Jump to content
  • 0

Duplikacja strony w prestashop


Anita Młynarska

Question

 

Hej, 

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. 

Mam sklep na domenie numer 1 (www.domena1.pl) i on sobie funkcjonuje, ma zakupiony ładny szablon w oparciu o AP page builder i tak dalej. 

Szablon dostosowaliśmy pod swoje potrzeby, były tam dodane produkty, kategorie, zrobione tłumaczenia i wrzuconych kilka styli CSS. 

Bardzo podoba mi się ten szablon i chcę wykorzystać go do nowej strony, by zrobić dosłownie bliźniaczą kopię takiej samej strony, ale zrobić trochę inny układ. 

Mam drugą stronę, która nie jest sklepem (www.domena2.pl) i zakupiliśmy ten szablon ponownie, by na stronie admina presty wskazać nowy adres www. 

Na zapleczu nazwy.pl stworzyłam domenę dev.domena2.pl i tam zainstalowałam aplikację prestashop, instalując jeszcze raz zakupiony moduł.

Dochodzę jednak do wniosku, że znacznie łatwiej byłoby skopiować stronę www.domena1.pl i wgrać ją na stronę www.dev.domena2.pl, a następnie jak już wszystko pozmieniam i będe zadowolona z efektów - układ banerów, produkty i kategorie - podstawić ją pod docelową domenę: www.domena2.pl 

Poza tym, że pobrałam całą zawartość przez ftp z domeny1 i wrzuciłam do katalogu dev.domena2 to utknęłam. Gdzieś jeszcze w bazie te url zmieniałam, ale chyba zacznę od początku, bo coś jest namieszane ;)

może lepiej byłoby na dev.domena2 nie instalować nic? utworzyć tylko subdomenę i tyle? 

Pozdrawiam mądre głowy

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...