Jump to content

Εντυπώσεις από την έκδοση 1.5.4


Recommended Posts

Μετά από ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα και δε μου εμφανίζονταν τα προϊόντα όταν πατούσα πάνω τους αποφάσισα να δοκιμάσω την τελευταία έκδοση κι έχω μείνει ενθουσιασμένος ως τώρα.. Αν βρω κάποιο bug θα ενημερώσω άμεσα! :wub:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mηπως μπορεις να μας πεις μερικες κυριες διαφορες και τι σου αρεσε περισσοτερο????.!!!!

Μέχρι στιγμής κανένα bug! Αισθητά πιο γρήγορο! Και με δυνατότητα truncate από το backoffice.. Μέχρι στιγμής αυτά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά URL που είχε το 1.5.2. και καταργήθηκαν από την επόμενη έκδοση τι γίνεται ?

Θα γράφουμε μόνο URL σε greeklish ?

Έχει κανείς καμιά ιδέα ?

 

Den gnwrizw.. An kai pisteuw pws einai amelhteo to an 8a xrhsimopoioume h oxi ellhnika sta urls.. As emfanizontai swsta ekei pou prepei.. Px timologia kai 8a to anteksoume na exoume url sta agglika.. 8arreis pws tosa xronia pou htan etsi pa8ame tipota.... sorry gia ta greeklish apla vriskomai se ypologisth pou exei mono tsexika kai agglika.. panepisthmiou :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

 

Τις προάλλες αναβάθμισα το e-shop σε 1.5.4. Αφού μπαΐλντισα με τα Ελληνικά (που αν τα κάνεις export από παλιά version και μετά import στη νέα, βρίσκει πρόβλημα στο lang.php) λέω να πάω τα φτιάξω τα translations με το χέρι...

Παρατηρώ όμως ότι δεν υπαρχουν στα installed modules translations

Το έχει και κανείς άλλος αυτό ή μόνο σε μένα!?

 

Ευχαριστώ,

Αντώνης

PrintingIdeas.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Τις προάλλες αναβάθμισα το e-shop σε 1.5.4. Αφού μπαΐλντισα με τα Ελληνικά (που αν τα κάνεις export από παλιά version και μετά import στη νέα, βρίσκει πρόβλημα στο lang.php) λέω να πάω τα φτιάξω τα translations με το χέρι...

Παρατηρώ όμως ότι δεν υπαρχουν στα installed modules translations

Το έχει και κανείς άλλος αυτό ή μόνο σε μένα!?

 

Ευχαριστώ,

Αντώνης

PrintingIdeas.gr

 

Σε όλους συμβαίνει.. Και προσπαθούνε να το φτιάξουν.. Εγώ το γύρισα το δικό μου πίσω σε 1,5,2 (είναι μακράν η πιο καλή 1,5 έκδοση).. Και σχετικά πιο δοκιμασμένη από τις μεταγενέστερες..

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΚ στο Export αναφέρεσαι;

Ναι και εγώ το γύρισα σε 1.5.3 που ήταν.

 

Φιλικά,

Αντώνης

 

Στις απαντήσεις σου να παραθέτεις σε παρακαλώ το κομμάτι στο οποίο απαντάς. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σε όλους συμβαίνει.. Και προσπαθούνε να το φτιάξουν.. Εγώ το γύρισα το δικό μου πίσω σε 1,5,2 (είναι μακράν η πιο καλή 1,5 έκδοση).. Και σχετικά πιο δοκιμασμένη από τις μεταγενέστερες..

Καλησπερα

Δεν το γνωριζα.

Τελικα στο Export αναφερεσαι οτι προσπαθουν να φτιαξουν?

Αν ναι στο προβλημα που αναφερομαι το εχεις συναντησει εσυ η καποιος αλλος.

 

Ευχαριστω,

Αντωνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Δεν το γνωριζα.

Τελικα στο Export αναφερεσαι οτι προσπαθουν να φτιαξουν?

Αν ναι στο προβλημα που αναφερομαι το εχεις συναντησει εσυ η καποιος αλλος.

 

Ευχαριστω,

Αντωνης

 

Το πρόβλημα με τις μεταφράσεις των πρόσθετων που δεν εμφανίζονται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

δε καταλαβα διοτι ειμαι καινουριος και ασχετος (oscommerce εδω και τοσα χρονια) , τωρα προσπαθω να αλλαξω σε πρεστα. Αυτο με το export , ενοειτε για το καταλογο ? διοτι κανω εξπορτ τα ειδη η τις κατηγοριες και στο εξελ μου τα βγαζει ορνιθοσκαλισματα , ενω στο σημειωματαριο τα βγαζει ελληνικα. Γιατι ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δε καταλαβα διοτι ειμαι καινουριος και ασχετος (oscommerce εδω και τοσα χρονια) , τωρα προσπαθω να αλλαξω σε πρεστα. Αυτο με το export , ενοειτε για το καταλογο ? διοτι κανω εξπορτ τα ειδη η τις κατηγοριες και στο εξελ μου τα βγαζει ορνιθοσκαλισματα , ενω στο σημειωματαριο τα βγαζει ελληνικα. Γιατι ?

 

Πρώτα απ' όλα καλώς ήρθες στην παρέα μας. Ελπίζω να μην το μετανοιώσεις. Εννοούμε για τη μετάφραση στο λογισμικό να πατάς πχ το σημαιάκι το αγγλικό και να σου εμφανίζονται τα μενού στα αγγλικά.. Τα e-mails και τα άλλα κόλπα.. Το θέμα έχει λυθεί απ' όσο έχω διαπιστώσει στην 1.5,4,1 που έχω τώρα.. Προς το παρόν πάει καλά.. Αυτό με τον κατάλογο το παθαίνω και γω. Προσπάθησε να βάλεις libreoffice (η ελεύθερη εναλλακτική των office) εκεί μου τα εμφανίζει κομπλέ.. Καλή σου μέρα B)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα καλώς ήρθες στην παρέα μας. Ελπίζω να μην το μετανοιώσεις. Εννοούμε για τη μετάφραση στο λογισμικό να πατάς πχ το σημαιάκι το αγγλικό και να σου εμφανίζονται τα μενού στα αγγλικά.. Τα e-mails και τα άλλα κόλπα.. Το θέμα έχει λυθεί απ' όσο έχω διαπιστώσει στην 1.5,4,1 που έχω τώρα.. Προς το παρόν πάει καλά.. Αυτό με τον κατάλογο το παθαίνω και γω. Προσπάθησε να βάλεις libreoffice (η ελεύθερη εναλλακτική των office) εκεί μου τα εμφανίζει κομπλέ.. Καλή σου μέρα B)

ΣΩΣΤΟΣ . τελεια με το libreoffice . ΤΩΡΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (περπατωντας και βλεποντας) , κανω εξπορτ τις κατηγοριες αλλα στο εξελ που βγαζει δε εχει τις υποκατηγοριες. α και εδω το παλιο https://www.inter-shop.gr/commerce/catalog/index.php και εδω η νεα προσπαθεια http://www.inter-shop.gr/commerce/catalog2/el/ Edited by intershop (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

ΣΩΣΤΟΣ . τελεια με το libreoffice . ΤΩΡΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (περπατωντας και βλεποντας) , κανω εξπορτ τις κατηγοριες αλλα στο εξελ που βγαζει δε εχει τις υποκατηγοριες. α και εδω το παλιο https://www.inter-sh...talog/index.php και εδω η νεα προσπαθεια http://www.inter-sho...ce/catalog2/el/

 

Τις κατηγορίες ούτε εμένα τις βγάζει.. Γενικά απ' ότι έχω διαπιστώσει το export του έχει πρόβλημα.. Για εξαγωγές (να μιλάμε και λίγο τη γλώσσα μας :P ) χρησιμοποιώ το Store Manager για presta.. Σου στέλνω ΠΜ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Τις κατηγορίες ούτε εμένα τις βγάζει.. Γενικά απ' ότι έχω διαπιστώσει το export του έχει πρόβλημα.. Για εξαγωγές (να μιλάμε και λίγο τη γλώσσα μας :P ) χρησιμοποιώ το Store Manager για presta.. Σου στέλνω ΠΜ

 

Καλησπέρα και από μένα, νέο πρόσωπο στην παρέα.

 

Τί είναι το Store Manager?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...