Jump to content

integracje z allegro


madmaxx

Recommended Posts

Witam potrzebuję zintegrować preste z allegro z tym że potrzebuję przenieś z allegro wszystkie aukcje do presty np. jest moduł jballegro ale nie wiem czy posiada takieopcję. Pisałem do autora modułu ale nie odpisywał.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie

 

dziwię się, że nikt nie jest w stanie coś więcej powiedzieć na temat modułów allegro. Wszak to wciąż najpopularniejszy kanał sprzedaży w Polsce (mimo wpadek z awariami (ataki dos), ostatnią zmianą designu).

 

Niestety, nie działam na Polskim rynku, jednak z chęcią bym to przetestował. Możesz podlinkować do tego jballegro?

Link to comment
Share on other sites

OK zainstalowałem poprawnie. Dla tych co instalują bez względu na jakim hostingu stoi presta warto zaimportować plik sql który jest w katalogu data inaczej wysykują się wszystkie moduły i trzeba usuwać wszystkie tabele z bazy o nazwie ps_allegro jest ich 3. Teraz mam problem ponieważ przy wystawianiu aukcji wyskakuje błąd.

Wystąpiły problemy z utworzeniem aukcji!

 

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży). - fid: 21336

Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę, że powstanie coś "defaultowego" co będzie działać bez problemów, allegro webapi wprowadza sporo zmian, aplikację trzeba by bylo aktualizować bardzo często, a co za tym idzie - nowe wersje prestashop musiałby być wydawane bardzo często a nie będą tego robić ze względów na allegro.

 

Płatne i bardzo dobre moduły już istnieją - i tak stan rzeczy powinien się utrzymać.

 

ale to tylko moje zdanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, ale takie moduły już istnieją - i to bardzo dobre. Wątpię, że team prestashop będzie rozwijać moduł i aktualizować go tak często jak to będzie potrzebne. Sądzę po prostu, że nie będą mieli na to czasu. Wystarczy zerknąć na moduły prestashop, które są aktualnie w ofercie na addons.prestashop.com - ale to temat na osobną dyskusję

Link to comment
Share on other sites

Jaką rzecz? Nie rozumiem.

Nie chodzi o to, że tego nie ma w Polsce, tylko o to, że addons.prestashop.com najzwyczajniej kuleje pod względem organizacyjnym.

Miesiąc czasu czekasz na weryfikację modułu (mimo, że niby max 7 dni), refundy z kosmosu które nie są uzasadnione, brak supportu ze strony teamu, i wiele innych rzeczy. Mówię to w imieniu osób zakładających wątki na forum, ja sam osobiście jako dev nie mam z tym problemów. Ale nie mogę przejść obok tego obojętnie, bo z racji funkcji jaką pełnię, widzę co się dzieje. Dlatego uważam, że skoro team nie ogarnia tego co jest teraz, to nie ogarnie również allegro (tymbardziej że dla dev z francji / miami to dość egzotyczny temat). Dorzucanie kolejnych obowiązków tylko pogorszy sprawę. Takie mam wrażenie, niestety.

 

To naprawdę ciężki temat i nie nam się tym zajmować. To kwestie organizacyjne wewntąrz prestashop. Temat ten ciagnie się już sporo czasu, dużo rzeczy zmeniło się na plus. W porównaniu do tego co było jeszcze rok temu - teraz jest rewelacja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Super sprawa, że udostepniasz go za darmo :-) Ściągnę i przetestuję.

 

Dawno nie korzystałem z api allegro, wiecie może, czy test.webpapi dalej działa tak samo lipnie, jak kilka lat temu? ;)

Witam.

Jestem zainteresowany stworzeniem open source-owego modułu integracji z Allegro.

Przygotowałem repozytorium na github-ie.

https://github.com/miki2020/Prestashop-Allegro-Integrator.git

Zapraszam chętnych do współpracy.

Liczę, że uda się w końcu zrobić coś dobrego dla społeczności Prestashop w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.

Jestem zainteresowany stworzeniem open source-owego modułu integracji z Allegro.

Przygotowałem repozytorium na github-ie.

https://github.com/miki2020/Prestashop-Allegro-Integrator.git

Zapraszam chętnych do współpracy.

Liczę, że uda się w końcu zrobić coś dobrego dla społeczności Prestashop w Polsce.

 

mówisz tak, jakby nic dobrego do tej pory się nie wydarzyło :P

wszedłem tam, sprawdziłem to repozytorium i nic tam nie widzę

liczysz, że ktoś odwali robotę za Ciebie ? ;)

 

Pewnie wiele dobrego się wydarzyło.  ^_^

Nie liczę na to, że ktoś zrobi coś za mnie, ale że ktoś pomoże.

 

Właśnie przygotowałem kod, który działa z Allegro,

ale gdy podaję kod kraju i url dla sandbox-a jest błąd.

Może ktoś ma pomysł w czym tkwi problem.

 

Chcę ten kod dalej rozwinąć, ale brak mi doświadczenia w budowie modułów Prestashop,

dlatego fajnie byłoby dostać pomoc od takich osób jak Wy.

Każdy pomysł może być ważny.

Testujcie i piszcie.

Edited by miki22 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...