Jump to content
  • 0

Kopiowanie sklepu, 500 serwer error


Numenos

Question

Witam,

Próbuję utworzyć kopie sklepu głównego, kopia jest na subdomenie.

Pliki przeniesione, baza została sklonowana na nowego użytkownika. W bazie zmienione adresy dla subdomeny _shop_url , plik .htaccess został usunięty. Dane do bazy prawidłowe.  Wszytko zgodnie z poradnikiem https://classydevs.com/move-prestashop-from-localhost-to-server/

A cały czas pojawia się "500 Server Error" "Oops, something went wrong. Try to refresh this page or feel free to contact us if the problem persists."

Przy url admina jak by wcale nie widzi "HTTP ERROR 500"

Screenshot_5.png

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

tak, odpaliłem jeszcze mode_dev, wypluwa Fatal error

Tutaj link - https://skleptest.maan.net.pl/

 

Fatal error: Uncaught Table 'maan_sklep_presta_test2023.ps_hook' doesn't exist<br /><br /><pre>SELECT lower(name) as name FROM `ps_hook` h WHERE (h.active = 1) </pre> thrown in /home2/maan/public_html/skleptest.maan.net.pl/classes/db/Db.php on line 769

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bazę danych kopiował / przenosił sam suport serwera na nowego użytkownika.

Próbowałem ręcznie wyeksportować bazę matki to w MyAdminie wywala error.

 TypeError: Argument 5 passed to PhpMyAdmin\Export::getFilenameAndMimetype() must be of the type string, null given, called in /home2/maan/public_html/skleptest.maan.net.pl/phpMyAdmin/libraries/classes/Controllers/Export/ExportController.php on line 398

 

zobacz czy na końcu danych msql masz wpis
40101 SET COLLATION_CONNECTION=@OLD_COLLATION_CONNECTION 

Chodzi o wpis w bazie danych?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, przemex said:

A nie możesz się do nich zwrócić ? jak spartolili niech sprawdzą.

Masz dostęp do starej msql ? zapewne tak może poprostu sam ją eksportuj i wgraj przez import przeciez to  w phpMyadmin 3 min

Tak też zrobiłem, klient ma wysłać do supportu serwera informacje.

Tak mam dostęp do bazy "matki" te bazy są w tym samym użytkowniku chyba 5 baz jest, chyba nie ma to znaczenia?

Chciałem ręcznie wyeksportować bazę ale przy probie ex-portu wywala błąd. Co jest dziwne link jest jakiś podany - skleptest.maan.net.pl (jest to link do testowego sklepu, który właśnie chcemy wgrać ) a nie docelowy.

TypeError: Argument 5 passed to PhpMyAdmin\Export::getFilenameAndMimetype() must be of the type string, null given, called in /home2/maan/public_html/skleptest.maan.net.pl/phpMyAdmin/libraries/classes/Controllers/Export/ExportController.php on line 398

Link to comment
Share on other sites

  • 0

na serwerze zmienione zostało - max_input_vars  ustawione na 5000

Teraz bez problemu baza wyeksportowałem, i na nowo zaimportowałem bazę bez problemu, zmienione url. plik .htaccess usunięty, cache usunięte "/ var / cache"

https://skleptest.maan.net.pl/  - link z błędami.

 

Tutaj niby jest podobny problem, ale do końca nie wiem o co chodzi. Utworzenie nowej kolumny w tabeli ps_hook bazy danych ( tylko nie widzę przy tworzeniu takich parametrów )

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam ponownie,

Wersja PS 8.1.0.

Mam pytanie. Zmiana url w bazie danych odbywa się przez ps_shop_url table? czy w wersji 8.1.0 jest inaczej.

Po wyszukaniu tabeli "ps_shop_url" przechodzę do edycji i mam pusto, brak wierszy. ( MySQL zwrócił pusty wynik (zero wierszy). ( Wykonanie zapytania trwało 0.0006 sekund(y).) A baza działa bo na tej bazie cały czas działa sklep. Sprawdzałem połączenie z tą bazą zmieniając np. nazwę i jest brak połączenia z bazą. Ale po cofniecu zmian na prawidłowe sklep działa.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...