jak wspomniałem - nie jest to standardowe rozwiązanie. W oryginalnej paczce tego slidera nie ma.

 

To, że moduł nie działa może być związane z szeregiem czynników, np. z konfiguracją serwera.

 

sprawa by się nieco rozjaśniła gdybym uzyskał więcej informacji o tym sliderze, bo jak narazie, jest on wielką niewiadomą.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

...podepnę się pod wątek ponieważ mam to samo na presta 1,6   na   home.pl  :/  ...żadnego modułu nie wyświetla 

 

- usuwałem wszystkie i nic

- wł. tryb debugowani i też dupa nic nie pokazało 

...proszę looknijcie na print screen, może coś uda się coś wymyślić, 

 

www.arstream.pl/ftp/presta.png

 

presta.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

przeinstalowałem prestę na nowo i SUPER lista modułów się pokazuje ...natomiast strona jest rozsypana - więc na nowo podmieniłem wpisy w   .htaccess  w themes i modules na

 

 

<Files ~ "\.tpl$">
Deny from all
</Files>

 

... jest wszystko OK  - ale dla potomnych .....nie wiem czemu problem się rozwiązał   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...