Jump to content

Butonul View in modulul Crossseling


Recommended Posts

Am instalat modulul Crossseling si traducerea in Ro a modulului dar inca imi mai apare butonul View in engleza.
Am incercat sa traduc manual fisierul crossseling.tpl:

{l s='Vizualizare' mod='crossselling'}


dar tot imi apare butonul in engleza (am tradus si "l s='View' mod='crossselling" de la inceputul codului in "Vizualizare" si tot cu acelasi rezultat).
Cum pot sa fac sa-mi apara textul in romaneste?
De asemenea as vrea ca acest modul sa apara SUB descrierea produsului si nu deasupra lui, deci chiar in josul paginii, e mai greu de citit descrierea, trebuie sa derulezi in jos, ar fi mult mai bine sa apara sub descriere.
Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Am instalat modulul Crossseling si traducerea in Ro a modulului dar inca imi mai apare butonul View in engleza.
Am incercat sa traduc manual fisierul crossseling.tpl:
{l s='Vizualizare' mod='crossselling'}


dar tot imi apare butonul in engleza (am tradus si "l s='View' mod='crossselling" de la inceputul codului in "Vizualizare" si tot cu acelasi rezultat).
Cum pot sa fac sa-mi apara textul in romaneste?
De asemenea as vrea ca acest modul sa apara SUB descrierea produsului si nu deasupra lui, deci chiar in josul paginii, e mai greu de citit descrierea, trebuie sa derulezi in jos, ar fi mult mai bine sa apara sub descriere.
Multumesc.



In linia de cod postata de catre tine, intr-un loc ai tradus dar cu un rand mai sus eu observ ca tot "View" scrie. Tradu si acolo.
Scrie acolo clar : class="button_small, adica este butonul ala pe care vrei sa apara tradus in romaneste.
Ori traduci in amandoua partile, ori deloc. Nu merge intr-un loc intr-o limba, si in alta parte in alta limba. :)

Dar intrebarea vine acuma, de ce nu ai incercat sa traduci din BackOffice - Tools - Translations?
Link to comment
Share on other sites

Am tradus in amandoua partile, dupa cum am mai spus:
"(am tradus si “l s=‘View’ mod=‘crossselling” de la inceputul codului in “Vizualizare” si tot cu acelasi rezultat)."
Tot asa apare, in engleza.
Din back office nu pot face traducerea la module deoarece hosting providerul meu foloseste suhosin patch pentru PHP:

Warning, your hosting provider is using the suhosin patch for PHP, which limit the maximum number of fields to post in a form :
2048 for suhosin.post.max_vars.
2048 for suhosin.request.max_vars.
Please ask your hosting provider to increase the suhosin post and request limit to 4107 at least. or edit the translation file manually.


deci tot manual trebuie traduse fisierele.
Ma gandesc ca e o chestiune de cache, poate fi golit cache-ul magazinului din Admin Prestashop?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...