Jump to content

IMPORT CSV kolabuje


tumik

Recommended Posts

Hezký den všem. Protože taky začínám z prestashopem tak se chci podělit o určité informace a možná taky pochytit nějaké ty rady. Mám problém s IMPORTEM zboží do eshopu. Popsal bych to trošku potrobněji.
1. Jelikož jsem do teď zboží přidával ručně, tak jsem samozřejmě zjistil, že tudyx cesta nevede. Dodavatel má víceš jak 3000 položek a to se fakt nedá. Udělal jsem dosud asi 120 položek a už to nezvládám. Napadlo mě to importovat dle pravidel. Dodavatel má výstup zboží pro odběratelev XML. Nastal první problém, jak to převést správně do CSV? Hledal jsem všude a našel jsem prográmek pod názvem EXULT XML CONERSION od firmy NOVIXYS.
Převod do CSV proběhl myslím si dobře. Rozdělilo se mi to na soubory.BARVA,CATEGORY,IMG atd...
2. Při Importu CSV souboru, který jsem vygeneroval, jsem si vybral tabulku CATEGORY a provedl IMPORT. Dosud vše OK.
3.Dalším krokem je "Vyberte které entity importovat:" Vybral jsem "KATEGORIE" a šel na "Vybrat .CSV soubor" a vybral importovaný soubor "CATEGORY"
4. Oddělovač sloupců - ponechal jsem znak středník " ; "
Oddělovač polí - ponechal jsem znak čárku " , "
Konvertovat soubor do Unicode? tady jsem nic neměnil !!!
Smazat všechny kategorie před importem? - tady jsem to odfajkoval a pokračoval dále.

5. Další stránka mi nabídla toto

Vaše data
Prosím nastavte hodnotu pro každý sloupec
Přeskočit 0 řádků

Když jsem klikl na Importovat CSV data, vyskočilo varování " Sloupec Název * musí být nastaveno "
Nastavil jsem hodnotu jaká my byla nabídnuta a provedl IMPRT CSV dat ještě jednou a potom jsem jen chvilku čekal co bude a bylo !!!!

Vyskočila hláška : 47 chyby

1. CATEGORY_PKEY CATEGORIES_FKEY ID PARENTID NAME POSITION nedaří se uložit.

A tato chyba mi vyskočí pokaždé, při jakékoliv operaci z CSV.
Můžete mi někdo poradit.Budu moc rád.

Link to comment
Share on other sites

Na to .php updating.S .csv nemám zkušenost tak vim prd co by to dělat mělo.ale připadá mi to,žr by to mohlo z nějakého tvého csv zaplnit prestu.Jen se tam v kodu doplní údaje k databazi a pak cesta k tvému csv a ještě se tam změní oddělovačř z čárky na středník.pak je potřeba udělat složka v rootu do ní dát tohle php a zadat adresu do vyhledávače.Ale jak řikám,csv nemám a prázdnej mi to nezaplnilo,takže by to mohlo spíš načítat :-) jo,a to csv by asi mělo být někde v rootu,já ji měl ve složce s tím .php A ještě něco,zkoušel jsem to na lokalu..

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem zkoušel dle vzorových šablon vytvořit vlastní CSV soubor a následně importoval.Když se provede import CSV přes ADM, tak se to v pohodě naimportuje. Další krok je, že vidím přesně to co chci vidět a to ID , Kategorie , Název produktu atd... Když dám další krok a potvrdím IMPORT toho co chci, tak mi to hlásí chybu, že soubor nejde uložit.
Podotýkám, že jsem si naistaloval PRESTASHOP na localhost a bez všech modulů, takže tam není ani jedno DEMO zboží a ani nic jiného co má nějaké ID. Moduly jsem si postupně naistaloval, ale IMPORT se prostě nedokončí. Nevím vůbec, kde je chyba.

Link to comment
Share on other sites

Jestli jeste bojujes, dej vedet. Kdyztak zkusim u sebe ten tvuj *csv, ktery Ti nejde. Mne to jede. Problem jsou pochopitelne obrazky a pak CESKE ZNAKY NA ZACATKU kazdeho pole. Nevite nekdo, cim to je? Myslim, ze tenhle detail tady nekdo uz vyresil, ale za boha to nemuzu najit, kde to bylo... Diky!

Link to comment
Share on other sites

Jestli jeste bojujes, dej vedet. Kdyztak zkusim u sebe ten tvuj *csv, ktery Ti nejde. Mne to jede. Problem jsou pochopitelne obrazky a pak CESKE ZNAKY NA ZACATKU kazdeho pole. Nevite nekdo, cim to je? Myslim, ze tenhle detail tady nekdo uz vyresil, ale za boha to nemuzu najit, kde to bylo... Diky!


Problém je v tom,
že CSV píšeš, resp. vytváříš v Microsoft Office - Exel, nějak jsem tam nepochopil konvertování formátu před uložením (u MS jak obvyklé... :D), takže jsem použil Open Office 3.0 a problém již nemám! U MS jsem prostě nepochodil, neustále to chce ukládat v kodování Win1252 což je nepřípustné!
Link to comment
Share on other sites

Dik za reakci. Jasne, delam to v Microsoft Office – Exelu, ale v tom problem neni. Uz jsem si zvykl ulozit jako "CSV (oddeleny strednikem)" a nasledne otevrit v poznamkovem bloku a preulozit do UTF. Trochu krkolomny;-), ale neresim to. Takze tady problem neni.

Nemam problem s cestinou obecne (vsude jinde jsou znaky ok) a ani s obecne s importem (zpocatku nesel, ale uz jsem toho dost vychytal). Proste ted celou databazi v pohode naimportuju.

PROBLEM JE JEN KDYZ JE CESKY ZNAK NA ZACATKU POLE! V tom pripade - i kdyz v souboru csv je tento znak ok - ho presta proste pri importu v BO nejak ignuruje...! Proste jakoby tam ten znak nebyl - vynecha ho (viz. obr.). Nevite, cim je to?

8800_6KjCX3cXVwpFvOGbRw9A_t

Link to comment
Share on other sites

Dik za reakci. Jasne, delam to v Microsoft Office – Exelu, ale v tom problem neni. Uz jsem si zvykl ulozit jako "CSV (oddeleny strednikem)" a nasledne otevrit v poznamkovem bloku a preulozit do UTF. Trochu krkolomny;-), ale neresim to. Takze tady problem neni.

Nemam problem s cestinou obecne (vsude jinde jsou znaky ok) a ani s obecne s importem (zpocatku nesel, ale uz jsem toho dost vychytal). Proste ted celou databazi v pohode naimportuju.

PROBLEM JE JEN KDYZ JE CESKY ZNAK NA ZACATKU POLE! V tom pripade - i kdyz v souboru csv je tento znak ok - ho presta proste pri importu v BO nejak ignuruje...! Proste jakoby tam ten znak nebyl - vynecha ho (viz. obr.). Nevite, cim je to?


mam stejny problem. Ackoliv mam korektni UTF-8 csv soubor, nektere radky s cestinou se mi nechteji naimportovat :-(
Link to comment
Share on other sites

...chybi tam jen to prvni pismeno s diakritikou. Ale nekde se tady o tom psalo, jak to jednoduse opravit. Uf, nemuzu to ale najit!! Nevite nekdo?

Jeste mam problem s txt maily, html ok, ale txt take nechodi cesky.

Link to comment
Share on other sites

...chybi tam jen to prvni pismeno s diakritikou. Ale nekde se tady o tom psalo, jak to jednoduse opravit. Uf, nemuzu to ale najit!! Nevite nekdo?

Jeste mam problem s txt maily, html ok, ale txt take nechodi cesky.


me pomohla uprava Tools.php, viz. http://www.prestashop.com/forums/viewthread/10928/hlavn_diskuze/vyeeno__vzorova_tabulka_pro_tvorbu_csv_a_import_do_ps_1_dot_1
Link to comment
Share on other sites

webplus: Myslis tuhle Tvoji upravu? (misto return $purified;
jsem zmenil na
return trim(self::strtolower($purified));

???

Ja mam tuhle cast souboru Tools.php v teto podobe:

   static public function link_rewrite($str, $utf8_decode = false)
   {

/*        $purified = '';
       $length = Tools::strlen($str);
       if ($utf8_decode)
           $str = utf8_decode($str);
       for ($i = 0; $i < $length; $i++)
       {
           $char = Tools::substr($str, $i, 1);
           if (Tools::strlen(htmlentities($char)) > 1)
           {
               $entity = htmlentities($char, ENT_COMPAT, 'UTF-8');
               $purified .= $entity{1};
           }
           elseif (preg_match('|[[:alpha:]]{1}|u', $char))
               $purified .= $char;
           elseif (preg_match('<[[:digit:]]|-{1}>', $char))
               $purified .= $char;
           elseif ($char == ' ')
               $purified .= '-';
       }



Tobe ty ceske znaky na zacatku pri importu fungujou?

Link to comment
Share on other sites

webplus: Myslis tuhle Tvoji upravu? (misto return $purified;
jsem zmenil na
return trim(self::strtolower($purified));

???

Ja mam tuhle cast souboru Tools.php v teto podobe:

   static public function link_rewrite($str, $utf8_decode = false)
   {

/*        $purified = '';
       $length = Tools::strlen($str);
       if ($utf8_decode)
           $str = utf8_decode($str);
       for ($i = 0; $i < $length; $i++)
       {
           $char = Tools::substr($str, $i, 1);
           if (Tools::strlen(htmlentities($char)) > 1)
           {
               $entity = htmlentities($char, ENT_COMPAT, 'UTF-8');
               $purified .= $entity{1};
           }
           elseif (preg_match('|[[:alpha:]]{1}|u', $char))
               $purified .= $char;
           elseif (preg_match('<[[:digit:]]|-{1}>', $char))
               $purified .= $char;
           elseif ($char == ' ')
               $purified .= '-';
       }



Tobe ty ceske znaky na zacatku pri importu fungujou?




Aha, tak to je trochu jina situace, ja zadne kategorie ani zboží s diaktirikou na začátku (první znak) nemám. Nefungoval mi import některých řádků s diakritikou (ž,ř) a po v.u. úpravě je vše ok.
Link to comment
Share on other sites

Jestli jeste bojujes, dej vedet. Kdyztak zkusim u sebe ten tvuj *csv, ktery Ti nejde. Mne to jede. Problem jsou pochopitelne obrazky a pak CESKE ZNAKY NA ZACATKU kazdeho pole. Nevite nekdo, cim to je? Myslim, ze tenhle detail tady nekdo uz vyresil, ale za boha to nemuzu najit, kde to bylo... Diky!


Velice rád ti poskytnu CSV soubor i orginál XML.
Pokud by jsi chtěl pomoct, tak bych byl rád.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dobrý den mám dotaz, mám prestu 1.1 a když chci importovat soubor UTF8 kde je název produktu s diakritikou tak mi to hodí chybu: "Parfémovaný (ID 4567) nemohu ukládat" (Parfémovaný je název produktu), pokud odstraním diakritiku na Parfemovany tak mi to jde. Prosim o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...