Jump to content

Dualne ceny 2 cast


katarina

Recommended Posts

Caute,
Pozeram na Topic Dualne ceny, ale nedozvedela som sa odtial vela.

Podla navodu som v tools.php zmenila

case 2:

$ret = number_format($price, 0, ',', ' ').' '.$c_sign. '

('.number_format($price*30.126000000, 2, ',', ' '). 'Sk)';
break;

Dualne zobrazenie sa mi zobrazuje v BO a to bez symbolu Euro (€), len v pripade ak zmenim
Administrácia >> Payment >> Currencies
Formatovanie na 0 000,00X (ako eura)

priklad 149
(4488,77SK)

Ak dam ine formatovanie tak sa mi dualne zobrazenie neozbrazuje, ale mam zase sumu so symbom €
149,00 € alebo € 149,00 ale bez prepocitanej SK meny.

Cert aby zobral to dualne zobrazenie..
Je tu kopec Slovakov, prepodklam , ze urcite vedia co s tym..
Dakujem Vam..
K.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja som to vyriešil tak ako písal Lubor a zafungovalo to super. Ďakujem.
Ešte by ma zaujímalo ako spraviť zmenu aby suma v Eur bola napríklad vo veľkosti 1,6 em a suma v Sk napríklad v 1,2 em, prípadne sumu v Sk menšiu a v inej farbe. Akosi neviem ako na to.:o(

Link to comment
Share on other sites

Zafungovalo. V prilohe maš dôkaz. Nemáš tam náhodou ten break naviac? Totižto v original súbore ľuborovu sekciu kodu vložíš na jeden riadok a pod ním ti zostane break z predchádzajúceho kodu. Skontroluj či tam nie je dvakrát

4967_M9FfXNODdg6uLyzh9MNS_t

Link to comment
Share on other sites

Nahral som si tvol subor, upravil riadky 216 až 219 nasledovne

 /* 0 000,00 X nastavis zobrazenie ceny v Euro a v Sk*/
           case 2:
               $ret = number_format($price, $c_decimals, ',', ' ').$blank.$c_char. '
'.number_format($price*30.126, $c_decimals, ',', ' '). 'SK'; 
               break;


a vsetko funguje na obrázku je výsledok prevedeného nákupu s tvojim suborom.

5003_cuaQia0BuoSII2jbbwl6_t

Link to comment
Share on other sites

Ahoj ak dam lomitko
"to lomítko patrí pred br nie zaň. Je to asi len chyba v html kode, lebo ked si dám refreš tak to zmizne a košík je zobrazený normálne bez chýb."

Pred teda musim upravit tools

$ret = number_format($price, $c_decimals, ',', ' ').$blank.$c_char. '/> '.number_format($price*30.126, $c_decimals, ',', ' '). 'SK';
break;


Tak sa mi to zobrazuje vid priloha ... v com moze byt problem ? Ked mam presne taky isty mod zapisany v case 2 ?

5078_Csvl20CBhYVJZWi8Qz4l_t

Link to comment
Share on other sites

Ja mam este dotaz, urobil som vsetko, ako tu je uvedene, zmenil som si aj v global velkost zobrazovania cien, aby sa to neprekryvalo, ale ked idem uz do pokladne a nie som prihlaseny, objavi sa len prazda stranka..ziadne chybove hlasenie, nic....ak som prihlaseny ako zakaznik, ide to OK...len kym nie som prihlaseny, vtedy to blbne. Viete poradit?

Link to comment
Share on other sites

Prisiel niekto na to, ako odstranit problem s BR kodom bez vypnutia AJAX?

Mne to v kosiku zobrazi ten neziaduci tag len po pridani produktu do kosika (alebo pri jeho vymazani z kosika). Ak potom pokracujem v nakupe, resp. na kazdej inej stranke je to OK. Zobrazuje sa to nespravne len v tom mini kosiku vpravo hore; v pokladni je to OK. Vid prilohy.

A navyse mi to ten BR tag nechcene vklada aj do emailov (vid tiez priloha), vid aj tato tema

Nejake riesenie?

(P.S. Sprava sa to rovnako, ci je v tom tagu lomitko za BR, pred BR, alebo tam vobec nie je).

5521_49BZAc9fwJQrCzAwghsD_t

5522_P2QrkPPHgd0nC8DYhUpt_t

5523_CUwKQh4vBmyOI8Th8axl_t

Link to comment
Share on other sites

Prisiel niekto na to, ako odstranit problem s BR kodom bez vypnutia AJAX?

Mne to v kosiku zobrazi ten neziaduci tag len po pridani produktu do kosika (alebo pri jeho vymazani z kosika). Ak potom pokracujem v nakupe, resp. na kazdej inej stranke je to OK. Zobrazuje sa to nespravne len v tom mini kosiku vpravo hore; v pokladni je to OK. Vid prilohy.

A navyse mi to ten BR tag nechcene vklada aj do emailov (vid tiez priloha), vid aj tato tema

Nejake riesenie?

(P.S. Sprava sa to rovnako, ci je v tom tagu lomitko za BR, pred BR, alebo tam vobec nie je).


http://www.prestashop.com/forums/viewthread/13857/intalcia_konfigurcia_a_aktualizcie/dualna_cena_ako_som_ju_riesil
Link to comment
Share on other sites

Samozrejme, ze riesenie vypustit zalomenie riadka mi napadlo, ale vobec mi nevyhovuje, pretoze sa cena nezmesti do blokov a rozhodne nechcem aby sa zobrazovala este mensim pismom.

Takze ak sa cena nezalomi BR tagom, tak to potom vyzera tak ako na obrazku v prilohe. Cize ZLE :(

5590_CQjeEexUzR92fg13tk65_t

5591_tZdoaJwUyCtTp9LckFCa_t

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zobrazovanie "br" tu nikto asi tak skoro nevyrieši...
Problém je v tom, že transport dát cez AJAX sa deje cez XML formát, a v tomto XML formáte nie sú povolené niektoré znaky ( '<', '>', '&', ...) a namiesto toho sú prevedené hneď do entít.
V preste sa o spätný prevod stará funkcia html_entity_decode ale tá je volaná až pri opätovnom načítaní... to je aj dôvod prečo sa vám po refreshi tie < br / > opravia...

...chce to ešte trochu hlbší prieskum, možno by sa to dalo cez javascript ošéfovať :roll: (..niekto znalý...?? :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Netreba JS podla mna. Jedine co je treba je upravit funkciu displayPrice v Tools.php tak, ze sa do nej prida jeden parameter typu

   static public function displayPrice($price, $currency, $no_utf8 = false, $convert = true, $kosik = 1)



a do samotneho kodu potom treba dat nieco ako

   if ($kosik==1)
       $ret = number_format($price, $c_decimals, ',', ' ').$blank.$c_char. '
('.number_format($price*30.126, $c_decimals, ',', ' '). 'Sk)'; 
   if ($kosik==2)
                $ret = number_format($price, $c_decimals, ',', ' ').$blank.$c_char. '('.number_format($price*30.126, $c_decimals, ',', ' '). 'Sk)'; 
       break;



a potom uz len do suboru blockcart.php treba v prislusnych typu

'total' => Tools::displayPrice($params['cart']->getOrderTotal(), $currency,false,true,1),



dat parameter,cislo podla potreby, kde ma a kde nema byt br.

Link to comment
Share on other sites

Nevidel som že by to tu riešil niekto iný, takźe otázka na Vás. Po nastavení duálneho zobrazovania (dvojriadkového) sa mi zobrazuje v PDF faktúre

. Mám tento problém iba ja, alebo aj niekto iný? Mám PS1.1, správne zobrazovanie znakov v PDF riešené podľa http://www.chip.borec.cz/blog/prestashop-11-final-cestina-do-pdf-a-dalsi-upravy/


Edit: Vyzerá to tak, že to niekto vyriešil za nás: http://opensourcearea.com/node/83. U mňa to zatiaľ funguje bez problémov, ale ak niekto nájdete chybu, tak bude fér ak dáte o tom spätnú väzbu aj autorovi/autorom.

Link to comment
Share on other sites

e1 - dakujem
toto je zatial najlepsie riesenie ake som mal

V pdf fakture to este nie je 100%, ale je to 100x lepsie ake to bolo. Je to citatelne a nic sa neprekryva. (Robi mi to take schodiky - asi sami uvidite).
Milo ma prekvapilo v shope aj zobrazovanie ceny v Sk mensim pismom.

Link to comment
Share on other sites

pre Katarinu,
Preco chces dualne zobrazovat ceny v kosiku?!? Da sa nastavit aj sa to tu riesilo aby bola faktura s dualnymi cenami ako aj zobrazenie pri procese objednavania. Uzivatel ma predsa moznost zobrazit ceny v rozny menach SKK, EUR, USD ... ked klikne na ikonku danej meny, cim splnas zakon o dualnom zobrazovani.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Prosím Vás netrápte sa s duálnym oceňovaním a pracným prerábaním kódov!
Podľa Slovenskej obchodnej inšpekcie (pozri http://www.soi.sk/sk/Najcastejsie-otazky.soi#anchor301287) stačí umiestniť na stránkach ľahko ovládateľnú virtuálnu kalkulačku. V PrestaShope dokonca vieme dať menu Sk s pevným kurzom a s možnosťou prepínania vo frontende, čo je už naviac.
Na našej stránke používame k tomuto modul BlockHTML (v prílohe). Príklad kódu na takúto kalkulačku uvádzam v prílohe. Po rozbalení text skopírujete a vložíte do modulu.

Keď skončí povinnosť duálneho oceňovania, bude jednoduchšie zrušiť zobrazovanie kalkulačky ako modifikácie súborov. Samozrejme zároveň obídeme problémy pri upgrade Presty.

blockhtml.zip

eurokalkulacka.zip

Link to comment
Share on other sites

Clerc:vďaka, toto mi presne práve veľmi súrne trebalo, už to máme v eshope.

jaro61: použi inú, ten kód je akýsi divný. Ja som použil prvú čo mi v google našlo cez pojem"eurokalkulačka pre web"

Link to comment
Share on other sites

Super vec, ale ako to dostať do e-shopu? BlockHTML som nainštaloval a kod vložil do "Left Text". Kalkulačku síce na stranke zobrazi, ale aj časť kodu. viď: http://www.mobilpc-centrum.sk/


Kód je dobrý, len som nezbadal, že na fóre v kóde automaticky prepíše tagy skriptov (z bezpečnostných dôvodov) na [removed]. Preto som predchádzajúci príspevok opravil a pripojil kód kalkulačky v zip formáte.
Funguje bez problémov.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...