Jump to content

Μεταφράσεις Modules


Soter13

Recommended Posts

Χαιρετώ το forum!!

Είμαι νέος χρήστης του PrestaShop και έχω ένα θεματάκι με τις μεταφράσεις.

Όταν εγκατέστησα το PrestaShop στον server μου έκανα κάποιες δοκιμαστικές μεταφράσεις στο ForntOffice και στα Modules και όλα δούλεψαν κανονικά.

Στη συνέχεια εγκατέστησα ένα θέμα, το οποίο δεν είχε ελληνική μετάφραση από μόνο του. Πήγα λοιπόν και του πέρασα το αρχείο από το default theme.

Πλέον, μπορώ να κάνω μόνο μεταφράσεις στο FrontOffice. Αλλάζω τις μεταφράσεις στα modules, μου λέει ότι έγινε με επιτυχία, αλλά δεν έχει αλλάξει τίποτα. Και όταν ξαναμπαίνω δεν φαίνονται οι αλλαγές μου.

 

Help Please!!!!

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Σωτήρης

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα λίγο περισσότερο στο forum και βρήκα μια λύση. Δεν είναι βέβαια η ενδεδειγμένη, αλλά κάνει τη δουλειά της. Τη λύση έδωσε το μέλος z4m0lx3:

1. Μεταφέρετε όλα τα περιεχόμενα του φακέλου modules από το θέμα ου χρησιμοποιείτε, στον κεντρικό φάκελο modules του prestashop (shop_root/modules).

2. Αλλάξτε το όνομα του φακέλου modules του θέματος που χρησιμοποιείτε, ώστε το σύστημα να μην τον βρίσκει και να αναζητά τα modules από το κεντρικό folder.

3. Ό,τι μετάφραση κάνετε από 'δω και πέρα στα modules θα φαίνονται κανονικά σε όποια γλώσσα κάνατε την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...