Jump to content

Nu Arata Pretul Intreg Taiat Cand Aplic Reducere


Recommended Posts

Buna ziua.

Inevitabil, pe masura ce mai extind magazinul apar noi probleme, unele pe care nu ma descurc sa le rezolv si as fi recunoscator daca cineva m-ar ajuta cu urmatoarea problema:

Pana asta nu am avut preturi reduse in magazn si nu au fost probleme, in schimb astazi am redus pretul unui produs cu 35% si am observat ca pe pagina produsului nu apare decat pretul dupa reducere. Nu afiseaza nic o sigla "reducere" si nici pretul initial, taiat cu o linie. Aici este pagina unui produs cu reducere aplicata : http://www.elanterna...a-led-cree.html

In schimb, daca aplic o reducere suma fixa, apare pe pagina produsului " - 33 lei" (sau cat pun eu reducere. exemplu http://www.elanterna...rna-cu-led.html

Am incercat sa modific cate ceva prin fisierele product.tpl si price-drop.tpl dar nu i dau de cap.

Daca este de ajutor am pus cele doua fisiere aic : www.elanterna.ro/a/product.tpl si aici www.elanterna.ro/a/prices-drop.tpl

 

Probabil din cauza temei nu imi afiseaza pe poza prncipala a prodisului , in categorie , eticheta reducere dar banuiesc ca asta este o alta problema.

 

Multumesc anticipat pentru sprijin.

Edited by lanterneled (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

este ceva mai complicat ce apare la mine n product.tpl.

cam asa apare:

 

<p id="reduction_percent" {if !$product->specificPrice OR $product->specificPrice.reduction_type != 'percentage'} style="display:none;"{/if}><span id="reduction_percent_display">{if $product->specificPrice AND $product->specificPrice.reduction_type == 'percentage'}-{$product->specificPrice.reduction*100}%{/if}</span></p>

<p id="reduction_amount" {if !$product->specificPrice OR $product->specificPrice.reduction_type != 'amount' && $product->specificPrice.reduction|intval ==0} style="display:none"{/if}><span id="reduction_amount_display">{if $product->specificPrice AND $product->specificPrice.reduction_type == 'amount' && $product->specificPrice.reduction|intval !=0}-{convertPrice price=$product->specificPrice.reduction|floatval}{/if}</span></p>

{if $product->specificPrice AND $product->specificPrice.reduction}

<p id="old_price"><span class="bold">

{if $priceDisplay >= 0 && $priceDisplay <= 2}

{if $productPriceWithoutRedution > $productPrice}

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...