Jump to content

Moduł WebP to Presta8 - czy potrzebny?


Amadek

Recommended Posts

Podczas testowania PrestaShop w wersji 8, która ma już obsługę formatu zdjęć WebP, zauważyłem, że zdjęcia produktów dodane w innym formacie np. jpeg pozostają w formacie jpeg. Nie są automatycznie przekształcane do formatu WebP. Powoduje to, że klientowi wyświetlane są zdjęcia produktów w formacie jpeg a nie WebP. Jeśli dodam, zdjęcia w formacie WebP to rzeczywiście są one wyświetlane już w formacie WebP.

Czy moje spostrzeżenia są prawidłowe?

Zastanawiam się czy jest więc sens instalować moduł WebP do Presta 8? Dodam, że zdecydowana większość zdjęć produktów które mam jest w formacie JPEG. Chcę aby były one automatycznie przekształcane do formatu WebP gdyż nie chcę na ręczne przekształcanie tracić czasu.

Link to comment
Share on other sites

ComGrafPL niestety to nie działa. Testowałem na PrestaShop 8.1.2. Wybrałem opcję "Użyj WebP dla wszystkich obrazów", następnie "Wygeneruj ponownie miniatury".
Zdjęcia które były w formacie JPG dalej pozostały w formacie JPG. Poniżej załączam zrzuty ekranu.

Mój wniosek jest następujący. PrestaShop 8.1 obsługuje format WebP ale tylko jeśli dodamy zdjęcie w tym formacie. Jeśli dodamy zdjęcie w innym formacie to nie zostanie ono automatycznie przekonwertowane. Wnioskuję więc, że moduł do WebP jest mimo wszystko potrzebny jeśli mamy zdjęcia w formatach JPG/PNG.

webp1.jpg

webp2.jpg

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Amadek said:

Mój wniosek jest następujący. PrestaShop 8.1 obsługuje format WebP ale tylko jeśli dodamy zdjęcie w tym formacie. Jeśli dodamy zdjęcie w innym formacie to nie zostanie ono automatycznie przekonwertowane.

Konwertuje wszystkie obrazki do webp tylko zapisuje z błędnym rozszerzeniem .jpg. Wszystkie przeglądarki sobie radzą z takim błędnym zapisem plików graficznych, ale jest to błąd w działaniu presty.

Firefox podaje pełne dane o pliku graficznym.

 

Screenshot_20231103_130504.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...