Jump to content

Brak miniaturek po zmianie hostingu


ALF666

Recommended Posts

Zmienilem hosting sklepu w wersji PrestaShop™ 1.4.1.0 | PrestaShopPL v. 1.4.1.0

 

wszystko niby ok .. dziala jak nalezy [ lacznie z mozliwoscia tlumaczenia modulow - he he he ] ... ale mimo ze wszystkie zdjecia produktow rowniez zostaly przeniesione ... nie wyswietla sie wiekszosc .. inne obrazki za wyjatkiem tych natywnie przypisanych themowi ...

 

prawie zaden produkt oraz wiele kategorii nie posiada przypisanego im obrazka a tylko znak zapytania w miejscu miniaturki jak i duzego zdjecia ..

 

w panelu administracyjnym wygenerowalem od nowa miniaturki ale to nie dalo nic ..

 

htacess wygenerowany na nowym hostingu [ jest identyczny z tym ktory byl na starym ..

 

jakies pomysly ?

Link to comment
Share on other sites

wszystko przeniesione jak byc powinno... domena zostala ta sama ... na dns'ach wszystko przestawione ... htaccess przeniesiony brak obrazkow ... wygenerowany od nowa niczego nie zmienil .. baza rowniez przeniesiona .. w settings.inc.php odpowiednie zmiany dokonane ..

 

jak juz pisalem... np. kilka kategorii ma swoje miniaturki ... ale ich jest mniejszosc...

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Właśnie trafiłem na ten sam problem, ale na wersji 1.5.4.1. Pomogło w 100% wygenerowanie nowych plików .htaccess, w tej wersji robi się to wchodząc w opcje Preferencje -> Dane URL i SEO i wyłączenie na chwilę i ponowne włączenie Przyjaznych adresów URL, można też chyba usunąć te pliki, a zostaną automatycznie wygenerowane na nowo (ale nie jestem pewny, rób kopie bezpieczeństwa przed zmianami).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

tak jest, .htaccess jest generowany zawsze na nowo gdy go nie ma na serwerze. Generalnie to czasami, nie wiem dlaczego, ale zmiany w preferences > seo & urls nie generują nowego pliku. Stąd ja zawsze po prostu usuwam .htaccess

 

nie wiem jak to będize wyglądać w wersji 1.4

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam wszystkich,

 

Chciałabym prosić o pomoc. Niestety wykupiłam hosting na home.pl. Teraz dopiero widzę że instalacja prestashop na ich serwerach nie jest łatwa dla osoby początkującej. 

 

Mój problem prezentuje się tak:

1. Zainstalowałam prestashop wersja 1.6.1.3

2. Zmieniłam zgodnie z zaleceniami dla klientów home.pl wpisy w pliku htacces. Szablon tak jak należy z rozjechanego zamienił się w niemalże prawidłowy.

 

Mój problem to ten wymieniony w temacie - brak miniaturek, zarówno w backoffice, jak i prawidłowego wyświetlania większości modułów we frontoffice. Próbowałam wyłączać i włączać "przyjazne adresy URL", podmienić jeszcze raz, lub usunąć by wegenerował jeszcze raz plik htacces, nic niestety nie zdaje egzaminu. 

 

Dodam że mój sklep w chmurze prestashop funkcjonuje fajnie, chciałam po prostu tak jak pierwotnie planowałam posadzić go na prywatnym serwerze, by mieć większe pole manewru, jeśli chodzi o modyfikację.

 

Czy ktoś miał podobny problem? 

 

Pozdrawiam

Edited by qukay (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Masz 14 dni na rezygnacje z usługi w home od daty zakupy więc jeśli nie minęło to śmiało rezygnuj i wybierz lepszy hosting.

W home jeszcze należy wyłączyć separacje serwisu, później pozostanie tylko walka z emailami jeśli sie nie będą wysyłały, chyba że home coś w ostatnim czasie dodatkowo popsuł ;) generalnie przyzwyczajaj się do problemów na tym hostingu i odkładaj kasę na fachowców którzy będą ci te błędy poprawiać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...