Jump to content

Recommended Posts

Buna.

 

Ma gandeam daca (pt v1.4.7.3) ar fi posibil de afisat in product.tpl / product_list.tpl data la care se incheie o promotie atunci cand e setata in admin...

 

Cred ca ar fi un impuls pt client sa se grabeasca sa cumpere atunci cand e interesat.

Link to comment
Share on other sites

F taaare! Merci mult! Si am o idee, ca sa nu dau 50 euro pe cel cu plata! Poate adaptam hotprice versiunea veche, cu countdown si ce mai are... http://www.prestashop.com/forums/topic/5801-solved-countdown-timer-for-special-prices-current-v081/

adiiica, ar trebui sa incerc eu :) dar nu bag mana in foc ca ma si pricep... :) Dar daca cineva priceput se bagaaa... :) Oricum, concluzionez ca trebuie sa aprofundez php si altele.

Link to comment
Share on other sites

pana aprofundezi modifica codul de mai sus in

 

{if $product->specificPrice AND $product->specificPrice.reduction AND $product->specificPrice.from < $product->specificPrice.to}
Reducerea este valabila pana la data: {$product->specificPrice.to}
{/if}

Link to comment
Share on other sites

Multumesc, din nou, util. Si mai clar pt client.

 

Si da-mi voie sa iti multumesc pt ajutor si promptitudine trebuie sa remarc faptul ca am fost placut surprinsa de faptul ca cineva chiar incearca sa ma ajute. pe forumul englez.. ei bine, nu se prea agita multa lume. :)

Edited by shopbebe (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...