Jump to content

Kullanıcıya özel kdvsiz fiyat gösterimi

shinesee

Recommended Posts

Merhaba, prestada bir gruba özel indirim yapabiliyoruz. Fakat benim istediğim bu grubun siteye alışveriş için girdiğinde alışverişi kdvsiz yapması ve ürünü incelerken kdvsiz fiyat görmesi. Ama diğer gruplardaki kullanıcılar fiyatları kdvli olarak görecek ve alışveriş yaparken kdv ödeyecek. Böyle birşey mümkünmüdür? Eğer mümkünse nasıl yapılır?

Merhaba, prestada bir gruba özel indirim yapabiliyoruz. Fakat benim istediğim bu grubun siteye alışveriş için girdiğinde alışverişi kdvsiz yapması ve ürünü incelerken kdvsiz fiyat görmesi. Ama diğer gruplardaki kullanıcılar fiyatları kdvli olarak görecek ve alışveriş yaparken kdv ödeyecek. Böyle birşey mümkünmüdür? Eğer mümkünse nasıl yapılır?

Merhaba

İstediğiniz tabii ki mümkün ama üzerinde çalışılması lazım. Birkaç yıl önce prestashop'ın önceki sürümlerinden biri için buna benzer bir çalışma (B2B çalışması) yapmıştım. Bu çalışma sonradan Prestashop tarafından kullanıldı. Prestashop için ilk B2B çalışmasıydı diyebilirim :)

http://www.prestashop.com/forums/topic/60505-custom-b2b-solutions/

Biraz kod bilginiz varsa yukarıda verdiğim linkteki kodlamaları inceleyerek istediklerinizi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

İyi çalışmalar.