Jump to content
  • 0

Problem z modułem płatności Tpay


RaFi1

Question

Witam. Mam pewien dziwny problem z modułem płatności od Tpay. Pojawił się on po przeniesieniu sklepu na nowy serwer. Postaram się w miarę obrazowo przedstawić sprawę. Mam w sklepie zainstalowane 3 moduły płatności: Przelewy24, płatność za pobraniem i Tpay. Na starym serwerze wszystko działało poprawnie. Niestety po przeniesieniu na nowy serwer, przechodząc do kroku płatność w zamówieniu pojawia się komunikat: "Niestety, nie istnieją żadne dostępne metody płatności.". Jak to zobaczyłem, to oczywiście najpierw sprawdziłem zakładkę w panelu Płatność >> Preferencje. Tam nic nie zmieniło się po przeniesieniu. Zarówno ograniczenia przewoźnika, ograniczenia, waluty, grupy i kraju są zaznaczone dla wszystkich 3 metod płatności. W ustawieniach przewoźników też wszyscy dotychczasowi przewoźnicy pozostają włączeni. Wyczyściłem jeszcze raz cache, tym razem ręcznie na serwerze usuwając katalog "prod" i spróbowałem ponownie. Niestety dalej to samo. Odinstalowałem zatem pierwszy moduł, który wpadł mi pod rękę i był to właśnie Tpay. No i okazuje się, że po jego odinstalowaniu albo dezaktywowaniu go dla wszystkich przewoźników, pozostałe 2 płatności działają bez problemu. Odinstalowałem zatem te 2 płatności i zainstalowałem sam moduł Tpay. Niestety dalej przy przejściu do płatności pojawia się komunikat: "Niestety, nie istnieją żadne dostępne metody płatności.". Zauważyłem pewne powiązanie logów błędów w panelu sklepu z próbą ustawienia wtyczki Tpay na aktywną. W momencie gdy ustawiam moduł Tpay na aktywny i próbuję dokonać płatności, to oprócz wspomnianego komunikatu na stronie sklepu, w logach panelu pojawia się taki komunikat:
"Exception on hook paymentOptions for module . An exception occured while establishing a connection to figure out your platform version.\nYou can circumvent this by setting a \'server_version\' configuration value\n\nFor further information have a look at:\nhttps://github.com/doctrine/DoctrineBundle/issues/673"
Jest on oznaczony jako błąd. Na tym etapie niestety poddałem się... 
Może ktoś z Was będzie wiedział jak to naprawić. Ja aż tak głęboko w tym nie siedzę. Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.

Wersja prestashop 1.7.8.11
Wersja PHP 7.4.33
Wersja bazy danych 10.6.16-MariaDB-cll-lve - MariaDB Server

Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
1 hour ago, atomek said:

Usuń zawartość folderów przez ftp

/var/cache

/app/cache


same foldery pozostaw, mają być puste

Niestety to nic nie pomogło... Wyczyściłem te katalogi i dodatkowo jeszcze raz odinstalowałem i zainstalowałem moduł. Co dziwne nie wiem dlaczego, ale po ponownej instalacji modułu dane konfiguracyjne wczytują się same.... Nie wiem skąd biorą się te informacje. Po odinstalowaniu modułu usunąłem jego folder z katalogu /modules i dodatkowo ręcznie usunąłem wszystkie tabele z nazwą "tpay" z bazy danych i oczywiście wspomniane przez Ciebie foldery. Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 minutes ago, atomek said:

Reinstalacja moduł Tpay nic nie zmieni.

Włącz w sklepie tryb debugowania, sprawdź czy działają płatności Tpay.

W trybie debugowania nadal to samo: "Niestety, nie istnieją żadne dostępne metody płatności." Wystarczy jednak, że odznaczę w preferencjach płatności Tpay dla danego przewoźnika i pozostałe formy płatności pojawiają się. Support Tpay też się poddał... Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ale pytałeś Tpay o to? Korzystają z zewn. firmy, która stworzyła moduł i "pomaga". Pytanie dlaczego korzystasz z P24 i Tpay jednocześnie. Usuwałeś Tpay tez z bazy danych? może tam coś siedzi mimo odinstalowania. Tpay od zawsze miał kiepską wtyczkę i masę z nią problemów.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, ComGrafPL said:

Ale pytałeś Tpay o to? Korzystają z zewn. firmy, która stworzyła moduł i "pomaga". Pytanie dlaczego korzystasz z P24 i Tpay jednocześnie. Usuwałeś Tpay tez z bazy danych? może tam coś siedzi mimo odinstalowania. Tpay od zawsze miał kiepską wtyczkę i masę z nią problemów.

Pytałem tylko bezpośrednio support Tpay. A z obu modułów korzystam na razie przejściowo. Docelowo ma zostać tylko Tpay. Chcę żeby klient przyzwyczaił się do nowej bramki i obserwuję jak zachowuje się stosunek płatności Tpay do Przlewy24. Od kilku lat miałem tylko Przelewy24 dlatego nie chcę tak drastycznie zmieniać bramki płatności i pozostawiam przez jakiś czas klientowi wybór.
Bazę danych przeszukałem tylko pod kątem nazw tabel zawierających ciąg "tpay". Znalazłem 4 tabele i wszystkie je usunąłem po deinstalacji modułu i przed zainstalowaniem na nowo. Nie mam pojęcia czy są jeszcze jakieś inne tabele powiązane z Tpay...
Logi serwera też nic nie wskazują. Jedynie ten log w panelu sklepu, który wcześniej podałem. Jest on na pewno z tym powiązany, bo pojawia się tylko wtedy gdy aktywuję Tpay i przechodzę na stronę płatności. Tylko kompletnie nie wiem jak to ugryźć... Gdzieś wyczytałem, że błąd ten odnosi się do problemu związanego z biblioteką Doctrine i wskazuje na problem z nawiązaniem połączenia z bazą danych w celu określenia wersji serwera baz danych.
Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakiś pomysł, to bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na starym serwerze miałeś inne parametry połączenia z bazą danych (użytkownik, hasło itp).
Przeszukaj pliki pod kątem wystąpienia np. użytkownika bazy danych starego serwera. Może się okazać, że gdzieś to dalej jest zapisane.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, atomek said:

Na starym serwerze miałeś inne parametry połączenia z bazą danych (użytkownik, hasło itp).
Przeszukaj pliki pod kątem wystąpienia np. użytkownika bazy danych starego serwera. Może się okazać, że gdzieś to dalej jest zapisane.

W pliku parameters wszystkie dane do bazy danych zostały zmienione na nowe... Inaczej sklep w ogóle by nie ruszył. W innych plikach nie ma zapisanych danych konfiguracyjnych do połączenia z bazą danych... Ma ktoś jeszcze jakąś myśl?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...