Jump to content

Kar oranları & İstatistikler

osmankarakus

Recommended Posts

sa. arkadaşlar presta shopta günlük, aylık, yıllık kar oranlarını hesaplatmak için ne yapmalıyız.? istatistiklerin altını üstüne geçirdim fakat bir türlü bulamadım. tam olarak sormak istediğim şu

örneğin bir ürünün geliş fiyatını "Alış fiyatı" kutucuğuna girdim 10 TL, Satış fiyatına da 15 TL + KDV %18 17,70 TL olarak girdiğimde ve o gün bir müşteri bu ürünü sipariş verip ödemeyi bana gönderdiğinde %50 karım olmuş oluyor. bu kar oranlarının toplamını günlük aylık olarak nerden görebilirim.

Default modüllerde bu mümkünmü ? mümkün değilse önerebileceğiniz bir modül varmıdır ?

şimdiden teşekkürler..

Merhabalar,

PrestaShop varsayılan modülleri arasında istediğiniz kriterlere uygun bir modül sistemi yok diye biliyorum.

Sizin için biraz göz atmak istedim:

En yakın bunu bulabildim:

Modül Hakkında:

Bir tarih aralığı verileri için PrestaShop mağaza istatistikleri görüntülemenize olanak sağlar dilerseniz PDF çıktısı da alabilirsiniz.

Özellikler

- Dönüşüm oranı

- Katılım / Ziyaretler / Ziyaretçi / Kayıtlı

- Yaş / Cinsiyet müşteriler

- Siparişler ödenen

- Siparişler beklentileri

- Reddedilen siparişler

- En çok satan ürünler

- En karlı ürünler

- En iyi müşteriler

- Popüler aramalar

Tam olarak istediğinize sahip olabilmeniz için sanırım: dilediğiniz tarzda bir modül yazdırmanız gerekecek.

İyi çalışmalar (:

• 2 weeks later...

Merhabalar Çağlar Bey,

Bence bu durum ciddi bir eksiklik, dolayısı ile evet Türkiye pazarında da yurtdışı pazarında da müşteri çıkar diye düşünüyorum ama Türkiye pazarına sunacağınız hizmetin bedeline dikkat etmeniz gerekir bence :)

Siz de bilirsiniz ki böyle bir sistemin ve modüllerin hizmet bedeli ile ilgili olarak yorumlar genel itibari ile ortada :) ama yurtdışı pazarında hizmet bedelinde daha özgür davranmak mümkün olabiliyor ama tabi ki bu durum da size kalmış.

Genel anlamda; gelişmiş ama bir o kadar da kullanımı kolay olmalı bence.

Modül içeriğinde; kâr, stok vb. istatistik değerlerinin yanı sıra, belki mevcut konuya biraz uzak gelebilir ama: seo istatistik değerleri ile ilgili de küçük bir bölüm olabilir aslında.

ÜRÜNLER (Aktif ~ Pasif ~ Toplam)

MÜŞTERİLER (Son eklenen 5 Müş. gibi)

SİPARİŞLER

YÖNETİCİLER

TOPLAM CARİ

AYLIK CARİ vb.

Başarılar ve iyi çalışmalar dilerim. :)

Merhabalar Çağlar Bey,

Bence bu durum ciddi bir eksiklik, dolayısı ile evet Türkiye pazarında da yurtdışı pazarında da müşteri çıkar diye düşünüyorum ama Türkiye pazarına sunacağınız hizmetin bedeline dikkat etmeniz gerekir bence :)

Siz de bilirsiniz ki böyle bir sistemin ve modüllerin hizmet bedeli ile ilgili olarak yorumlar genel itibari ile ortada :) ama yurtdışı pazarında hizmet bedelinde daha özgür davranmak mümkün olabiliyor ama tabi ki bu durum da size kalmış.

Genel anlamda; gelişmiş ama bir o kadar da kullanımı kolay olmalı bence.

Modül içeriğinde; kâr, stok vb. istatistik değerlerinin yanı sıra, belki mevcut konuya biraz uzak gelebilir ama: seo istatistik değerleri ile ilgili de küçük bir bölüm olabilir aslında.

ÜRÜNLER (Aktif ~ Pasif ~ Toplam)

MÜŞTERİLER (Son eklenen 5 Müş. gibi)

SİPARİŞLER

YÖNETİCİLER

TOPLAM CARİ

AYLIK CARİ vb.

Başarılar ve iyi çalışmalar dilerim. :)

Merhabalar,

Görüşleriniz için çok teşekkürler. Muhasebe ve istatistiğe yönelik istatistiklere yönelik bir modül yazacağım galiba. Ben de biraz baktım, bir boşluk kapatabilir gibi duruyor. Ancak SEO başka bir konu, onun ucu bucağı yok. Daha önce küçük bir sayfa istatistik modülü yazmıştım. Basit bir modül olmasından kaynaklı sanırım Addons'da çok satılmadı.

Fiyat konusunda her zamanki gibi yapacağım. Doğrudan temas kuranlara indirimli fiyat vereceğim. Aksi takdirde Addons'ta satış yapamam. Böyle bir şartları var. Başka bir sitede satılacaksa dahi Addodns fiyatının altında satılmasına izin verilmiyor.

Neden Addons'ta satıyorsunuz diye soracak olursanız, güvenli olmasından dolayı tercih ediyorum diyebilirim. İki gün önce modüllerimden birinin (Audio Player) başka bir sitede ücretsiz dağıtıldığını gördüm. Prestashop'a haber verdim. Bir gün içinde bir copyright notice ile hallettiler. Bu gibi işlemler hem zamanımı almıyor, hem de güven veriyor.

Selamlar.

• 1 month later...

Şahsen E ticaret sitesi kullanan biri olarak;

kar hesaplaması yapmasını isterdim.

Bunu yaparken, alış-satışdaki vergi farklarımı (kdv, müstahsil, gelir), kargo maliyetlerimi, fatura baskı giderlerimi, kutu ve personel giderlerimide hesap etmesi lazım :) fazlalıklar çıkarılabilir.

Alış ve satış esnasındaki kurları ve farklılıklarını..

Aylık bazda kırılan döküleninde bir şekilde işlenmesi lazım,

iade olan ürünler ve kargo farklarını da hesaba katması lazım...

Biraz çalışılınca ortaya para ödemeye değer bir modul çıkacağına eminim.

Kolay gelsin.

• 1 month later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Bu işlemi eticaret ti ciddi anlamda yapanlar muhasebe programları ile çözüyor...bir tık ile haftalık aylı yıllık kârlarını çıkartırlar....

Eğer siz bunun panelde görmek istiyorsanız aşağıdaki modülü kullanabilirsiniz....

http://addons.prestashop.com/en/billing-invoicing-prestashop-modules/14973-sales-summary.html

Array.jpg

-------------------------------------------------------------------------
Kâr marjını gösteren başka bir modül....

http://addons.prestashop.com/en/analytics-stats-prestashop-modules/4764-show-margin.html

Array.jpg

---------------------------------------------------------------------------

Kâr marjını gösteren başka bir modül....

http://addons.prestashop.com/en/analytics-stats-prestashop-modules/6541-stats-calcul-profit.html

Array.jpg

Edited by Şahin YILDIZ (see edit history)