Jump to content

1.5+ mail dosyalarında renk sorunu

constantina

Recommended Posts

Merhaba,

Prestashop'un 1.5 ve ileriki sürümlerinde mail dosyalarının rengini yardımcı program kullanmadan tek seferde değiştirme özelliği eklendi. Fakat bu renk değiştirme özelliği Türkçe maillerde çalışmıyor. Sebebi basit, muhtemelen prestashop Türkçe'ye çevrilirken mail dosyalarıyla tekrar uğraşıp çevrilmek yerine eski dosyalar yüklendi. Yeni mail dosyalarında {color} olarak belirtilen ve ayarladığımız rengi alan kodlar, eski mail dosyalarında #db3484 renk kodu olarak yer alıyor ve dolayısıyla otomatik olarak değişmiyor.

Kod bilgisi hemen hemen hiç olmayan biri olarak ben bunu bulana kadar renk kodlarını database'den değiştirmeye çalışmak, dreamweaver'da tek tek renk değiştirmek gibi sonuçsuz/zahmetli işlerle vakit kaybettim. Temaya önem veren ve default pembeden siniri bozulan arkadaşlarımın aynı şeyi yaşamasını istemem.

Çözüm olarak orijinal mail dosyalarını mails/tr klasörüne yükledim, artık istediğim renkte mail gönderebiliyorum ancak dosyaların Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Tamamladığımda buraya yükleyeceğim.

Başka bir çözüm yolu ise, Türkçe mail dosyalarının html kodlarını toplu tarayan bir programla #db3484 kodunu arayıp {color} ile değiştirmek. Ben böyle bir programı ftp dosyalarıma virüs bulaştığında kullanmıştım, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar anlattığım şeyin tam olarak mümkün olup olmadığını yazarsa sevinirim.

İyi çalışmalar

• Like 2

günlerdir dil dosysı içindeki hataları temizleye çalışıyorum. sorunun kaynağını belirtmişsssiniz.

dil dosyası 1.4 için hazırlanmış olanı 1.5 e aktarılıp öyle düzenlenmiş. oysa 1.5 için bu uyarılmıştır. dil dosyası ile uğraşmak ve çeviri yapmak sadece gönül işi olduğu için bununla uğraşan kimse yok. şuanda sadece tek başıma düzenlemeye çalışıyorum. oda işlerim yoğun olduğu için fazla vakit ayıramıyorum.

eğer mail dosyalarını yeni sistemde türkçeleştirdiğ seniz bana veya buraya yükleyebilirmisiniz??

bu birçok kullanıcıya yardım edecektir.

• Like 1

Merhaba,

...

Başka bir çözüm yolu ise, Türkçe mail dosyalarının html kodlarını toplu tarayan bir programla #db3484 kodunu arayıp {color} ile değiştirmek. Ben böyle bir programı ftp dosyalarıma virüs bulaştığında kullanmıştım, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar anlattığım şeyin tam olarak mümkün olup olmadığını yazarsa sevinirim.

İyi çalışmalar

Nerelerdesin sen ya, geliyosun bi böyle sonra pırrr.. :D

Valla o değil de teşekkür ederim, arkadaşımla bayağı uğraşmıştık ki nasıl çözdüğümüzü bile hatırlamıyorum :D

• Like 1

MEG Venture, çok teşekkürler. Oldukça basit ve zahmetsiz bir çözüm.

safa, otomatik gelen tr dosyaları için teşekkürler. 3 yıldır tüm işlerimi prestashop üzerinden yürütüyorum, tabii gelen tr dosyasını kendime göre düzenliyorum, hatta geçmiş sürümlerin export dosyasını forumda bir yerlerde paylaşmıştım. Bu ara sıfırdan bir site kuruyorum, düzenlenmiş tr dosyasını ve çevrilmiş mail dosyalarını paylaşacağım. Emeklerin için Türkçe Topluluğu adına saygı ve teşekkürlerimi sunarım :)

selin, güldürdün beni :) Şöyle söyleyeyim, sorunlarımı yabancı forumlara, çözümlerimi buraya yazıyorum :P

• Like 3

safa, otomatik gelen tr dosyaları için teşekkürler. 3 yıldır tüm işlerimi prestashop üzerinden yürütüyorum, tabii gelen tr dosyasını kendime göre düzenliyorum, hatta geçmiş sürümlerin export dosyasını forumda bir yerlerde paylaşmıştım. Bu ara sıfırdan bir site kuruyorum, düzenlenmiş tr dosyasını ve çevrilmiş mail dosyalarını paylaşacağım. Emeklerin için Türkçe Topluluğu adına saygı ve teşekkürlerimi sunarım :)

rica ederim , çalışmalarınızı bekliyor olacağım.

eğer herhangi bir yardıma ihtiyarç duyarsanız , bana ulaşmaktan çekinmeyin.

iyi akşamlar

• Like 1

Merhabalar,

Mail dosyaları ektedir. Kontrol ettiğim kadarıyla düzgün çalışıyor, vakti olan arkadaşlar hataları bildirirse sevinirim.

Dosyalarla ne yapacağını bilmeyen arkadaşlar, httpdocs/mails/tr klasöründeki mailleri ekteki dosyalarla değiştirmeniz yeterlidir.

İyi çalışmalar

Edit: Dosyalar güncellenmiştir.

tr.zip

Edited by constantina (see edit history)
  • Like 2

Merhabalar,

Mail dosyaları ektedir. Kontrol ettiğim kadarıyla düzgün çalışıyor, vakti olan arkadaşlar hataları bildirirse sevinirim.

Dosyalarla ne yapacağını bilmeyen arkadaşlar, httpdocs/mails/tr klasöründeki mailleri ekteki dosyalarla değiştirmeniz yeterlidir.

İyi çalışmalar

çok teşekkürler. kullanıcılara baya bi faydanız dokundu bundan emin olabilirsiniz.

teşekkürler..

• Like 1

Selam,

Tekrar kontrol ettim de, yeni sürümle gelen birkaç mail dosyası eksik. Tamamlanması açısından eksikler bildirilirse kısa sürede düzenlerim.

Ben de teşekkür ederim ;)

evet bende test ettim birkaç eksiklik var. ve .txt çevirmemişssin sanırım ihtiyarç duymadığından.

birde bi sorun var farkettinmi bilmiyorum. prestashop 1.5 te bazı link değişkenleri değişti. mail içerisinde en göze çarpan.

hesabım linki.

1.4 te bu link şöyle idi

{shop_url}my-account.php

prestashop 1.5 te ise

{my_account_url}

şeklinde değişti. senin düzenlediklerinde bu linkler hala eskisi duruyor.

bunlar ile ilgilenecek zamanın varmı?? yoksa pazar günü ben düzeltmeye çalışacağım.

teşekkürler.

iyi çalışmalar...

• Like 2

• 2 weeks later...

Biraz geç oldu ama, tekrar merhaba.

İngilizce mail dosyalarını sıfırdan çevirmeye başladım. Yenilik şart! Bittiğinde buraya tekrar yükleyeceğim.

İyi çalışmalar

merhabalar;

sabırsızlıkla bekliyoruz, teşekkürler

iyi çalışmalar

• Like 1

Merhaba,

Dosyalar güncellenmiştir. Yalnız bir sorun var, text dosyalarını tek tek düzenlemiş olmama rağmen sisteme atınca bazıları boş görünüyor, anlamadım...

bugün bir kontrol ederim dosyları.

çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar...

• Like 1

• 1 month later...

Merhaba,

Dosyalar güncellenmiştir. Yalnız bir sorun var, text dosyalarını tek tek düzenlemiş olmama rağmen sisteme atınca bazıları boş görünüyor, anlamadım...

ellerine emeğine sağlık gayet güzel olmuş. IoI

• Like 1

• 4 months later...

Merhaba, Dosyaları değiştirmeme rağmen halaaa (hasan tahsin isminde ödeme havale vs. bildirimi gelmekte.) bir türlü değiştiremedim. modülde düzenleme yaptım yine değişmiyor. nereye , hangi dosyaya yazdın birader. söylede değiştirelim. Böyle büyük bir hata kasıtlımı yapıldı diye insanın aklına gelmiyor değil yani.

Merhaba, Dosyaları değiştirmeme rağmen halaaa (hasan tahsin isminde ödeme havale vs. bildirimi gelmekte.) bir türlü değiştiremedim. modülde düzenleme yaptım yine değişmiyor. nereye , hangi dosyaya yazdın birader. söylede değiştirelim. Böyle büyük bir hata kasıtlımı yapıldı diye insanın aklına gelmiyor değil yani.

Sorunun kaynağı tr dosyalarının bulunduğu sunucudaki dosyalardan kaynaklanıyor. Admin panelinden dil yükleyince sunucudan hasan tahsine hesap numarası yazılı olduğu dosyaları çekiyor. ve bazen themes/mails/ klasörüne atıyor. Bu dosyaların sunucudan düzeltilmesi gerekiyor. Admin arkadaşlardan bunu düzeltmesini rica ediyoruz.

Biz defalarca bu hatayı düzeltilmesini söyledik ama ilgilenen yok kardeş...

Ekteki dosyaları ana dizine at düzelir....

attachicon.gifMail.zip

düzgün mail dosylarını ekledim çeviri dosyasına ama daha aktif olamamış anlaşılan yeni çeviriler. iletişime geçip düzeltmelerini isteyeceğim psteam'dan ,

arkadaşın ftp sine baktığımda tema dizini içindede mail dosyları buldum ondan düzelmemişti.