Jump to content

Jaki moduł do importu kilku hurtownii z xml?


Skipi

Recommended Posts

Witam,

Jest masa tych modułów, czy jest któryś do polecenia?

Musi działać na samodzielnym konfigurowaniu i dodawaniu na bieżąco nowych hurtowni bez potrzeby angażowania w to osoby zewnętrzne.

I dobrze, żeby ogarniał znikające produkty z feedu (tj. produkt był z jakimś stockiem przy poprzednim pobraniu a przy następnej aktualizacji nie ma tego produktu w feedzie to stan powinien zostać wyzerowany).

Możecie coś polecić?

Link to comment
Share on other sites

To jednak bardzo mocno zależy od hurtowni bo co jedna to ma inaczej zrobione. Dlatego osobiście jestem zdania, że taki moduł nie istnieje. Zintegrowałem ze sklepami już lekko kilkadziesiąt hurtowni i bardzo rzadko spotyka się tam jakąś powtarzalność, może tylko na IdoSell jest to takie samo, a poza tym to raczej wszyscy mają jakieś własne rozwiązania.

Czasem trzeba złożyć dane z kilku plików żeby uzyskać wszystkie informacje (podstawowe dane bywają osobno, stany magazynowe osobno), nierzadko trzeba produkty rozbijać z wariantów na pojedyncze lub odwrotnie, łączyć wiele produktów między sobą (w zależności od potrzeb i założeń co do integracji).

Nawet jeżeli miałem parę razy tę samą hurtownię to i tak sklep miał inne założenia, jedni chcą móc oznaczyć które marki importować, inni bazują na mapowaniu kategorii, jedni robią narzuty według marek, inni według przedziałów cenowych a nieliczni którzy są w stanie odróżnić narzut od marży robią marże.

Coraz częściej zdarza się, że hurtownia nie ma prostego pliku XML tylko API, z którym trzeba się skomunikować, i to API jest też za każdym razem inne, od prostego zwracającego całą bazę produktów w formie prostej tabeli JSON po takie, które trzeba produkt po produkcie odpytywać. Albo rozwiązanie oparte o GraphQL, ale główną bazę produktów zwracające jako plik CSV (do którego link otrzymuje się po odpytaniu API).

Nie wspominając już o przeróżnych babolach w hurtowni, które trzeba obchodzić. Braki w produktach, każdy produkt trochę inaczej sparametryzowany, duplikaty, za długie nazwy, za małe zdjęcia...

Dlatego pozostaje mi życzyć powodzenia, a jeżeli takie uniwersalne narzędzie by się nie znalazło to zapraszam do współpracy 🙂

Link to comment
Share on other sites

Zobacz na X13 pracowałem  z ich modułami hurtowni sa OK, z tym że nie do wszystkich mają połączenie spis na stronie modułu i kupuj tylko taki który ma status dostepne od ręki.

Pamiętaj że do takiego połączenia wymagany jest mega wydajny serwer, mało który współdzielony to uciągnie lub mocno obciążysz maszynę szczególnie przy połaczeniu kilku hurtowni i odpalaniu crona aby aktualizował stany, produkty itd...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...