Jump to content
  • 0

Dwoch kurierow w koszyku


931250_1508425329

Question

Witam

Mam problem jak skonfigurowac  by w koszyku pokazywalo dwuch kurierow , a dokladnie chodzi mi o to ze jeden produkt ma przypisanego kuriera ( produkt gabarytowy)  inny produkt( maly) ma innego kuriera , i chodzi o to jak zrobic by w koszyku bylo np kurier A ( i produkt wysokogabarytowy)  koszt wysylki np 100zl i drugi produkt  kurier B i koszt wysylki 10 zl..i suma 120 zl..

Edited by 931250_1508425329 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wydaje mi się, że to powinno być do ustawienia w standardzie. Nie zadziała jeżeli produktowi A przypiszemy wysyłkę kurierem za 100zł, a produktowi B tym za 20zł?

Ostatnio też miałem okazję pisać dla kilku klientów moduły obliczające cenę wysyłki według indywidualnych reguł i sprawdza się to bardzo fajnie w sytuacjach gdy na sklepach są sprzedawane różne grupy produktów.

Przykład: sklep sprzedaje książki oraz inne produkty. Wysyłka książek jest osobno. Jeżeli w koszyku jest sama książka to koszt wysyłki wynosi 15zł. Jeżeli w koszyku są inne produkty, to koszt wysyłki wzrasta o dodatkowe 15zł i wynosi 30zł. Jeżeli w koszyku są książki za ponad 200zł to koszt wysyłki książek jest gratis, ale pozostałe produkty nadal 15zł. Jeżeli jednak pozostałych produktów jest za ponad 300zł to ich koszt też jest już gratis i całkowity koszt wysyłki to 0zł :)

Dowolne reguły mogę w ten sposób wdrożyć bez walczenia z tym co daje Presta w standardzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, Daresh said:

Wydaje mi się, że to powinno być do ustawienia w standardzie. Nie zadziała jeżeli produktowi A przypiszemy wysyłkę kurierem za 100zł, a produktowi B tym za 20zł?

Ostatnio też miałem okazję pisać dla kilku klientów moduły obliczające cenę wysyłki według indywidualnych reguł i sprawdza się to bardzo fajnie w sytuacjach gdy na sklepach są sprzedawane różne grupy produktów.

Przykład: sklep sprzedaje książki oraz inne produkty. Wysyłka książek jest osobno. Jeżeli w koszyku jest sama książka to koszt wysyłki wynosi 15zł. Jeżeli w koszyku są inne produkty, to koszt wysyłki wzrasta o dodatkowe 15zł i wynosi 30zł. Jeżeli w koszyku są książki za ponad 200zł to koszt wysyłki książek jest gratis, ale pozostałe produkty nadal 15zł. Jeżeli jednak pozostałych produktów jest za ponad 300zł to ich koszt też jest już gratis i całkowity koszt wysyłki to 0zł :)

Dowolne reguły mogę w ten sposób wdrożyć bez walczenia z tym co daje Presta w standardzie.

Witam ponownie.

Dzieki za odpowiedz. Jednak u mnie jest troszke inaczej, podam przyklad.

kanapa ( produkt  gabarytoway)    dostarczam KURIEREM  X      koszt dostawy jest  100 zl.

ksazka                               dostarczam KURIEREM Z   koszt dostawy  jest                5 zl

 

i chodzi o to by w koszyku jak klient wybierze te dwa produkty bylo :   kanapa    KURIER X  dostawa kurierem pod dom     100 zl

                                                                                                                     ksiazka     KURIER Z                                                         5 zl

                                                                                                                                   calkowity koszt dostawy                               105 zl

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...