Jump to content

Polak Polakowi Przyjacielem


And63

Recommended Posts

Na wielu forach spotkałem się z opinią, że osoby robiące sklepy na prestashop są do siebie wrogo nastawione ( konkurencja?).

 

Ok, jestem czasem mocno "upierdliwy", ale nie po to, żeby komuś dowalić, tylko po to żeby wykazać błędy, to co mi się nie podoba. Mam jedną zasadę - wchodzę na stronę jako klient i co widzę...

 

Zróbmy enklawę ludzi, który sobie pomagają, wytykają co złe w naszych realizacjach ( nikt nie jest alfą i omegą)

 

Pomagajmy sobie wzajemnie - w kupie siła :)

 

Ty mi pomogłeś dziś, ja Tobie pomogę jutro :)

 

 

Takie moje może mało istotne refleksje ;)

Link to comment
Share on other sites

No i masz racje, ostatnio tez chciałem coś podobnego wyskrobać, ale mi chęci opadły z niezależnych przyczyn ; )

 

 

No ale to fakt, zwróciłem uwagę, że na innych forach, niekoniecznie polskojezycznych jest pełna pomoc co do problemu, brak jakichkolwiek głupich uwag czy pytań. A zakładający temat zazwyczaj jak znajdzie rozwiązanie to nie ucieka tylko dzieli się tym z innymi użytkownikami - bo byc może ktoś będzie miał podobny problem ;<

Link to comment
Share on other sites

ja nie mam takiego wrażenia, wprawdzie tutaj na forum w naszej Polskiej sekcji nie ma zbyt dużego ruchu, to i tak pojawia się sporo pomocnych postów, paczek, jest inicjatywa z tłumaczeniem.

 

Jest dobrze, będzie jeszcze lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja uczę się presty od miesiąca może trochę więcej i na tym forum zawsze dostawałem fachowe odpowiedzi, nikt nigdy nie śmiał się z moich oczywistych pytań (trochę tego było). Nie wiem jak jest na innych forach polsko języcznych ale tutaj poziom pomocy i kultury jest bardzo wysoki.

 

 

ja nie mam takiego wrażenia, wprawdzie tutaj na forum w naszej Polskiej sekcji nie ma zbyt dużego ruchu, to i tak pojawia się sporo pomocnych postów, paczek, jest inicjatywa z tłumaczeniem.

 

Jest dobrze, będzie jeszcze lepiej ;)

80% modułów to twoje.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że powoli forum się rozwija. Ja prestą zajmuję się z 2 lata, ale forum systematycznie odwiedzam może od 2-3 miesięcy. Zawsze mogę posłużyć pomocą jeżeli ktoś będzie miał problem. Akurat jeżeli chodzi o polskę to jest trochę developerów, którzy dosyć dobrze ogarniają prestę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja jestem zwyczajnym "stawiaczem sklepu" + do tego drobne informacje css + html, ale staram się podzielić zawsze radą, jak ja bym coś zrobił, może nie jest to pomocne od strony kodowania, ale czasem pomaga rozwiązać problem od strony 'umysłowej' - tzn. jak ominąć kodowanie i inne bajery korzystając ze standardowych funkcjonalności + ewentualnie polece jakiś darmowy moduł który gdzieś znajdę :D

Link to comment
Share on other sites

A ja odnoszę wrażenie, że każdy chętnie pomoże z jakąś pierdołą, na którą nie musi poświęcić dużo czasu. Jak już coś bardziej skomplikowane robi się problem, albo za kasę albo naucz się sam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Porównajcie sobie forum PrestaShop'u do forum np PiO, wg mnie jest całkiem fajnie.

Fakt faktem też odwiedzam raz na jakiś czas, w polskiej "sekcji" jestem może 2gi raz, za to w angielskiej jest masa pomocy i wskazówek jak coś zrobić, i to konkrety.

Link to comment
Share on other sites

ja na forum jestem codziennie i o ile w polskiej sekcji jest ok, to w zagranicznych wiele osób jest wyłącznie w celach reklamowych, nic nie wnoszą do dyskusji, nie pomagają i przy każdej możliwej okazji wrzucają linki do komercyjnych rozwiązań (zapewne swoich).

to samo dotyczy wielu wątków, często rzucają coś w stylu "pomogę, ale wyślij mi PM, podam cenę" ;)

 

niemniej jednak uważam, że to znikomy procent całości

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...