Jump to content
  • 0

Męczący błąd: "Nie można zauktualizować ustawień"


A.T.T

Question

Dzień dobry,
Mam w sklepie kilkaset produktów. Do każdego są podpięte 2 pliki PDF. Dodawałem je bez najmniejszego problemu. Niestety, w trakcie dopracowywania sklepu pojawiła sie konieczność dodania trzeciego PDFa do każdego produktu. Więc otwieram tab "opcje", wybieram z dysku plik, nadaję mu nazwę i opis i naciskam przycisk "zapisz". I w tym momencie pojawia sie błąd:

nie_mozna_zaktualizowac.JPG.096eb49c6b4d11bb3a6e9acd0bca4f42.JPG

Oprócz tego pojawia się komunikat "This product must be in the default category".


obraz.thumb.png.4d292b9205881e53b347d126b6105a77.png

Ja nie chcę mieć tego produktu w głównej kategorii, ale nie mając lepszego pomysłu przypisuję go do strony głównej:

obraz.png.9b5aa7acbe2d3f780817930c9c48cc79.png

I w tym momencie mogę już zapisać. Następnie wyłączam stronę główną i znowu nie mogę zapisać. Ale już po odświeżeniu strony w przeglądarce jest wszystko OK. To jest masakrycznie upierdliwe, mając w perspektywie kilkaset takich operacji.

Wszystko co opisuję wyżej dzieje się w FireFox. Z ciekawości w piątek wykonałem te same operacje w Edge (sklep daaaawno nie był w Edge edytowany) i.... problemu NIE BYŁO. Uznałem,  że skoro tak, to mam jakieś tam obejście i z koniem kopał się nie będę. Jednak dziś (poniedziałek) po powrocie do pracy błąd zaczął występować także w Edge.

Proszę, bardzo proszę, o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

 

nie_mozna_zaktualizowac.JPG

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Zarówno w przeglądarce Firefox, jak i Edge, spróbuj całkowicie wyczyścić pamięć podręczną przeglądania i pliki cookie przed uzyskaniem dostępu do zaplecza PrestaShop.

Jeśli używasz jakichkolwiek rozszerzeń przeglądarki związanych z tworzeniem stron internetowych, bezpieczeństwem lub blokowaniem treści, spróbuj tymczasowo je wyłączyć, aby sprawdzić, czy wpływają one na zachowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 minutes ago, PrestaServicePro said:

Jeśli używasz jakichkolwiek rozszerzeń przeglądarki związanych z tworzeniem stron internetowych, bezpieczeństwem lub blokowaniem treści, spróbuj tymczasowo je wyłączyć, aby sprawdzić, czy wpływają one na zachowanie.

Używam oczywiście. Np uBlocka. Używam go "od zawsze" i do pojawienia się problemu czyli po około roku pracy nad sklepem problem się objawił.
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 12/22/2023 at 1:02 PM, PrestaServicePro said:

i wygląda na to, że rozszerzenie zablokowało zmiany, jeśli dobrze cię rozumiem?

No wręcz przeciwnie, źle mnie zrozumiałeś, może źle zdanie sformułowałem.
Ale mimo wszystko, przetestowałem przy wyłączonym uBlock i bez zmian.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 hours ago, A.T.T said:

No wręcz przeciwnie, źle mnie zrozumiałeś, może źle zdanie sformułowałem.
Ale mimo wszystko, przetestowałem przy wyłączonym uBlock i bez zmian.

Rozumiemy, że wypróbowałeś wszystkie sugestie; niestety błąd nadal występuje.

Jeśli nie masz nic przeciwko dalszemu debugowaniu problemu, chętnie pomożemy!
Aby zapewnić bardziej ukierunkowane rozwiązanie, potrzebowalibyśmy dodatkowych informacji dostępowych, takich jak zaplecze i FTP.

Dzięki tym informacjom możemy zagłębić się w problem i, miejmy nadzieję, wskazać Ci rozwiązanie.

Daj nam znać, jak chcesz kontynuować, a my pomożemy Ci w każdy możliwy sposób.
Dobry dzień

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Just now, ComGrafPL said:

A czy czasami hosting nie trzyma Ci cachu dodatkowo? Ja tak miałem na cyberfolksie u kogoś.

Brzmi obiecująco, sprawdzę zaraz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...