Jump to content
  • 0

Nie można się zalogować do zaplecza, sklep działa


artur11981

Question

Witam,

od jakiegoś czasu nie mogę się zalogować do zaplecza sklepu na prestashop 1.6 po wpisaniu danych do logowania mieli i mieli po czym wyskakuje komunikat:

"This request takes too long to process, it is timed out by the server. If it should not be timed out, please contact administrator of this web  site to increase 'Connection Timeout'."

sklep normalnie działa, klienci robią i opłacają zamówienia, baselinker się normalnie komunikuje- ja nie mam dostępu do BO

Był atak z domeny qq.com ale wprowadziłem zmiany zgodnie ze wskazówkami z tego forum później można było się logować wybiórczo raz się zalogowało a kilka razy nie. Na chwilę obecną od kilku dni nie mogę się zalogować do zaplecza.

czy ktoś mógłby podpowiedzieć co może być tego powodem?

Link to comment
Share on other sites

19 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To prawdopodobnie znany wirus infekujący Prestę i podmieniający pliki w celu wyłudzania danych kart od klientów i/lub danych logowania do panelu admina.

Trzeba wyczyścić zmienione pliki, a następnie wprowadzić zmiany w pliku smarty.config.inc.php

https://build.prestashop-project.org/news/2022/major-security-vulnerability-on-prestashop-websites/

Jest też możliwe, że na sklepie jest jakiś moduł, przez który wchodzi ten atak i może się on powtórzyć pomimo wyczyszczenia plików.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podmienić plik controllers/admin/AdminLoginController.php na taki z czystej Presty, to powinno załatwić problem z logowaniem. Potem na zapleczu można wyświetlić listę zmienionych plików.

No chyba że masz pewność, że nikt w silniku Presty nie grzebał, wówczas można po prostu podmienić całe foldery classes i controllers na takie z oryginalnej paczki Presty.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ale skąd mam wziąć ten plik do presty 1.6.0.9? i czy to nie rozwali funkcjonowania całego sklepu

PS

czyli mówisz że po ataku z domeny qq.com plik controllers/admin/AdminLoginController.php został przez nich zmieniony?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Czystą paczkę instalacyjną Presty można pobrać z githuba. To raczej nie z domeny qq.com, pewności nie mogę mieć co to dokładnie może być nie widząc sklepu, ale objawy są typowe (brak możliwości zalogowania do zaplecza).

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 12.01.2024 o 8:18 PM, krzysiek_web napisał:

Do wyszukania zainfekowanych plików można także skorzystać z gotowego rozwiązania:

https://github.com/MathiasReker/blmvuln

https://github.com/MathiasReker/blmvuln/releases/tag/2.2.1

Oczywiście wymagana kopia zapasowa całości przed instalacją.

ale jak z tego skorzystać jak nie można się zalogować do zaplecza sklepu?

PS
był okres że dajmy na to co 2-3 dni mogłem się zalogować (udawało się poprzez odświeżanie strony logowania) i jak nie wyłączałem przeglądarki to kilka dni można było z zaplecza korzystać ale teraz już przez 4 dni się nie mogę zalogować mimo częstego odświeżania. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...