Jump to content

email - html


xorex

Recommended Posts

Ahoj, předně bych rád upozornil, že nejsem zdatný uživatel presty... a sem píšu až potom co jsem proseděl tři hodiny na googlu ale nebylo to k ničemu ://

 

Týká se to modulu mail alerts, resp. oznámení emailem -česky?

 

Maily chodily v rozházeném HTML, sem se dočetl že je chyba v šabloně. Tak sem prostě modul oznamenimailem 2.2 smazal, s tím že když bude potřeba tak ho zase někde stáhnu - asi ne, a nainstaloval mailalerts 2.3 (2.2 sem nikde nenašel).

 

To ale nepomohlo - pořád mě chodí ty maily na prd... po chvíli s..í sem smazal i modul mailalerts..ale oni ty maily ve špatném formátu chodí pořád, i přesto že tam není nainstalovaný ani oznámení mailem ani mailalerts.

 

Prosím Vážení o rady... už jsem v koncích :wacko: děkuji

 

smazaná cahce - n.k. zapnuta

 

Presta 1.4.8.2

Link to comment
Share on other sites

ještě abych to upřesnil.. s modulem oznámení emailem to vše posílalo jak má - rozhozené html

S modulem mailalerts 2.3 to nefuguje -posílá se jen email zákazníkovy - rozhozené HTML..

 

PS . nevíte kde byl k dostání ten modul oznámení emailem 2.2?? já ho nikde nenašel :/

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den, p. yxccyxx.

 

Detaily objednávky

 

Objednávka: #000036 vytvořena 10. 01. 2013 18:02:52

Způsob platby: Bankovní převod

 

005

Sponky 5 000 kusů - balení

424 Kč

1

424 KčKód

Zboží

Cena/kus

Množství

Cena

 

Zboží

424 Kč

 

Slevy

0 Kč

 

Dárkové balení

0 Kč

 

Poštovné

110 Kč

 

Cena celkem

534 Kč

 

Doručení

 

Způsob dopravy: Česká pošta - balík do ruky

 

 

Adresa pro doručení

Fakturační adresa

yxcyxcxx yxccyxx

yc

 

yxcyxc 12354

Česká republika

 

Tel.: 777777777

yxcyxcxx yxccyxx

yc

 

yxcyxc 12354

Česká republika

 

Tel.: 777777777

 

 

Objednávku si můžete prohlédnout a fakturu stáhnout na našich stránkách v sekci "Historie objednávek" z Vašeho účtu kliknutím na "Můj účet". Máte-li návštěvnický účet, můžete svou objednávku sledovat v sekci "Sledování objednávek" na našich webových stránkách.

 

 

funguje na systému

PrestaShop™

Link to comment
Share on other sites

jj, tak na tohle všechno už sem taky přišel... snad jen kromě jediný věci - a to kde si stáhnout osvědčený balíček.

 

Podpora presty mě přijde hodně bídná...

 

Už mě to všechno funguje.

 

musel jsem udělat v mailalerts/mail složku cz a do ní nakopírovat en, šablony a ty počeštit - český chodili v rozhozeným html.nenašel sem chybu.

 

šablonu pro zákazníky jsem také raději přeložil . také rozhozené html.

 

Zarazil mě tedy to, že do html šablon nejde psát s diakritikou...ať jsem dělal co jsem dělal, znaky se nezobrazovaly, resp. místo nich blbosti.

 

Pomohlo zadávání ve speciálních znacích -- ty sem našel zde: http://cesky-jazyk.okhelp.cz/pravidla-pravopisu/specialni-symboly.php

 

nejsou tam sice všechny, ale když se u toho přemýšlí není problém si je domyslet :huh:

Link to comment
Share on other sites

jo googl...tak ten znám :) problém je v tom, že ani googl neovlivní kvalitu výsledku... mimochodem u té šablony to není jen o tom pspadu a UTF 8 ale i o samotné prestě.

 

Překlad origo šablony je také dělán za pomocí spec. znaků...

Link to comment
Share on other sites

Bože ... Kdyby to bylo tak špatné asi by jsi to tu neřešil sám ale byla by tu fronta jak za komoušů na banány..

Důvod proč jsem se ptal jsi tedy pochopil ( bylo ti to tu i řečeno ) . nevím co myslíš tím speciální znaky ? prostě máš špatnou čestinu ( nebo špatně nastavenou jazykovou sadu písma a jeho kodování ( možná proto ti to dělá ty zvláštní "specialni znaky")

Link to comment
Share on other sites

Bože...ono se to ale řeší...ale asi ne tady, našel sem jiné diskuze kde jen řešen stejný problém. Bych si tipnul že si toho také spousta lidí nevšimla...vždyť to funguje, jen trošku naprd.

 

By mě zajímalo co je na UTF-8 špatného :)

 

Ono jde o to, že si v té šabloně nemůžeš použít co chceš, ale musíš tam dát to na čem jede prestashop..

Neptej se mě na detaili..prostě to tak je.

 

Když jsem tu šablonu nahodil ofline byla OK, jakmile jí poslal prestashop byla k prdu.. A hlavně jak jsem již napsal - Překlad ORIGINÁLNÍ šablony je také dělaný stylem zadávání speciálních znaků, říkejme tomu třeba zástupných. Stačí se podívat na odkaz co jsem vložil...

 

Celý problém je v tom, že v překladu originální šablony někdo udělal chybu a stou chybou to hold šlo ven... Já jsem jen uživatel, já za to nemůžu :P

 

Další problém byl v tom, že než sem se dopracoval k tomu kde je chyba, sem si nasral do gatí tím, že jsem smazal český modul obesílánímailem v2.2 (nebo jak se to jmenovalo)... po nahrání originálního modulu mailalerts 2.2 ale žádné maily z toho modulu nechodili..proč?? protože jsem v něm ručně musel udělat složku cs a do ní nakopírovat originální šablony, protože ty přeložené sem nikde nesehnal..taky k čemu když je nějakej tytýdek zmastil...

 

Už to neřešte lidi...já už to vyřešil :D

 

PS.. za komunistů byli fronty na banány a dneska na práci..tak nevím co je lepší :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...