Jump to content
  • 0

Problem z tłumaczeniem


cvas

Question

Witam,

 

Po instalacji presty na serwerach linuxpl mam problem z przetłumaczeniem sklepu w 100%. Wciąż w podsumowaniu zamówienia widnieją takie wpisy jak:

Total products (tax incl.): 35,00 zł Total shipping (tax incl.): 8,99 zł Total (tax excl.): 35,77 zł Total tax: 8,22 zł

 

Dodatkowo zamiast "Dodaj do koszyka" widnieje napis "Add to Cart" oraz zamiast "Podsumowanie zamówienia" wciąż widnieje "Shopping Cart Summary"...

 

Próbowałem na różne sposoby, pliki php z tłumaczeniami na 100% są przetłumaczone. W tłumaczeniach w PA widzę, że te teksty są przetłumaczone na język polski - mimo to, w tych kilku przypadkach wciąż mam problem z tłumaczeniem. Co może być przyczyną?

Link to comment
Share on other sites

20 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

wypadałoby jeszcze zapytać jakiej templatki używasz? Domyślnej? czy jakieś zewnętrzne rozwiązanie?

Jeszcze pytanie o występowanie tych fraz, czy mówimy tutaj o koszyku, czy o potwierdzeniu zamówienia?

O którym "Add to Cart" jest mowa? (tym na stronie produktu?)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Templatka zakupiona na themeforest.com.

 

Problemy z tłumaczeniem występują w koszyku i potwierdzeniu zamówienia - korzystam z szablonu, gdzie wszystko znajduje się na jednej stronie.

 

Add to cart - na stronie produktu jest przetłumaczone, problem występuje na stronie głównej

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Problemy z tłumaczeniem występują w koszyku i potwierdzeniu zamówienia - korzystam z szablonu, gdzie wszystko znajduje się na jednej stronie.

potwierdzenie zamówienia - za to zwykle odpowiedzialny jest moduł z którego się korzysta do opłacenia zamówienia, więc musiałbyś sprawdzić tłumaczenia tego modułu. (localization > translations > modules w back office)

 

Add to cart - na stronie produktu jest przetłumaczone, problem występuje na stronie głównej

to samo dotyczy tego, musisz sprawdzić tłumaczenia modułu który wyświetla produkty na stronie głównej (przypuszczam że coś w deseń "homefeatured")

 

 

Ostatecznie sprawdzić pliki .tpl szablonu, być może teksty nie są odpowiednio wprowadzone (aby była możliwość tłumaczenia musza być wprowadzone za pomocą funkcji {l s='tutaj tekst'} - czasami autorzy templatek o tym zapominają (nie sądzę że tak było z templatemonster, ale warto sprawdzić))

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Mam ten sam problem co "CVAS", używam domyślnego Template ,Presta 1.5.4.1, Hosting na linuxpl.Jest jakieś rozwiązanie?

koszyk.jpg

 

Rozwązanie w moim przypadku:W tlumaczeniu stron sklepu: shopping-cart brakowało tłumaczeń na PL , w order-payment były wszystkie i to mnie zmyliło.

Edited by lanczki (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

Mam ten sam problem co "CVAS", używam domyślnego Template ,Presta 1.5.4.1, Hosting na linuxpl.Jest jakieś rozwiązanie?

koszyk.jpg

 

Rozwązanie w moim przypadku:W tlumaczeniu stron sklepu: shopping-cart brakowało tłumaczeń na PL , w order-payment były wszystkie i to mnie zmyliło.

 

czyli Twój problem został rozwiązany?

 

[moderacja] wątek przeniesiony do poprawnej sekcji na forum

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

Mam podobny problem. mam sklep w wersji 1.5.4.1 i wgrane tłumaczenie polskie, dodatkowo skonfigurowany szablon "default", a pomimo to opis karty produktu czy koszyk jest w języku angielskim, reszta sklepu jest przetłumaczona. Macie może rozwiązanie tego problemu ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sprawdź czy masz to przetłumaczone. W przypadku postu poprzedzającego Twój:

W tlumaczeniu stron sklepu: shopping-cart brakowało tłumaczeń na PL , w order-payment były wszystkie i to mnie zmyliło.

 

być może w Twoim przypadku jest tak samo. Sprawdź zatem lokalizacja > tłumaczenia, z listy wybierasz tłumaczenia front office

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Obawiam się, że tego tłumaczenia po prostu brakuje

Możesz spróbować zaimportować Polską paczkę (lokalizacja > lokalizacja)

FwZB84V.png

(nie wiem czy tłumaczenia dla tego elementu są w ogóle dostępne, nie sprawdzałem, ale warto spróbować - jeżeli nie ma - nie pozostaje nic innego jak przetłumaczyć to samodzielnie)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

ja też mam taki problem, jak koledzy wyżej. Nie tłumaczy mi fraz po wejściu do koszyka, dokładnie tak jak tutaj, z tym, że u mnie nie ma większej ilości tłumaczeń:
http://postimg.org/image/4sjk9pj3j/
 

Gdzie mogę odnaleźć pliki, które są za to odpowiedzialne? Nie mogę wejść do żadnego tłumaczenia z panelu administratora, ponieważ wyskakuje błąd:

"Uwaga, twój usługodawca hostingu używa łatki suhosin do PHP, która ogranicza maksymalną ilość pól do przesłania w formularzu 200 dla suhosin.post.max_vars.
200 dla suhosin.request.max_vars."

 

Przeszukałem już pół plików na serwerze oraz bazę danych - nic.

 

Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

"Uwaga, twój usługodawca hostingu używa łatki suhosin do PHP, która ogranicza maksymalną ilość pól do przesłania w formularzu 200 dla suhosin.post.max_vars.

200 dla suhosin.request.max_vars."

 

 

a nie idzie zagadać do hostingu, aby ten limit zwiększyli? to nie jest bład prestashop, tylko ograniczenia jakie sprawił Ci właściciel hostingu

Link to comment
Share on other sites

  • 0

pliki są, wszak sam wspominałeś, że je sprawdziłeś ;)

rzecz w czym innym, po prostu w Twoich plikach brakuje hashy z tłumaczeniem,

można je generować ręcznie (ale można się .... zajechać ;) )

mając dostęp do tłumaczeń w back office, hashe generowane są automatycznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

 

Mam podobny problem. Na domyślnym szablonie wszystko hula, po zainstalowaniu szablonu z templatemonster nie wszystkie słowa w podsumowaniu zamówienia się przetłumaczyły. Reinstalowałem szablon kilka razy, bez rezultatów, cache wyczyszczone. 

 

W Back Office wszystko jest przetłumaczone, pliki z tłumaczeniami wydają się być poprawne, hashe się zgadzają. Nie mam pojęcia o co może chodzić. Jakieś pomysły ?

 

Presta wersja 1.5.6.1

 

Dzięki z góry za pomoc

post-744523-0-39441800-1393834343_thumb.jpg

post-744523-0-38910400-1393834344_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Panowie, również mam problem z tłumaczeniami. 

Wersja 1.6.1.18. 

Szablon domyślny.

Uprawnienia 644.

Nie działa w pełni pl tłumaczenie. Przy załadowaniu bywa, iż działa. Po dodaniu kolejnych, potrafią znikać. W poprzednim sklepie miałem również problem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...