Jump to content

csv resim yükleme hatası

oksorrybye

Recommended Posts

Öncelikle merhaba arkadaşlar;

Benim sormak istediğim konu ürünlerimi csv olarak import ediyorum buraya kadar bir sorun yok.Yalnız resimleri de yuklemek istediğimde hata alıyorum img ve p klasörlerinin yazma izinlerini ayarlı.resim dosyasını admin panelinden ekliyebiliyorum ama csv den atınca hem hata veriyor hemde panelden ürüne baktıgımda yuklenmiş gibi gözüküyor ama resim açılmıyor.

Bu konuda bilgisi olan veya yardımcı olabilicek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler.

PrestaShop™ 1.4.6.2

kullanıyorum

http://forge.prestashop.com/browse/PSCFI-2580?page=com.atlassian.jira.plugin.system.issuetabpanels:all-tabpanel#issue-tabs bu adresteki files.zip dosyasını indirin ve açın.

sonra

Image.php => classes/ dizinine

AdminImport.php ve AdminProducts.php => admin/tabs/ dizinine kopyalayın

Preferences > Products "Use the legacy image filesystem" seçin

Tools > Generators .htaccess üretin

Bu işlem sonrasında türkçe problemi yaşadım ve şu çözümü uyguladım

AdminImport.php satır 1683-1684 iptal et ve aşağıya da aşağıdaki satırı ekle:

setlocale(LC_ALL, 'en_US.UTF-8');

Sonuç şu şekilde:

/*setlocale(LC_COLLATE, strtolower($iso_lang).'_'.strtoupper($iso_lang).'.UTF-8');

setlocale(LC_CTYPE, strtolower($iso_lang).'_'.strtoupper($iso_lang).'.UTF-8');*/

setlocale(LC_ALL, 'en_US.UTF-8');

• 3 months later...

bügün 4600 ürünlü bir tane csv dosyası import ettim . dediğiniz gibi resimlerde ve diğer alnlarda sorun oldu. ama sonradan sunucuya

Memcached php eklentisini kurup cache ile ilgili ayarları yapınca sorun düzeldi . birde arkadaşlar bu resimlerdeki ayıraçlara dikkat edin csv dosyası içindeki her resim arasına "," gibi ayıraçlar varsa csv dosyasını import ederken o ayracı belirtin. bunları denedkten sonra yine hata olursa csv doyasının belli bir bölümünü paylaşın inceleyeyim.

Resim import'u için tavsiyem, resimleri root ile aynı seviyede bir dizine koyun. Örnek: imgimport/img

CSV dosyasında resim yollarını şu şekilde belirtin: ../imgimport/img/resim1.jpg, ../imgimport/img/resim2.jpg

Ayraç olarak Safa'nın dediği gibi virgül kullanılmasına dikkat edin ve CSV ayarlarında belirtin.

İyi çalışmalar.

• Like 1