Jump to content
  • 0

aktualizowanie stanów


piterL

Question

cześć

jak w temacie - chciałbym się dowiedzieć czego używacie lub jakie macie sposoby na aktualizowanie stanów w preście (zwłaszcza jeśli używane są stany z hurtowni)

 

widzę że jest problem z modułem import z CSV - trzeba tworzyć bardzo duże pliki z wszystkimi informacjami (typu cena, podatek, kategia, opis itd.)

inaczej zmienia je w domyślne (np. cena 0, kategoria home itd.)

 

może znacie jakiś fajny skrypcik lub narzędzia który aktualizuje tylko ilości produktu

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

podłączam się pod pytanie Pitera

również ubolewam nad brakiem modułu do grupowego zarządzania produktami i zbiorową zmianą cen/cech/stanów

 

jak sobie radzą inni ? to nie możliwe żeby każdy klikał ręcznie po 1 produkcie :)

 

ps. ja na chwilę używam demo "Store Manager for prestashop" jako zew aplikacji podpiętej do bazy i generalnie radzi sobie... ale zaraz wygaśnie a 399$ nie dostanę na zakup :((

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja stworzyłem sobie własny panel do aktualizawania danych z hurtowni w sumie to mam dwa ( jeden ka kohana drugi tam gdzie mam php5.3 na silexie). Jako że webService presty stwarza 10 problemów na 1 linijke intergacji zrobiłem hybryde webservice i wstrzykiwania danych do bazy. Nie jest to może idealne/zalecane rozwiązanie problemu ale ma dwie zalety. Rozumiem jak to jest napisane i przedewszystkim działa.

 

może znacie jakiś fajny skrypcik lub narzędzia który aktualizuje tylko ilości produktu

 

Wystarczy napisac skrypcik aktualizacja 1 tabeli z cenami przez php/mysql to tylko kilka linijek w php

Edited by oidnus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

mam gdzieś moduł który nazywa się MPC - czyli mass price change, z tego co pamiętam mam tam również update stanów magazynowych, nigdy nie dopracowałem go do konca więc mogę udostępnić za friko, ale nie odpowiadam za problemy :P

 

aha, i trzeba mieć przygotowany plik csv z kolumnami ID produktu, cena, quantity bowiem aktualizacja odbywa się za pośrednictwem pliku csv

Link to comment
Share on other sites

  • 0

mam gdzieś moduł który nazywa się MPC - czyli mass price change, z tego co pamiętam mam tam również update stanów magazynowych, nigdy nie dopracowałem go do konca więc mogę udostępnić za friko, ale nie odpowiadam za problemy :P

 

aha, i trzeba mieć przygotowany plik csv z kolumnami ID produktu, cena, quantity bowiem aktualizacja odbywa się za pośrednictwem pliku csv

 

Vekia, jeśli możesz podesłać to chętnie przygarnę taki moduł.

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...