Jump to content
  • 0

Konwersja zdjęć do formatu WebP - który moduł wybrać?


QUD

Question

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Poczytaj opisy tych modułów ponieważ część z nich może konwertować tylko np. zdjęcia produktów, rozwiązanie greenmouse od @Daresh jest pisane pod sklep więc na pewno będziesz miał uwzględnione grafiki nie tylko te z katalogu p ale i większość ze sklepu ale to już może on sam doprecyzuje. 

 

Poza tym nie napisałeś jakiej wersji presty używasz a to może mieć wpływ na wybór rozwiązania, w wersji 8 masz to w standardzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki, nie widziałem że P8 to ma.

Mam jeszcze 1.7

W takim razie upgrade z 1.7 do 1.8 nie byłby złym pomysłem, skoro i tak kiedyś trzeba będzie to zrobić. Musze się tylko dowiedzieć czy już to jest możliwe i jakie są koszta.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki za wzmiankę. Rzeczywiście nasze rozwiązanie to jest mechanizm serwerowy, niezależny od tego czy na tym serwerze jest Presta czy cokolwiek innego. Po prostu skanujemy wszystkie foldery w poszukiwaniu obrazków i zamieniamy je na WebP, nie ma potrzeby zmieniania czegokolwiek w szablonie itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję za odpowiedzi, faktycznie jest to ciekawa opcja.

A dla porównania, czy orientujecie się Panowie jaki jest +/- koszt aktualizacji Presty z 1.7 do 1.8? Z tego co czytam, jest sporo innych plusów, ale też nie ukrywam mam teraz dobrze działający, stabilny sklep a P8 to jednak (mam obawy) ciągle faza nowości.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 9/16/2023 at 11:08 AM, QUD said:

 Z tego co czytam, jest sporo innych plusów, ale też nie ukrywam mam teraz dobrze działający, stabilny sklep a P8 to jednak (mam obawy) ciągle faza nowości.

Właśnie rozważam temat przejścia z Presta 1.7 na 8.1.1 i postawieniu nowego sklepu na PHP 8.2. Po testach stwierdzam, że Presta działa poprawnie i aktualizacja 1-click działa poprawnie. Pojawia się jednak problem z brakiem kompatybilności wtyczek. To jest coś, co na chwilę obecną nie pozwala mi przejść na najnowszą Preste.

WEBP w wersji 8 jest dostępny ale musisz ręcznie dodawać zdjęcia w tym formacie do produktów. Podczas testów dodawałem zdjęcia w formacie JPG i nie były one automatycznie konwertowane na WEBP.

Osobiście wraz z Presta 1.7 używam modułu do WEBP razem z LazyLoad: https://addons.prestashop.com/en/visual-products/27669-image-webp-compress-zoom-lazy-load-alt-more.html#overview_description
Niestety ta wtyczka nie współpracuje z 8.1.1.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...