Jump to content
  • 0

Brak polskich znaków pod dodaniu produktu do koszyka


Judyta

Question

Mam kolejny problem, ponieważ jak dodać produkt do koszyka to pojawia się on bez polskich znaków. Po odświeżeniu sklepu jest już ok.. z tego co patrzyłam problem występuje w standardowej wersji 1.5.

 

Czy spotkaliście się z podobnym problemem ?

Link to comment
Share on other sites

26 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

skoro po przeładowaniu jest ok - problem zapewnie tkwi albo w skryptach js obsługujących asynchroniczne wywołanie funkcji z kontrolerów (blockcart/ajax-cart.js) albo w kontrolerze koszyka - controllers/front/cartcontroller.php

 

podobnie jak presta4you stawiałbym na kodowanie

Link to comment
Share on other sites

  • 0

http://prestashop.kei.pl/4-akcesoria-ipod - przesyłam wgląd do czystej wersji, na której nie były wprowadzane żadne zmiany. Dodałam produkt, który ma polską literę "ó" :)

 

PS. niepowiązane z problemem wyżej, jak zainstaluje blok polecanych produktów to sklep się nie wyświetla.

Jest błąd taki:

Call to undefined method HomeFeatured::hookHeader() in /home/users/prestashop/public_html/modules/homefeatured/homefeatured.php on line 94

Link to comment
Share on other sites

  • 0

fakt,po kliknięciu w dodaj do koszuka - zwracany jest następujący kod:

...
"priceByLine":   "30,80 zł",
"name":		  "Róż donica",
...

 

zapytanie do bazy wysyłane jest w kodowaniu utf-8, problem musi leżeć gdzieś indziej.

 

w back office, na liście produktów polskie znaki wyświetlają się poprawnie?

 

 

ta prestashop to instalka z oficjalnej paczki? Czy może zainstalowana za pośrednictwem panelu hostingowego (aplikacja softaculous itp.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Już próbowałam na dwóch serwerach nazwa i kei.. problem ciągle ten sam - po odświeżeniu jest już dobrze.. .

U Was nie ma tego problemu ? - może nie widać, ponieważ pierwsze litery nie zawierają znaków polskich ?

W zapleczu sklepu wszystkie nazwy wyświetlają się tak jak powinny.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@Judyta Mam rozwiązanie od którego można zacząć, ale trzeba to jeszcze po-testować:

  1. Skopiuj plik /modules/blockcart/blockcart-json.tpl do /themes/TWÓJ_THEME/modules/blockcart/blockcart-json.tpl
  2. w linii 36 jest kod
    "name":		  "{$product.name|html_entity_decode:2:'UTF-8'|escape:'htmlall'|truncate:15:'...':true}",
    


  3. zamień go na
    "name":		  "{$product.name|html_entity_decode:2:'UTF-8'|escape:'html'|truncate:15:'...':true}",
    


  4. efekt yrmt.jpg

Mam nadzieję, że rozwiązanie okaże się pomocne.

Pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Moduł używa fontu vini, a vini nie ma znaków latin.

W CSS modułu zamień ten font na jakiś normalny :), np. Arial,Verdana,sans-serif

A w którym dokładnie miejscu? sa 2 pliki css : jquery oraz form

sorry ale nie jestem tak oblatany w css

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...