Jump to content

mail po ręcznej aktywacji konta


vtxk

Recommended Posts

Witajcie,

 

proszę o nakierowanie mnie na odpowiednie pliki ;)

 

Sytuacja jest następująca:

 

Robię hurtownie.

W sklepie rejestruje się klient. Klientem może być TYLKO przedsiębiorca (musi podać NIP). No więc po zarejsetrowaniu klient nie zostaje "aktywowany" ($customer->active = 0 w controllers/front/AuthController.php). Do klienta idzie mail jak przy zwykłej rejestracji, treść maila zmieniona by czekał aż sklep zweryfikuje jego firmę, nip cokolwiek co potwierdzi że jest przedsiębiorcą.

 

I teraz modyfikacja którą chciałbym wykonać... po zweryfikowaniu klienta aktywuję jego konto w adminie, i w tym momencie chciałbym wysyłać maila że jego konto jest już aktywne i może się zalogować do sklepu...

 

Które pliki muszę przeglądać żeby coś takiego wykonać? Przyznam że modyfikuję tylko kod frontu a w adminie się jeszcze nie bawiłem.

 

 

Jeszcze mała edycja: "nieaktywne" konto po rejestracji wraca na formularz rejestracji/logowania... (standardowo jest przekierowane na "Moje konto" jako już zalogowany). Chciałbym po rejestracji wyświetlić nową stronę z komunikatem że logowanie będzie możliwe po weryfikacji.

 

W pliku controllers/front/AuthController.php jestem pewien że nie mogę tego przekierować. Zatem drugie pytanie: gdzie zmienić przekierowanie po rejestracji?

Edited by vtxk (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zacząłbym od controllers/admin/AdminCustomersController (mniej wazne ale daje pogląd na to jak to wszystko działa)

jak i classes/Customer.php (najwazniejszy)

 

skupiłbym się na funkcji public function update($nullValues = false) z tego drugiego pliku, a zwłaszcza na parametrze

$_POST['active'] + ewentualnie obiekcie $this (klasa Customer) gdy zmieniamy status bezpośredni z listy użytkowników

 

jeżeli przyjąłby on wartość 1 - wówczas wysłałbym maila statyczną funkcją Mail::Send
;)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...