Jump to content

Wybór rodzaju klienta podczas zakupu (osoba prywatna/firma)


Tomi14

Recommended Posts

W moim szablonie nie ma takiej opcji, pokazuje tylko wybór "Pan/Pani". Przez co dzwonią do mnie klienci i pytają się co mają wpisać w pole firma jaki są osobami prywatnymi. W innych sklepach zawsze się strona pyta czy jesteś osobą prywatną czy firma, a ja nie mam pomysłu jak to zrobić u siebie. Może ktoś coś podpowiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myślałem nad tym czy dałoby się zrobić coś takiego, że w pierwszym formularzu adresowym nie byłoby NIP (byłby ukryty za pomocą js lub w jakiś inny sposób). Do tego przycisk "Użyj tego adresu także do faktury" byłby przetłumaczony na "Chcę otrzymać fakturę" i z automatu nie byłby on zaznaczony tak jak to jest standardowo. Zaznaczenie pola i kliknięcie dalej spowodowałoby pokazanie się adresu do faktury. Lecz dalej trzeba by zrobić tak żeby dane z pierwszego formularza adresowego nie kopiowałyby się automatycznie jako dane do faktury, a jedynie w sytuacji gdy klient wypełni drugi formularz do faktury. Niestety nie jestem programistą i musiałbym się nieźle nagłowić jak to zrobić, ale myślę, że takie rozwiązanie uprościłoby wypełnianie formularza klientowi i nie byłby potrzebny dodatkowy moduł paragon/faktura.

Edited by Michał89 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Prestashop oblicza podatek na podstawie adresu dostawy/rozliczeniowego dlatego oba te adresy są wymagane. Z tego co kojarzę to w najnowszej wersji dane do faktury nie są uzupełniane z automatu po zaznaczeniu aby były inne niż dostawy. Uzupełnione jest tylko imię i nazwisko.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...