Jump to content
  • 0

Aktualizacja sklepu


Mabcin

Question

Cześć,
Czy mógłbyście podpowiedzieć mi czy dobrze myślę i to co chcę zrobić ma sens?
Mam mały sklep na starej prestashop 1.6.1.20. Chciałem sobie go zaktualizować do presty 8+ pomyślałem więc by stworzyć nowy czysty sklep na 8 (nie bawić się ze śmieciami, które zapewne przez tyle lat na 1.6 już mam) na subdomenie np. dev by móc poinstalować i skonfigurować różne moduły, które mają ograniczenia na domenę. 
Czy to dobry pomysł czy lepszym rozwiązaniem jednak będzie grzebanie się w aktualizacje 1.6?
Czy po instalacji 8 na subdomenie np. dev wystarczy wszystkie pliki starego sklepu usunąć z public_html i przenieść te pliki z folderu dev do public_html?
Czy później wystarczy w bazie Mysql zmienić w _shop_url  domain oraz domain_ssl z dev.mojadomena.pl na mojadomena.pl i to wszystko?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
3 hours ago, przemex said:

1.6 i 8 przecież bazy danych różnią się, sama zmiana adresu sklepu nie pomoże chyba że zastosujesz zmiany w msql,

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Może źle opisałem sprawę. Ja nie chce postawić sklepu opartego o prestashop 8 na podstawie starej bazy ze sklepu 1.6. Tylko chce postawić nowy czysty sklep na 8 i potem tylko podmienić je w "całości" :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, ComGrafPL said:

Postaw nowy na sub domenie, później tylko przepnij domenę na hostingu na nowy folder i zmień w bazie danych url. Jeśli nie robisz migracji produktów etc, to wystarczy.

Czyli dokłanie takie coś jak pisałem wyżej, 
Ponowie pytanie czyli potem wystarczy zmienić w bazie tylko w 2 miejscach url tj:
w _shop_url -> domain
w _shop_url -> domain_ssl

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...