Jump to content

No style in subdomeniu


nichita2008

Recommended Posts

write permisions la intregul folder themes inclusiv subfoldere si fisiere .
asta se intampla de obicei cand muti de pe local pe server sau il copiezi din domeniul principal in subdomeniu.
mai verifica write permisions la tot inca o data ca sa fii sigur inainte.

sterge cookie /cache browser inainte si verifica daca s-au actualizat corect dns-urile pt. subdomeniu.


la fel am patit si eu cu cateva subdomenii si domenii.ro dupa ce am copiat presta din domeniul principal.

Link to comment
Share on other sites

Am schimbat permisiunile in themes. 777 este OK? Fisierul: config/settings.inc.php - nu l-am gasit. Cand am instalat am instalat ceva de genul: domeniu.ro/magazin - install. Sa fie asta o problema? Trebuia sa instalez prin magazin.domeniu.ro ? M-am uitat mai atent si am vazut ca in afara de faptul ca are no style pagina din subdomeniu este nefunctionala.
Daca dau click pe un link - error 404. In rest - accesare domeniu.ro/magazin - functioneaza perfect.

Link to comment
Share on other sites

am si eu o intrebare :

cum poti sa oferi servicii de creare site si optimizare site , si sa configurezi magazine on-line cu 999 RON daca nu gasesti si nu stii unde este settings.inc.php ???


este foarte simplu daca stii macar sa urmezi calea pe care ti-a dat-o colegu' :

/config/settings.inc.php

dar....

Link to comment
Share on other sites

am si eu o intrebare :

cum poti sa oferi servicii de creare site si optimizare site , si sa configurezi magazine on-line cu 999 RON daca nu gasesti si nu stii unde este settings.inc.php ???


este foarte simplu daca stii macar sa urmezi calea pe care ti-a dat-o colegu' :

/config/settings.inc.php

dar....


salut. Pana acum am lucrat cu oscommerce asa ca presta e oarecum noua pentru mine. am realizat un magazin care functioneaza perfect pe domeniu.ro Incerc sa migrez catre presta - care mi se pare mult mai aspectuos si mai usor de utilizat. Scuze daca am intrebari de incepator.

Cu privire la optimizare - google this: optimizare site ieftin, creare site ieftin, realizare site ieftin, magazin virtual ieftin etc. ;-)

PS. Intr-un final am gasit blestematia de settings.inc.php

Peace man ;-)
Link to comment
Share on other sites

bafta in ceea ce faci si sper sa faci bine ca sa nu te traga de urechi vreun client.

era ca un sfat ce am scris mai sus, in sensul ca ar trebuii sa inveti destul de bine sa te joci cu scriptul si pe urma sa dai zvon in tara ca prestezi servicii pe acest script.


nu te supara pentru cele spuse pt. ca nu au fost cu rea intentie si nici nu am nimic de castigat din asta.

acum ... pentru optimizare site...
hmmm.... daca erai pe primul loc pentru un cuvant destul de cautat eram cu cracii in sus ... dat pe spate , dar asa pentru o fraza cum ai exemplificat nu sunt deloc impresionat.

magazin virtual ieftin - esti pe locul 3
optimizare site ieftin - esti pe locul 2



asa pot spune si eu sa dai un google la urmatoarele :

placi stiplex inscriptionate
fanionul angliei
fanionul turciei
suport fanion inox
seo friendly director

si multe altele ..... dar nu ma multumesc doar cu atat si nici nu ma laud ca fac seo pentru ca a face seo inseamna ca stii algoritmii de cautare google si prevezi cum se vor schimba,.... pt. ca sunt intr-o continua schimbare.


Seo si alte chestii de marketing si publicitate, am vazut, am testat dar cel mai bine e sa te scarpini cu mana ta.


Am vazut si testat si vrajeala aia cu 2300 directoare pt. 10 euro din curiozitate . nu sfatuiesc pe nimeni sa o faca pt. ca nu are nici un efect.
O poti face singur si mai sigur cu efect concret si folositor.

De fapt nu sunt toate directoare , sunt si site-uri de anunturi care expira dupa 30 zile,
In nici un caz 2300,
Backlinkuri ciuciu,
PR pauza,
Spam in mail cat incape.

bafta iti doresc si afacerea ta sa fie cat mai profitabila !

Link to comment
Share on other sites

bafta in ceea ce faci si sper sa faci bine ca sa nu te traga de urechi vreun client.

era ca un sfat ce am scris mai sus, in sensul ca ar trebuii sa inveti destul de bine sa te joci cu scriptul si pe urma sa dai zvon in tara ca prestezi servicii pe acest script.


nu te supara pentru cele spuse pt. ca nu au fost cu rea intentie si nici nu am nimic de castigat din asta.

acum ... pentru optimizare site...
hmmm.... daca erai pe primul loc pentru un cuvant destul de cautat eram cu cracii in sus ... dat pe spate , dar asa pentru o fraza cum ai exemplificat nu sunt deloc impresionat.

magazin virtual ieftin - esti pe locul 3
optimizare site ieftin - esti pe locul 2



asa pot spune si eu sa dai un google la urmatoarele :

placi stiplex inscriptionate
fanionul angliei
fanionul turciei
suport fanion inox
seo friendly director

si multe altele ..... dar nu ma multumesc doar cu atat si nici nu ma laud ca fac seo pentru ca a face seo inseamna ca stii algoritmii de cautare google si prevezi cum se vor schimba,.... pt. ca sunt intr-o continua schimbare.


Seo si alte chestii de marketing si publicitate, am vazut, am testat dar cel mai bine e sa te scarpini cu mana ta.


Am vazut si testat si vrajeala aia cu 2300 directoare pt. 10 euro din curiozitate . nu sfatuiesc pe nimeni sa o faca pt. ca nu are nici un efect.
O poti face singur si mai sigur cu efect concret si folositor.

De fapt nu sunt toate directoare , sunt si site-uri de anunturi care expira dupa 30 zile,
In nici un caz 2300,
Backlinkuri ciuciu,
PR pauza,
Spam in mail cat incape.

bafta iti doresc si afacerea ta sa fie cat mai profitabila !


Cautarile sunt in google.com Sunt pe prima pozitie la toate cautarile de care am spus :-)
5000.ro sunt o mare teapa. Cu 10 euro primesti si o penalizere de la Google pentru spam. Te asigur ca nu e cazul meu. Fac inscrieri manuale in aprox. 200 directoare pe care le-am triat oarecum calitativ.
Bafta si tie.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...