Jump to content

Prestashop 1.5.x zaokrouhlení placené částky


Radek100

Recommended Posts

Zdravím,

 

nevíte někdo jakým způsobem udělat zaokrouhlení finální částky, kterou platí zákazník, na celé koruny? Mám zapnuto na 2 desetiny (kvůli vyčíslení DPH na faktuře)... Tzn. že když jsou nastavené např. nějaké slevy, tak většinou vyskakuje cena např. 156,44 apod. Potřeboval bych ale, aby v celkový částce, kterou vidí zákazník mu vyhodilo celou částku. Aby mu to prostě neříkalo zaplaťe např. bankovním převodem 156,44 ale 156,00

 

Ideálně by se to mělo upravit všude tu:

 

1) ve výpisu v eshopu na konci objednávky

2) v částce, která příjde zákazníkovi emailem

3) na faktuře (v souboru /pdf/invoice.tpl)

kam by se ideálně hodilo:

Mezisoučet: např. 283,40

Zaokrouhlení: -0,40

Celkem: 283,00 kč

Ale asi by stačilo i kdyby tam bylo pouze to celkem...

 

Myslím, že by tohle pomohlo asi hodně lidem...

Link to comment
Share on other sites

Tak už se mi podařilo přidat řádek do faktury (soubor invoice.tpl) a se zaokrouhlováním

<td style="text-align: right; font-weight: bold">{l s='Total' pdf='true'}</td>
 <td style="width: 15%; text-align: right;">{displayPrice price=$order_invoice->total_paid_tax_incl price=round($order_invoice->total_paid_tax_incl)}</td>

 

Je tu někdo tak šikovnej, že by mi kromě toho bodu 1 a 2 poradil jak to zaokrouhlování udělat jen pro id_currency 4? Mám dvě měny EUR a Kč, potřebuju to pouze pro ty Kč, tj. ta 4ka...

Link to comment
Share on other sites

Tak nakonec bod č. 3 jsem dořešil... Zaokrouhlení na PDF pro jednu měnu (id měny=4), kód:

{if $order->id_currency == 4}
			 <td style="text-align: right; font-weight: bold">{l s='Total' pdf='true'}</td>
    <td style="width: 15%; text-align: right;">{displayPrice currency=$order->id_currency price=$order_invoice->total_paid_tax_incl price=round($order_invoice->total_paid_tax_incl)}</td>
		    {/if}

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...