Jump to content

Kurulum Paketi

gfg

Recommended Posts

Sitenin DOWNLOAD olarak verdigi paketi indirdigimde sadece controller.php (15mb) diye bir dosya iniyor, yeni oldugum icin ftp ye attim ama bu bir ise yaramiyor, forumlari gezdim ama yine download olarak ana sayfadaki link e yonleniyor.

Bunun son versiyonunu nasil/nerden download edebilecegim acaba ?

veya kullanilabilinen son versiyonu kac tir ? 1.4.x ? - 1.5.x ?

Ayrica prestashop_1.5.0.5 versiyonunu indirdim yine bu siteden, kurdum calistirdim sorunsuz sekilde ama indirdigim sayfada yanlis okumadiysam diyorki, sadece gelistiriciler icindir v.s. diyor, yani bu versiyonu duzenli sekilde alisveris sitesi olarak kullanamiyoruz sanirim ?

Sitenin DOWNLOAD olarak verdigi paketi indirdigimde sadece controller.php (15mb) diye bir dosya iniyor,

.... diye belirtmistim caglar, sanirim dikkatli okumadin yada verdigin link ten hic download etmedin, ama yinede tesekkurler ilgin icin ben bu adresten buldum ama ne kadar dogru bilmiyorum.

http://www.prestashop.com/en/developers-versions

burdaki paketleri kullanabiliyormuyuz ?

Yazılımcı değilseniz developer versiyonu indirmeyin, çünkü kararlı (stabil) değil.

Bir diğer husus ise size daha önce verdiğim linki kullanarak indirirken hatalı dosya iniyorsa, php olan uzantıyı zip olarak değişterek açmayı ya da indirme yaptığınız browser'ı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Hata büyük ihtimalle browser kaynaklıdır.

Yazılımcı değilseniz developer versiyonu indirmeyin, çünkü kararlı (stabil) değil.

Bir diğer husus ise size daha önce verdiğim linki kullanarak indirirken hatalı dosya iniyorsa, php olan uzantıyı zip olarak değişterek açmayı ya da indirme yaptığınız browser'ı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Hata büyük ihtimalle browser kaynaklıdır.

Cok tesekkurler caglar ve enteresan ama 4 browser da da indirdigimde controller.php diye indi ama dedigin gibi uzantisini .zip yaptigimda paket i gordum, cok sagol. yeni deneyecegim, daha once forumlari gezdim hatalara baktim ama umarim fazla sorun cikmadan kullanabilirim. gsm ve toner magazasi icin uygulayacagim. Umarim sozunsuz calisiyordur.

Ben dun 1.4.7 surumunu kurdum denedim, sepete atma sorunu yasamadim. Fakat adminde .htaccess olusturunca sitedeki urun resimleri kayboluyor ve sayfadaki link ler calismiyor yani bir link e tikladigimizda sayfa goruntulenemiyor. Normalde site kurulduktan sonra sorunsuzdu.

Ikinci sorun ise bir urunu sepete ekleyip satin almak icin devam ediyorum ve son asamaya geldiginde satin aliyorum ama hic kredi karti felan sormuyor, e-mailime bir post gonderiyor ve bu urunu aldiniz yaziyor. odeme seceneklerinde eksik ayarmi yapiyorum acaba ?

Ucuncu sorun ise dil ekledigimde veya mevcut fr-de-nl dillerini aktif yaptigimda site gorunmuyor adminde ise okeylenmis yesil cek isareti oluyor bazilarinda sari unlem cikiyor.

EN onemli sorunlardan birisi ise, satin almak icin mutlak uyelik istiyor, ben sadece alip cikmak istiyorum urunu.

Diger sorunlari varsa henuz karsilasmadim ama soyle bir sorum olucak,

Bu paketi kurduktan sonraki AYARLAMA asamalarini gosteren bir bilgi varmi acaba forumlarda goremedim.

htaccess sorunu için friendly url'yi kapatmayı deneyin. Açık değilse açın ve tekrar htaccess oluşturun.

İkinci soru için, bir sanal pos modülü kullanıyor musunuz? Hangi ödeme seçenekleri açık? Bunları bilmeden yanıtlayamam ancak muhtemelen dediğiniz gibi eksik ayardan kaynaklanıyor.

Üçüncü soru, ünlem işareti olan dillerde tercüme eksik. Sitenin görünmemesinin ise sebebi dosya yazma izni (CHMOD) olma ihtimali yüksek. İzinleri ve dil dosyalarının yerinde olup olmadığını kontrol edin.

Dört, Back Office Preferences altında enable guest checkout seçeneğini aktif edin.

Ayarlama aşamaları için ise sanırım şu link işinizi görür:

http://doc.prestashop.com/display/PS14/User+Guide

Kolay gelsin.