Jump to content

Social media icons


alexandr0s

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Έχω εγκατεστημένο αυτό το module: https://mypresta.eu/modules/social-networks/social-network-links.html το οποίο όμως έχει πολύ παλιά εικονίδια για τα social. Συγκεκριμένα χρειάζομαι καινούρια εικονίδια από facebook & instagram.

Ξέρει κανείς αν αλλάζουν και από που? 

Εχω το presta 1.7.7.7

 

Ευχαριστώ πολύ 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alexandr0s said:

Καλημέρα παιδιά.

Έχω εγκατεστημένο αυτό το module: https://mypresta.eu/modules/social-networks/social-network-links.html το οποίο όμως έχει πολύ παλιά εικονίδια για τα social. Συγκεκριμένα χρειάζομαι καινούρια εικονίδια από facebook & instagram.

Ξέρει κανείς αν αλλάζουν και από που? 

Εχω το presta 1.7.7.7

 

Ευχαριστώ πολύ 

 

Εδώ είναι τα εικονίδια.

1750326395_.png.b6c1f8fc0ac349eea64379b1538f6199.png

Χρειάζεσαι photoshop για να τα αλλάξεις γιατί είναι όλα μαζί σε ένα png όπως βλέπεις. Επάνω έχει τα ανενεργά σε B/W και κάτω τα ενεργά, μάλλον δλδ όταν κάνεις mouse over.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι στις ρυθμίσεις. Θα βρεις το αρχείο στον φάκελο που σου έδειξα και θα το αντικαταστήσεις με αυτό που θα φτιάξεις και ύστερα θα το ανεβάσεις με FTP αντικαθιστώντας το στον server. Ή θα απεγκαταστήσεις το module. Θα αποσυμπιέσεις το module. Θα πειράξεις το αρχείο. Θα το συμπιέσεις πάλι και θα το εγκατατήσεις στο eshop.

Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα, το έσωσα, έκανα απεγκατάσταση του module, το εγκατέστησα ξανά και μου τα βγάζει όπως πριν.

Εννοείται οτι ζήτησα να σβήσει οποιαδήποτε αρχεία του module. Τί λάθος κάνω? 

Link to comment
Share on other sites

Το έφτιαξα. Σε ευχαριστώ πολύ, τόσο καιρό το έβλεπα και σκάλωνα.

Επόμενη ερώτηση (dummy): τώρα που το εγκατέστησα ξανά πήγε στην δεξιά στήλη κάτω-κάτω by default, πως θα το μεταφέρω 2 θέσεις πιο πάνω? 

Στο Module που αλλάζεις τις θέσεις αναφέρει right column, left column κλπ. πως θα βρω ακριβώς την θέση του? 

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα, λέγεται display right column. Βάζω την σειρά που θέλω να τα βγάζει στην ενότητα "Θέσεις" αλλά δεν έχει κάποιο κουμπί για να κάνω save και να κρατήσει τις αλλαγές. 

 

1.png

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι γράφει στο site οι θέσεις "σώζονται" αυτόματα μόλις κάνεις drop την επιλογή, αλλά εμένα δεν τις κρατάει.

Δοκίμασα και με mozilla μήπως έφταιγε ο Opera αλλά δεν έχει διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...