Jump to content

Benzer ürünler & home features ile ilgili sorularım.

rayovacplus

Recommended Posts

Merhabalar,

Aşağıdaki maddelerde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1. Benzer Ürünler'de aynı markadaki ürünleri nasıl çıkartırım. (Aynı kategori çıkıyor ben aynı marka istiyorum. Örn. Sadece sony)

2. Anasayfa home features'de belirlenen ürünler elle seçebilirmiyim. Random veya son ürünler değilde sadece benim belirleyeceğim 32 ürün.

3. Ürün detayındaki tabları nereden kaldırır veya düzenlerim.

Merhaba

2. sorunun cevabı: anasayfada yayınlanmasını istediğin ürünleri kendi kategorisine ve ayrıca ana kategoriyede at o zaman istediklerin görünmüş olur.

3. sorunun cevabı için fotoğraf eklersen yardımcı olabilirim

teşekkürler MEG

1. sorum ile ilgili yardımcı olabilecek var mı?

1.sorun için aynı kategorideki ürünleri yayınlayarak çözebilirsin yada ürün yüklerken en altta kayışlar kısmına isimleri girerek onlarıda çıkartabilirsin.

kayışlar ın özelliği nedir ne işe yarar?

Merhaba

Kayışlar (Bunu kim çevirdi bilmiyorum. Ama "etiket" olması gerekirdi) wordpresteki etiketler gibi kullanılan kısa anahtar kelimelerdir. Ürünlerin ortak özellikleri etiket olarak girebilirsiniz. Örneğin "usb 3.0" diye bir etiket oluşturun ve usb 3.0 destekleyen tüm ürünlerde kullanının. Ziyaretçiniz bu etikete tıkladığında karşısına bu ürünlerin listesi çıkacaktır. Bir nevi kategorize etme veya hızlı arama kelimesi olarak düşünebilirisiniz.

teşekkürler MEG

1. sorum ile ilgili yardımcı olabilecek var mı?

Bunu özel bir modül yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Buraya yazmak ve anlatmak uzun sürecektir.

• Like 1

2. sorunun cevabını ben de merak ediyorum ama benim sorum biraz daha kapsamlı: homefeatured modülündeki ürünler şu an ilk eklediğimden başlıyor. ben o kısımda en yeni üründen başlayarak ürünleri nasıl sıralayabilirim.

İkinci sorunun cevabı aslında çok basit. Ana sayfadaki ürünler ana kategoriye kaydedilmiş ürünlerdir. Ana sayfada görümesini istemediklerinizi ana kategoriyi seçmeden kaydedin. (Ürün girerken checkbox şeklindeki kategorileri listesinden ana sayfa'yı seçmeyin) Çevirilerin farklılığından dolayı ana kategori "startsite", "home" gibi görünebilir.

• 3 months later...

arkadaşlar benzer ürünleri nasıl koyacaz benzer ürün yok dıyor aynı kategoriye urunlerı koyuyorum olmuyor benzer ürünler kısmında cıkması ıcın admın panelden ne yapmam gerekıyor bılen bırı varsa lütfen yardımcı olabılırmı şimdiden tşk ederim saygılar...

arkadaşlar benzer ürünleri nasıl koyacaz benzer ürün yok dıyor aynı kategoriye urunlerı koyuyorum olmuyor benzer ürünler kısmında cıkması ıcın admın panelden ne yapmam gerekıyor bılen bırı varsa lütfen yardımcı olabılırmı şimdiden tşk ederim saygılar...

Selamlar,

Burada benzeri bir sorun çözülmüş, dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

• Like 1

kardeşim orası da ingilizce ya anlamıyorum hiç kimse yok mu yardım edecek shnslmz tşk ederim gene de kardeşim

Selam,

Konuyu gözden kaçırmışım, kusura bakmayın lütfen.

Bu arada unutulmuş olabilir belki, yönetim panelin "Products Category" modülünü aktifleştirdiniz mi?

presta kurulumunda ki ilk ürünler cıkıyordu ben de hıc bakmadan sıldım onları sadece kategorılere koyulurken benzer urunlerde cıkması ıcın neyı secmem lazım yanı aynı kategorıde urunler cıkmıyor anlamıyorum kolaygelsın sımdıden bu arada modül aktif

• 3 weeks later...