Jump to content
  • 0

Problem ze zduplikowanymi Atrybutami / Prestashop 1.7


KamilCh

Question

Dzień Dobry,

 

Problem polega na tym, że wgrywany był produkt w kombinacji (masowy import z pliku) i powieleniu uległy takie atrybuty jak rozmiar lub kolor. 

Obecnie mam np 70 atrybutów Rozmiar "41"; 70 atrybutów Rozmiar "42"; itp. 

Pomimo, iż nazwa rozmiaru była identyczna program stworzył jego duplikat za każdym razem kiedy wgrywał kolejną kombinację.

 

Chciał bym zrobić z tym porządek aby wszystkie zduplikowane atrybuty połączyć w jeden... 

Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać i czy jest to w ogóle możliwe. Wydaje mi się że trzeba by tutaj zrobić porządek na poziomie bazy danych. 

Być może są jakieś moduły lub ktoś potrafił by to zrobić...

Będę wdzięczny za pomoc. 

 

 

 

 

 

 

Opera Zrzut ekranu_2024-04-18_101802.png

Edited by KamilCh (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To może być bardzo ciężki temat jeżeli te atrybuty się potworzyły i każdy z nich jest przypisany do produktów.

Czy to było robione Prestowym importem czy jakimś narzędziem dodatkowym?

Ja bym w takiej sytuacji zaimportował wszystkie kombinacje ponownie z opcją kasowania istniejących. Ale jeżeli to było robione przez Prestę to nie powinno być duplikatów, o ile Presta nie jest w jakiejś dziwnej starej wersji.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 hours ago, Daresh said:

To może być bardzo ciężki temat jeżeli te atrybuty się potworzyły i każdy z nich jest przypisany do produktów.

Czy to było robione Prestowym importem czy jakimś narzędziem dodatkowym?

Ja bym w takiej sytuacji zaimportował wszystkie kombinacje ponownie z opcją kasowania istniejących. Ale jeżeli to było robione przez Prestę to nie powinno być duplikatów, o ile Presta nie jest w jakiejś dziwnej starej wersji.

Dzień Dobry, 

Produkty i kombinacje były wgrywane dodatkiem "PShow Importer" jakość wbudowane narzędzie do importu przez PrestaShop jest dla mnie mało intuicyjne (jeśli chodzi o kombinacje).

Nie można w jaki sposób tego uporządkować bez konieczności wgrywania kombinacji na nowo? Mamy sklep który już ma sporo produktów i jeśli usuniemy masowo wiele atrybutów to stanie się on przez jakiś czas mało funkcjonalny a produkty mogą się rozsypać.

Usuwając np. zduplikowany atrybut: Rozmiar 41 nie będę w stanie stwierdzić w których produktach się on usunął.

 

Myślałem bardziej o jakimś systematycznym działaniu w celu naprawienia tego problemy tak aby nie wpłynęło to na działanie sklepu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...